fbpx

Dlažba a obklady pro stylové exteriéry či interiéry. Umíte je vybrat?

Při pohledu na dům i jeho interiér najdete velkou plochu, která vyžaduje specifickou úpravu. Chodníky, podlahy, ale i plochy zdí je nutné řešit s ohledem na bezpečnou pochůzku, komfortní využívání, ale také jednoduchou údržbu. Neméně důležitý je také stálý vzhled. V rámci současné nabídky můžete přebírat nejrůznější materiály, přírodní kámen si však zasluhuje jednoznačně nejvyšší pozornost.

Stálý, pevný a odolný

Kámen zastupuje nejstarší stavební materiál a také nejodolnější. Kámen se bez barevných nebo tvarových změn dokáže vyrovnat s výkyvy teplot, vlhkostí i spádovou vodou, nepoškodí jej ani mechanické namáhání. Ve většině druhů kámen nekumuluje teplo, tedy při pokládce terasy nebo chodníku vám dovolí komfortní chůzi i v horkém létě. V obkladech a podlahách působí velmi dobře i dřevo, to je však nutné pravidelně impregnovat a obnovovat nátěry, zejména v instalaci ve venkovním prostředí. Kámen takovou údržbu nevyžaduje.

Originální odstíny i struktura

Zpracování dovoluje upravit kámen do kostek, pásků, využít můžete i nepravidelné útvary. Každý kousek kamene je originál a neméně zajímavým efektem je i proměna barvy v závislosti na dopadu slunce. V širokém spektru můžete využít jemné světlé odstíny, které opticky rozjasní interiér a zvětší jej. Atraktivně působí kontrastní kombinace s tmavými doplňky. 

Na příklad porfyr se s oblibou využívá v deskách nebo plochých obkladových páscích. Nabízí kombinace šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Pokud dáváte přednost světlé a šedé, pak je ideální volbou řecký kvarcit. Dovoluje zpracování v nepravidelných i jednotných tvarech náhodného vzoru, ze kterého vznikají nádherné a zajímavé dlažby. Nabízí odstíny šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, kde mu nevadí ani uložení do zásypu nebo do trávy.

Nadčasový elegantní vzhled

Obklady z kamene se mohou provázat a spojit řešení interiéru s obložením domu zvenčí. Jednotná barva nebo zajímavé doplňky vytvoří dojem stálosti a luxusu. Kameny mimořádně dobře působí na pozadí zelené zahrady, sluší jim společnost přírodních materiálů. Investicí do kamenných podlah nebo obkladů získáte jistotu a dokonalý základ, který můžete libovolně upravit do jakéhokoliv stylu.

Přírodní kámen dodá interiéru nádech luxusu

Kámen slouží jako nejpevnější a nejspolehlivější stavební prvek od pradávna a stejně tak dlouho osazuje interiéry a zdobí je nezaměnitelným kouzlem. Každý kousek kamene je originál a tak jako nabízí neuvěřitelně pestrou paletu barev, dovoluje různorodé zpracování od hrubého povrchu, přes jemný mat až po vysoký lesk. Chcete-li dodat vašemu bytu jedinečnou atmosféru, vsaďte na přírodní kámen. Nemůžete udělat chybu.

Odolný, pevný a stálý

Kámen si zaslouží pozornost i stranou mimořádně zajímavému vzhledu. Nabízí univerzální využití. Můžete s ním pracovat ve velké ploše a osadit jej jako pevnou podlahovou krytinu, můžete jím obložit stěny, díky vysoké odolnosti může být instalovaný i na náročná a namáhaná místa, jako je třeba obložení krbu nebo kamen. Kámen může v kontrastní barvě i struktuře zvýraznit lem oken, posloužit jako odolná deska stolu nebo kuchyňské linky. Možností je nepřeberně, za všech okolností se však můžete spolehnout na mimořádnou odolnost. Kámen se vyrovná s přímým kontaktem s vodou i vzdušnou vlhkostí, pokud jej umístíte ve vnějším prostředí, nepoškodí jej výkyvy teplot ani přímé UV záření. Případné mechanické zatížení zanechá sotva znatelné stopy i po několika letech používání.

Kámen nemusíte oživovat ani dbát na pravidelnou údržbu. Podlahy stačí zběžně setřít a zbavit nečistot. Oproti třeba dřevěnému obložení získáte naprosto stálý a spolehlivý základ. 

Moderní i rustikální interiér – kámen sluší každému domu

Paleta barev dovoluje dokonale využít daný interiér. Světlé tóny opticky prostor zvětší a projasní. Tmavé dodají dramatický akcent. Vybírat můžete hladké jednotné plochy, ale pohrát si i s nepravidelnými tvary.

Porfyr si zaslouží pozornost krásnými tóny šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Působí důstojně a reprezentativně ve velkých plochách. Kvarcit naopak zaujme v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, sluší kuchyním, díky vysoké odolnosti se skvěle hodí třeba i pro koupelny. Řecký kvarcit si kromě žluté může půjčit i odstíny růžové nebo zeleno šedé. V interiéru zapůsobí tyto barvy společně i s příjemnou strukturou kamenných desek. 

Nechte se inspirovat, a projděte si některé realizované návrhy třeba na internetu. Prodejce kamene vás seznámí a provede nejzajímavějšími druhy kamene a přiblíží vám možné využití. Váš interiér se promění v originální místo a přinese vám příjemné pohodlí ve stále krásném základu.

Kámen v zahradě využijte s fantazií

Kámen patří mezi nejdéle používané stavební i okrasné materiály a bez jakýchkoli pochyb patří i do moderní zahrady. Přírodní materiály nabízí pestrou škálu barev, různé velikosti i formy zpracování. Kámen můžete využít jako pevný a solidní základ pro pochozí plochy chodníků, příjezdových cest, ale i nášlapů v zeleném trávníku. Kamenem můžete olemovat záhony, zkrášlit přírodní jezírko nebo jej začlenit do originální kompozice. Nebojte se vrátit ke kořenům, zasazení kamene do prostoru se vždy odmění originálním vzhledem.

Luxusní a stálý 

Přírodní kámen se vyrovná s působením vody, vlhkosti, přímým UV zářením a zastane své pevné místo s minimální stopou stárnutí. Je dostatečně pevný a odolný i vůči mechanickému zatížení. Kameny vložené do betonového základu nebo v podobě tenkých obkládacích pásků vytvoří dokonalou plochu.

Obklady můžete vést po obvodu domu do konkrétní výšky, olemovat vstup a okna, ale nemusíte se bát ani pokrýt celou plochu zdiva. Stejným nebo zajímavě kontrastním odlišením můžete řešit také obvodovou zídku nebo spodní část plotu. Obkladový kámen nabízí barvy od jemných světlých, které rozjasní prostor a opticky jej zvětší. Zaujme i tmavými odstíny nebo atraktivní červenou, žlutou nebo zelenou. 

Pevný podklad

S oblibou se kámen používá pro příjezdové cesty a chodníky. I zde máte mnoho variant na výběr. Pravidelná dlažba vytvoří zajímavý základ, ten můžete oživit kombinací barev. Pohrát si můžete i s nepravidelnými tvary poskládanými do pevného rámce. 

Zahrádkou vás provedou velké nášlapné plochy, které dokonale vyplní bezpečnou pochozí plochu a přitom nepřidělají práci při sekání trávy a ani další údržbě. Přírodní kámen vytvoří luxusní prostředí v pokládce podlahy ve venkovním sezení nebo na terase. 

Valouny – užitečné a originální

Speciální úpravy vám dovolí valouny. Obroušené hrany a krásné jemné barvy oživí záhony, lemy jezírek. Volně ložené valouny perfektně doplní listnaté rostliny. Inspirovat se můžete v krásných japonských zahradách, které umí dokonale snoubit živoucí zelenou se stálostí a krásou kamene. Velké solitéry vyjádří a podtrhnou styl zahrady a vykouzlí krásné meditační místo.

Další z možných variant je práce s barevnými štěrky. Valouny mohou tvořit pevnou linii, která povede cestičku nebo lem okrasného místa. Vnitřní prostor pak originálně zaplní drobnější štěrk. Vytvoří nové barevné kontrasty a tóny oživí.

Zapomenout nemůžeme ani na skalky. Kameny můžete poskládat do určené plochy v různém sklonu. Třeba i hluchý kout nebo nerovný terén proměníte v krásné místo zaplněné kvetoucími a stále zelenými rostlinami. Snadno a s minimální údržbou navodíte dojem horské krajiny.

Nebojte se experimentovat a projděte si realizované zahrady a domy pro inspiraci. Kámen je jedinečným materiálem a rozhodně si zaslouží vaši plnou pozornost.

Čím obložit venkovní stěny?

Rekonstrukce domu nebo realizace nového projektu počítá s poměrně velkou investicí. Na základních úpravách a materiálu se však nevyplatí šetřit, volbou kvalitních materiálů můžete zvýšit komfort bydlení, ale také přispět ochraně stavebních prvků a prodloužit jejich životnost. Venkovní stěny jsou vystavené prudkým změnám teplot, přímému UV záření i spádové vodě. Povrch může rychle ztrácet původní vzhled také vlivem rušného provozu v bezprostředním okolí. Optimální řešení nabízí třeba obklady z přírodního kamene, které exponovaná místa dokonale ochrání a navíc jim přidají mimořádně krásný a trvalý vzhled.

Originální a působivý výsledek

Obkladový kámen nabízí široké spektrum možností. Vybírat můžete tenké proužky, které bez problémů přizpůsobíte dané ploše, vybírat můžete pravidelné i nepravidelné štípané kameny a sestavit plochu v různé kompozici. Obložit můžete plnou plochu domu, obklady můžete vést v souvislém pruhu jen do určité výšky, další variantou je estetické lemování, kdy základní plochu obkladů doplňuje linka kolem oken nebo dveří. Nejčastější volba padá na porfyr, kvarcit, travertin nebo břidlici. Kámen nevyžaduje zvláštní pozornost, udrží si krásný vzhled po dlouhé desítky let. Stinná nebo vlhká místa, která podporují rozvoj mechů nebo lišejníků, je možné ošetřit speciálními preparáty. Porfyr je mimořádně odolný vůči mechanickému zatížení, často se využívá i jako materiál pro chodníky a pochozí plochy. Kvarcit navíc nekumuluje teplo, okrasné a ochranné funkci přidá i skvělé izolační vlastnosti.

Barvy v širokém spektru odstínů

Kámen patří mezi základní přírodní materiály. Dokonale se přizpůsobí vašim představám i v odstínech, které nabízí. S kamenem můžete efektně pracovat, domu a jeho okolí přidáte stálou eleganci, podtrhnete zajímavě řešené dispozice nebo objekt opticky projasníte a zvětšíte. Ideální základnou jsou nerušivé jemné tóny, ale využít můžete i zajímavé kontrasty. Například porfyr můžete kombinovat ve variantách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Kvarcit bývá nejčastěji světle šedý, nabízí však také záblesky béžové nebo zelené. Brazilský kvarcit umí podtrhnout také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. Travertin představuje především jemné krémové odstíny.

Přírodní kámen vynikne na pozadí upravené zelené zahrady a bude krásným základem pro další úpravy. Elegantní obklady otevírají možnosti pro volbu detailů a dovolují snadno proměňovat celkové ladění domu i jeho okolí. Inspiraci můžete najít ve specializovaném obchodě, Biro-D vám ochotně představí a nabídne možnosti využití přírodního kamene v interiéru i venkovním prostředí.

Vraťte starému kameni mladistvý vzhled

Přírodní kámen je skvělou volbou v interiéru i venkovním prostředí. Představuje mimořádně odolný a stálý materiál, vyrovná se s přímým UV zářením, vodou, vlhkostí, skvěle se vyrovná s mechanickým zatížením. Nabízí využití pro pochůzku, jako podlaha i pevný chodník, nebo dokonce jako povrch příjezdové cesty. Vynikne také jako obkladový materiál, elegantně řeší i stavební prvky, kterými jsou schody nebo parapety. Své místo má i v řešení detailů, ozdobných nádob, desek stolů.

Zastavte přirozené stárnutí 

I přes vysokou odolnost a stálost se na kameni časem projeví drobné změny. Stárnutí probíhá pozvolna, nemusíte se bát, že nově vybrané obklady budete muset složitě udržovat. Renovace nebo čištění stop stárnutí přichází v úvahu až třeba po desítkách let. Pokud máte ve správě starší objekt, pak se nabízí obecně několik metod pro obnovu vzhledu kamene. Mechanické, chemické nebo kombinace obou variant dokáže zahladit i výrazné kazy a vrátí plochám původní živý vzhled. Vždy je důležité vyhodnotit míru znečištění, druh kamene a také místo, kde se prvek nachází. Jinou péči budou vyžadovat rovné velké plochy podlahy, jinak musíte zacházet se zdobnými prvky v obkladech oken.

Mechanické čištění

Čištění kamene můžeme dál rozdělit na mokrou a suchou cestu. V obou případech dochází k fyzickému obroušení povrchu. Jedná se o odstranění cca 1 mm vrstvy. Povrchu se vrátí rovnost, znovu se zvýrazní barva i vzhled. Pro suchou metodu můžete využít kartáče a brusky, mokré čištění probíhá pomocí silného proudu vody a za pomoci přidaného abraziva. Mokrá metoda není vhodná pro jemné detaily nebo čištění interiéru, protože abrazivo a vlhkost mohou narušit i okolní materiály a přidávají práci s následným úklidem. 

Jednoduché a efektní

Pokud řešíte nevzhledné skvrny, mechy, lišejníky nebo stopy po graffiti, pak je vhodnější a šetrnější volbou čištění chemické. Speciální prostředky kombinují účinné složky, které si poradí s biologickými skvrnami i nánosy laku. Konkrétní použití doporučuje výrobce, po čištění je třeba plochu dostatečně opláchnout a zbavit zbytků čističe.

Závěrem čištění se doporučuje ošetřit nebo dokonce impregnovat povrch dalšími prostředky, které brání opětovnému rozvoji hub a mechů, snižují možnost ušpinění a také odpuzují vodu. Do otevřených pórů se rychle znovu dostanou malé i větší nečistoty a namáhavá práce by přišla vniveč. Kámen si impregnací udrží žádaný vzhled delší dobu a vám do budoucna ušetří práci s opětovnou renovací.

Přírodní kámen a jeho výhody

K základním stavebním materiálům odjakživa patří dřevo a kámen. Nabízí široké spektrum možností ve zpracování základních prvků v interiéru i venkovním prostředí. Jsou skvělou volbou i pro dekorace nebo zdobné prvky. Zatímco dřevo je nutné ošetřit vůči menší odolnosti vůči vlhkosti a vodě, kámen nabízí mimořádnou pevnost a stálost. Vyrovná se bez problémů s extrémními teplotami, vlivem spádové vody, přímým UV zářením. 

Stálý a pevný základ

Mimořádná pevnost je žádaným parametrem při realizaci cest, chodníků, ale i tvrdých podlah. Kámen můžete zasadit do venkovního prostředí v podobě pravidelných kostek, oblázků nebo valounů, můžete využít i originální skladbu nepravidelných ploch. 

Kámen se vyrovná s vysokou zátěží, jednotně můžete vyřešit nejen pochozí plochy v zahradě a kolem domu, ale i příjezdovou cestu pro váš vůz.

Dokonalá zahrada i její okolí

Přírodní kámen nabízí i pečlivě zpracované plochy pro pokládku podlah. Podlahy ve venkovním sezení, pergole nebo terase můžete vybírat s jistotou stálosti. Kámen je příjemný i pro pochůzku bosou nohou. Podle zvoleného typu vykazuje i praktickou vlastnost minimální kumulace tepla, v horkém létě se nerozehřívá a je vhodný i pro řešení obkladu bazénů. 

S investicí do kamene získáte jistotu trvale krásné podlahy, aniž byste museli časem řešit impregnaci nebo složitější obnovu povrchu. Kromě skvělých vlastností nabízí kámen i pestrou škálu barev. Odstín můžete vybrat od jemných neutrálních béžové, šedé, bílé, přes pastelové s příměsí růžové, zelené, žluté až po kontrastní tmavé tóny.

Originální interiérový prvek

Kámen můžete bez obav využít i jako pokládku v interiéru. Vybrat můžete stejný typ nebo odstín, kterým sjednotíte podlahy i obklady. Koupelny i kuchyně získají originální luxusní podobu. Kámen navíc může zajímavě odlišit i interiér obýváku. Svou pevností nabízí i možnost začlenit se jako obkladový materiál kolem kamen nebo krbu.

Velké plochy kamene upoutají pozornost i v doplňkových prvcích. Nechte se inspirovat a vyberte si kámen i jako parapety nebo desky pracovní linky. Atraktivně působí také prvky v koupelně jako deska pro umyvadlo nebo kompletně upravené sanitární prvky. 

Kámen si zaslouží pozornost i při návrhu zahrady. Velké valouny můžou vytvořit krásné zátiší. V pozadí se vzrostlou zelení a dřevěnými prvky působí harmonicky. Drobnější kameny mohou lemovat záhony, suché zídky efektně oddělí užitnou a okrasnou část. Projděte si realizovaná díla i aktuální nabídku. Kamen patří do každého domu i zahrady, je krásným a mimořádně stálým řešením.

Suchá zídka

Vzhled domu zásadním způsobem určuje styl a úprava okolí. Zahrada nejlépe vynikne ve velkých zelených plochách trávy a křovin, ze které decentně vystupuje venkovní sezení nebo zčásti krytá pergola. Veškeré stavební prvky by měly působit ideálně kompaktním dojmem a využívat totožné materiály. Nejlepší volbou pro venkovní úpravy jsou přírodní materiály. Dřevo a kámen skvěle působí v moderním minimalistickém vzhledu, snadno převezmou i inspiraci rustikálním nebo jakýmkoli architektonickým stylem. Z dlouhodobého pohledu si také nejlépe udrží barvu, tvar a vyrovná se zátěží proměnlivého počasí.

Reprezentativní vstup 

Suchá zídka nabízí široké spektrum možností. Zídku můžete vytyčit v čelní části zahrady, která tvoří hlavní vstup do vaší zahrady. Společně s obložením domu nebo barvou fasády může zídka vytvořit dokonalou souhru. Zídka může také vytvořit jen jemný lem, na který ve vyšší části navazuje dřevěný nebo kovový plot. V nabídce kamenů patří nejčastější volba porfyru nebo rule.

Rula zaujme pravidelnou stavbou v rovnoběžném směru. Jemné stínování může opticky zvětšit zídku, slídovými páskami nebo zrny oživí a rozjasní i velké plochy. Každý kámen představuje originál, který se blýskne drobnými očky, pásky, nebo jemně vykreslenými tenkými stébly. Nejčastější zbarvení si půjčuje odstíny celého spektra šedé od světlých až to výrazné tmavé tóny. Zajímavě působí nádechy žluté, hnědé nebo červené.

Porfyr zaujme elegantními tóny šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Oproti rule vykazuje vyšší odolnost vůči zátěži povětrnostními vlivy a vodě. Je typický svou pravidelností, jednotlivé části vytváří rovinné desky. 

Dokonalá ochrana soukromí

Suché zídky v jakékoli barvě a výšce vytvoří příjemnou zábranu. Odvedou nežádanou pozornost zvenčí a vytvoří pocit soukromí. Zídku můžou doplnit živé keře nebo popívané rostliny. V rámci několika sezon se nemusíte starat o další úpravu nebo údržbu. Kámen se vyrovná s přímým UV zářením, spádovou vodou, i extrémními teplotami. 

Přírodní kámen si zaslouží vaší pozornost a stane se skvělým základem pro vedení obvodového plotu, může opticky rozdělit zahradu od užitné a okrasné části, vytvoří příjemné zákoutí pro venkovní sezení. Využití kamene nabízí řadu možností, které vždy vyniknou trvalou krásou a pevností.

Obkladové pásky z přírodního kamene a jejich využití

Při řešení celkového vzhledu domu a jeho okolí můžete pracovat s přírodními materiály. Dřevo a kámen vytvoří dokonalý základ, který vyhoví rustikálnímu i modernímu stylu bydlení. Kámen navíc plně využívá maximální stálost a odolnost. Kamenné obklady nebo pochozí plochy se vyrovnají s přímým UV zářením, spádovou vodou, rozdílnými teplotami. Zachovají si krásný vzhled a tvar aniž by vyžadovaly náročnou údržbu.

Pestrá škála provedení

Obkladové pásky vychází z jednoduchého systému, který využívá připravený polotovar. Kámen je upraven to pravidelných bloků, které se instalují přímo na zeď. Pásky se dají snadno upravit vůči okolním stavebním prvkům. Můžete jimi pokrýt plnou plochu, nebo využít zajímavé kontrasty a pásky vést v pruhu do určité výšky objektu nebo naopak využít svislé pruhy a prostor opticky zajímavě rozdělit. Pásky je možné také lemovat vstupní dveře a okna. Kámen nabízí nespočetné možnosti také v barevném provedení. 

Hra barev a odstínů

Kámen nabízí unikátní možnost oživit stavbu a její okolí novými odstíny. Barva kamene se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době a podle dopadu slunce. V základu můžete ladit barvy kamene do neutrálních odstínů, ke kterým pak snadno použijete kontrastní doplňkové barvy třeba v řešení rámů oken, výplni dveří a okenic. Pracovat můžete i s barevným výrazným odlišením. Například porfyr můžete vybírat jako elegantní základ v odstínech šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Dalším často používaným kamenem je kvarcit. Ten nabízí světlé tóny šedo-béžové i šedo-zelené. Kvarcit brazilský zaujme také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou.

Praktické a trvale krásné řešení

Obkladové pásky zastoupí náročné úpravy a perfektně odrazí váš smysl pro detail. Z vnějšího pohledu domu vždy přidá originální jednotný vzhled. Pevný materiál nabízí nesporné výhody i ve funkci. Vyhoví i náročnému prostředí, zachová si v dlouhodobém horizontu stálost v barvě i tvaru. Navíc zvýší izolační vrstvu. Projděte si pro inspiraci některé realizované objekty. Dodavatel přírodního kamene vám může lépe přiblížit možnosti konkrétních druhů hornin a také představí nabízené barevné varianty.

Valouny – perfektní doplněk každé zahrady

I zahrady si pohrávají s trendy. Hitem posledních let je tzv. minimalismus. Plochy se neosazují hustou výsadbou, před užitnými záhony se dává přednost elegantně vybavenému prostoru. Jednoduchý čistý styl dává hlavní slovo upravenému trávníku, liniím chodníkům a nášlapným plochám. Důraz se klade na komfortně zařízené venkovní sezení, které může mít podobu otevřené pergoly nebo zčásti chráněného přístavku se střechou.

Přírodní materiály hrají prim

Na pozadí upravené zelené plochy se vyjímají nejlépe přírodní materiály – tedy dřevo a kámen. Dokonale můžete sladit styl domu s konstrukcí venkovního sezení i pochozích ploch. Stejné materiály a barvy můžou příjemně spojit hlavní stavební prvky a propůjčit jim originální podobu. 

V jednoduchosti je krása a při zařizování domu a jeho okolí to platí dvojnásob. Kámen představuje naprosto ideální materiál, který vyniká pevností a odolností. Obklady, podlahy i stezky z valounků se vyrovnají se spádovou vodou, sněhem, výkyvy teplot i přímým UV zářením. Pro jejich trvale krásný vzhled přitom nemusíte dělat téměř nic. 

Cestičky a lemy

Nejčastěji se volí kámen pro výplň cest. Pohrát si můžete s dlaždicemi nebo štípaným kamenem v pravidelných útvarech, ale vyplněná plocha drobnými valounky působí živěji. Využít můžete pestrou škálu barev. Říční valounky je možné kombinovat v odstínech od čistě bílé, přes šedou, tóny růžové, zelené i žluté. Vytvořit můžete jednolitou plochu, ale i směs. Barvou valounků se snadno přiblížíte dominantnímu odstínu omítky domu.

Valounky můžou převzít roli zdobné výplně i u záhonů. Túje nebo další okrasné křoviny můžou obklopit drobné ostrůvky, které vytvoří krásný kontrast se zelenou plochou. Další možností je vytvořit nápaditý lem kolem okrasných záhonů.

Výrazné prvky

Zajímavým řešením je také využití velkých valounů pro zátiší. Můžete popustit uzdu fantazii, vybrat zajímavě tvarované kameny, barevně zvýrazněné a umístit je do vlastní skulptury. Nápadný prvek přitáhne pozornost a skvěle zapůsobí. Dominantní seskupení valounů můžete umístit do čela zahrady, skvěle se vyjímá v předzahrádce. Okolí můžete osadit skalničkami a vytvořit malé skalní království.

Nechte se inspirovat. Moderní kamenictví nabízí řadu možností, jak oživit velkou i malou plochu zahrady. Práce s kamenem je kreativní a přinese krásné výsledky. Biro-D vám doporučí zajímavé varianty a pomůže v pestrém portfoliu vybrat ideální variantu.

Nášlapné kameny v zahradě

Každý majitel domu se stará o perfektní vzhled zahrady. Živá kulisa křovin nebo stromků a čistá zelená plocha trávníku perfektně podtrhnou vzhled domu a jsou příjemným místem pro odpočinek i setkání s přáteli a rodinou. Zahradě sluší především přírodní materiály. Pro realizaci chodníčků a cest se můžete inspirovat možnostmi, které nabízí přírodní kámen. Oživí zelené plochy a plně vyhoví nárokům na minimální údržbu a stálost!

Elegantní a nerušivý základ

S tvarem a vedením pochozí plochy si můžete dovolit cokoli. Zkuste obměnit pravidelný rovný chodník za samostatné nášlapy. Velké plochy zapuštěné do zelené plochy vytvoří krásné samostatné ostrůvky. Jejich vzdálenost můžete volit podle délky kroku, ale můžete volit i hustější osázení. Vybírat a prostřídat můžete různě velké díly a cestě dodat dynamiku. Další možností je seskládat menší kousky do celistvé stezky. I zde můžete střídat různě velké a malé díly, nebo k velkým nášlapům přidat malé oblé valounky. Nemusíte si dělat starosti s olemováním. V mnoha terénech je krásnější variantou chodník bez ostrých obrubníků. Působí přirozeně a zjednodušuje samozřejmě také údržbu.

Originální řešení

Přírodní kámen umí nabídnout krásné odstíny, které se navíc v průběhu dne krásně proměňují. Kvarcit si pohrává s odstíny šedé a odlesky do zelené nebo žluté. Porfyr může oživit plochy také odstíny růžové nebo hnědé. Zajímavá je i břidlice, která v každém kousku střídá pestrou škálu jemných odstínů a chodníkům může dodat zajímavý vzhled. 

Jednoduchá údržba

Přírodní kámen si plně zachovává původní pevnost a barevnou i tvarovou stálost. Je garancí krásně upravené pochozí plochy i v řádech několika desetiletí. Přírodní kámen se vyrovná se změnami teplot, přímým UV zářením i spádovou vodou. Zapuštěné plochy nevyžadují náročnou úpravu, některé horniny je možné časem impregnovat nebo ošetřit speciálními prostředky, které brání usazení a rozvoji mechu. Tato úprava však není zdaleka nutná a není třeba ji opakovaně aplikovat. Zapuštěné kameny nijak nebrání běžnému sečení trávy. Nemusíte střídat strunkovou sekačku, abyste pečlivě zastřihly prorůstající trávu. Běžnou sekačkou můžete pojíždět přes chodníček a srovnat porost na ideální výšku bez omezení.

Projděte si nabídku přírodního kamene a zkuste si představit, jak by šedý kvarcit, porfyr nebo břidlice působily ve vaší zahradě.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.