Přírodní kámen dodá interiéru nádech luxusu

Kámen slouží jako nejpevnější a nejspolehlivější stavební prvek od pradávna a stejně tak dlouho osazuje interiéry a zdobí je nezaměnitelným kouzlem. Každý kousek kamene je originál a tak jako nabízí neuvěřitelně pestrou paletu barev, dovoluje různorodé zpracování od hrubého povrchu, přes jemný mat až po vysoký lesk. Chcete-li dodat vašemu bytu jedinečnou atmosféru, vsaďte na přírodní kámen. Nemůžete udělat chybu.

Odolný, pevný a stálý

Kámen si zaslouží pozornost i stranou mimořádně zajímavému vzhledu. Nabízí univerzální využití. Můžete s ním pracovat ve velké ploše a osadit jej jako pevnou podlahovou krytinu, můžete jím obložit stěny, díky vysoké odolnosti může být instalovaný i na náročná a namáhaná místa, jako je třeba obložení krbu nebo kamen. Kámen může v kontrastní barvě i struktuře zvýraznit lem oken, posloužit jako odolná deska stolu nebo kuchyňské linky. Možností je nepřeberně, za všech okolností se však můžete spolehnout na mimořádnou odolnost. Kámen se vyrovná s přímým kontaktem s vodou i vzdušnou vlhkostí, pokud jej umístíte ve vnějším prostředí, nepoškodí jej výkyvy teplot ani přímé UV záření. Případné mechanické zatížení zanechá sotva znatelné stopy i po několika letech používání.

Kámen nemusíte oživovat ani dbát na pravidelnou údržbu. Podlahy stačí zběžně setřít a zbavit nečistot. Oproti třeba dřevěnému obložení získáte naprosto stálý a spolehlivý základ. 

Moderní i rustikální interiér – kámen sluší každému domu

Paleta barev dovoluje dokonale využít daný interiér. Světlé tóny opticky prostor zvětší a projasní. Tmavé dodají dramatický akcent. Vybírat můžete hladké jednotné plochy, ale pohrát si i s nepravidelnými tvary.

Porfyr si zaslouží pozornost krásnými tóny šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Působí důstojně a reprezentativně ve velkých plochách. Kvarcit naopak zaujme v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, sluší kuchyním, díky vysoké odolnosti se skvěle hodí třeba i pro koupelny. Řecký kvarcit si kromě žluté může půjčit i odstíny růžové nebo zeleno šedé. V interiéru zapůsobí tyto barvy společně i s příjemnou strukturou kamenných desek. 

Nechte se inspirovat, a projděte si některé realizované návrhy třeba na internetu. Prodejce kamene vás seznámí a provede nejzajímavějšími druhy kamene a přiblíží vám možné využití. Váš interiér se promění v originální místo a přinese vám příjemné pohodlí ve stále krásném základu.