Renovace přírodního kamene

Kámen je základním stavebním materiálem a vždy byl. Skvěle se vyjímá ve venkovním prostředí, kde vytváří pevné základy staveb i pochozích ploch. Je přínosem i pro vybavení interiéru, kde přejímá roli v obložení, jako pokládka podlah, ale i jako odolný materiál pro desky stolů nebo parapety oken. Přírodní kámen vám dovolí využít pestrou škálu barev a tónování, vybírat můžete i povrchovou úpravu, která působí od matné struktury až po vysoký lesk. Kámen je skvělou volbou pro svou odolnost a stálost. Vyrovná se s přímým UV zářením, vlhkostí i vodou, má vysokou odolnost vůči mechanickému poškození. V průběhu let se však ani kámen nevyhne stopám stárnutí. Jemné změny ve vzhledu je možné jednoduše ošetřit a kamenným plochám vrátit původní krásu.

Jednoduchá aplikace a dlouhodobý efekt

Při údržbě kamene můžete využít mechanické čistění, kdy hrubší silou odstraníte nánosy nečistoty. Pro běžné domácí čištění jsou vhodné odolné kartáče, využít můžete i strojové čištění. Jednodušší a snazší variantou je čištění chemické, kdy stačí jednoduše aplikovat speciální přípravek na povrch a po době působení jej setřít. Pokud pracujete na oživení zvláště poškozených povrchů, můžete využít kombinaci obou typů čištění.

Původní živá barva a dokonalý vzhled

Čistidla dokážou odstranit odolné nečistoty, nemusíte se bát barevných změn nebo poškození povrchu. Složení účinně odstraňuje pouze biologické stopy nebo odmašťuje. Pro pečlivější úklid můžete vybírat univerzální složení, ale v nabídce jsou zastoupeny i přípravky, které si poradí i s olejem a voskem. Kámen vystavený změnám počasí i teplot je často náchylný na tvorbu květů, rozvoji mechů nebo trpí cementovým závojem. Prostředky pomůžou jednoduchou aplikací nežádoucí skvrny odstranit, oživí barvu povrchu a pomůžou předejít opětovnému vzniku.

Perfektní lesk

Leštidla se nejčastěji používají pro mramor a žulu, tedy kameny, které se povrchově upravují leštěním. Různý stupeň lesku vytváří luxusní vzhled a vynikne zejména ve velkých prostorech. Speciální prostředky dokáží účinně odstranit i odolné nečistoty, prach, mastnotu nebo biologické skvrny. Zároveň na povrchu vytvoří jemný film, který brání opětovnému usazení nečistot a znovu oživí lesk.

V nabídce moderních prostředků nemusíte tápat. Prodejci vám doporučí vhodný přípravek a spolu s ním doporučí vhodnou aplikaci i možnou frekvenci opakování. Biro-D se specializuje na prodej přírodního kamene i prostředků pro jeho trvalou údržbu. Kompletní nabídku si můžete projít v kamenném obchodě nebo pohodlně prostřednictvím e-shopu.