Přírodní kámen pro fasády a obklady

Při návrhu nového domu nebo zvelebování starších objektů můžete využít dokonalé vlastnosti přírodního kamene, který svým vzhledem podtrhne jedinečný styl stavby a vysokou odolností vyhoví nárokům na minimální údržbu a mimořádně dlouhou životnost. Přírodní kámen nabízí pestrou paletu barev a odstínů, stejně jako různé zpracování povrchu. Můžete napodobit oblíbený styl nebo si pohrát s fantazií.

Dokonalý efekt

Kamenem můžete obložit celou fasádu domu, nebo jej využít jen pro vedení základní linie po obvodu stavby do určité výšky. Můžete zajímavě olemovat okna a vstupní dveře. Na fasádu naváže i pokládka podlah, řešení schodiště nebo terasy. Moderním stavbám sluší štípané úlomky kamene, který působí lehce a světlými barvami vytvoří dokonalý základ, který koresponduje se zelenou zahradou. Starší domy nebo objekty v rustikálním stylu oživí klasické pravidelné tvary, bát se nemusíte ani tmavších odstínů nebo kontrastů.

Mimořádná odolnost 

Přírodní kámen je bezesporu skvělou investicí do trvale krásného vzhledu. Vybírat můžete z mnoha druhů, mezi nejoblíbenější patří porfyr a kvarcit. Odolné horniny se bez tvarových nebo barevných změn vyrovnají s přímým UV zářením, střídáním teplot i spádovou vodou. S minimální údržbou si zachovají perfektní vzhled po desítky let. Porfyr je mimořádně odolný i vůči mechanickému zatížení. Nabízí využití nejen pro obklady v tenkých deskách, ale i v podobě nášlapných desek a dlažby v pravidelných nebo nepravidelných tvarech. Využít můžete i štípané kostky nebo valounky.

Brazilský kvarcit je perfektní volbou i pro dlažbu kolem venkovních bazénů. Kamenné desky zůstávají na dotek příjemně vlažné, i když se do nich po celý den opírají horké sluneční paprsky.

Hra barev a odstínů

Nejčastěji vybírané barvy patří do neutrálního barevného spektra. Porfyr můžete kombinovat ve variantách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Kvarcit bývá nejčastěji světle šedý, nabízí však také záblesky béžové nebo zelené. Brazilský kvarcit umí podtrhnout také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. Jemné nerušivé tóny nepůsobí nudně, naopak. Světlé barvy opticky rozjasní a zvětší dům i jeho okolí. Skvěle působí na pozadí zelené zahrady. Vytvoří stálou upravenou kulisu a dopřeje vám možnost volně pracovat s různými doplňky a změnami, které promění dům podle sezony i vaší nálady. Přírodní kámen je skvělým řešením, jak elegantně a zároveň prakticky vyřešit obklady domu i pochozí plochy. Najděte inspiraci a ideální řešení i vy. Biro-D vám ochotně představí a nabídne možnosti využití přírodního kamene v interiéru i venkovním prostředí.