Přírodní kámen je sázka na jistotu - jak a kde ho v interiéru použít?

Kámen společně se dřevem patří mezi naprosté základy a stálice v bytovém designu. Přírodní materiál nabízí široké spektrum možností ve využití. Škála barev i struktur otevírá nové možnosti, jak originálně oživit prostor, opticky jej zvětšit, rozdělit. Zajímavě zpracovaný kámen s mimořádným efektem podpoří luxusní styl. Kámen se výjimečně hodí pro starší objekty, ale i moderní minimalisticky zařízené projekty.

Perfektní a stálý základ

Přírodní kámen je možné zpracovat do pravidelných desek, pásků, využít můžete valouny nebo kostky. V návrhu interiéru tak můžete dokonale naplnit představy. Navíc kámen platí za vysoce odolný a stálý materiál, odolá mechanickému zatížení, snese kontakt s vodou i prostředí s vysokou vlhkostí, navíc dovoluje snadnou údržbu.

Kámen můžete začlenit jako zajímavý a současně vysoce funkční materiál pro podlahy vstupních hal, kuchyní, koupelen. Vynikne ve stupních schodišť i jeho ochranných prvcích sloupků a zábradlí.

Plochy kamene můžete vést i jako obkladový materiál. Opět jsou zde ideální vlastnosti, které dovolí využít kámen i v namáhaném prostředí kuchyně nebo koupelny. Kamenné obklady podtrhnou eleganci krbu nebo okolí kachlových kamen.

Mimořádný prvek

Kamenné desky jsou oblíbeným doplňkem nejen v kuchyni. Pevná deska kuchyňské linky dodá interiéru úroveň, nicméně není jedinou možností. Kamenná deska stolu zapůsobí jako estetický prvek i v řešení obývacího pokoje nebo reprezentativní místnosti. Jako originální detail se nabízí kámen také v řešení plochy okenních parapetů.

Relativní novinkou jsou gabionové sítě, které otevírají další možnosti. Pevná klec naplněná různě velkými valouny může posloužit jako základ nohou konferenčního stolku nebo velkého stolu, může vytvořit dělící příčku ve velké místnosti nebo pokrýt čelní stěnu. 

I drobnost podtrhne styl interiéru

Přírodní kámen zdaleka nemusí využívat nápadnou velkou plochu, i v relativně malém doplňku však zapůsobí mimořádně esteticky. Kamenné dekorace mohou využít podobu vázy, květináče, menší sošky. Nechte se inspirovat a projděte si některé návrhy třeba na internetu nebo ve specializovaném obchodě. Přírodní kámen se proměňuje s dopadem slunečního i umělého světla. Vydrží extrémní zatížení, a vytvoří spolehlivý základ, který není ani po letech třeba oživovat, opravovat nebo měnit.