fbpx

Zdící kámen, lámaná skála

Přírodní kámen se právem těší trvalé přízni. Dokonale pevný materiál vyniká dlouhou životností, nevyžaduje složitou údržbu, bez problémů a barevných nebo tvarových změn odolává i náročným podmínkám přímého UV záření, spádové vodě, mrazu i vysokým teplotám. Svým vzhledem pak dodává okolnímu prostředí nenapodobitelnou atmosféru. Příjemné barvy, unikátní kresba i struktura povznese úroveň interiéru i venkovních staveb.

Perfektní obkladový materiál

Lámaná skála představuje formát kamene upravený do hranolů. Nabízíme nepravidelné velikosti a tvary jednotlivých dílů, což dodává obkladům jedinečnost. Štípané skalní úlomky mají všestranné využití v řešení obkladů v interiéru i ve venkovních prostorech. Krásně působí v kombinaci se dřevem, oblíbené jsou kombinace několika barevných variant, které spolu vytváří jemné obrazce. 

Obklady můžou vytvářet krásnou kulisu v obývacích pokojích, stálost kamene předurčujte tento materiál pro obložení krbů nebo kamen. Zajímavé jsou obklady instalované do kuchyní nebo koupelen. Kámen je vodě odolný, většina hornin nenasakuje vodou, v namáhaném prostředí obstojí bez nutné impregnace nebo další úpravy.

V prostorách zahrady je lámaná skála krásnou dekorací zasazenou do podezdívky domu, může lemovat dveře a okna nebo venkovní schodiště. Často se využívá i pro obklady plotů, sloupků nebo bran.

Rula - odolná pevná a krásná

V řešení obkladů lámanou skálou je skvělou variantou rula. Nabízí odstíny v béžové nebo šedo-modré, které ve venkovním prostředí krásně korespondují se zelení. Přizpůsobí se vzhledu domu v moderním i rustikálním stylu, vytvoří jemný základ, který se dobře kombinuje s klidnými barvami i výraznými doplňky. Ruly mají rovnoběžnou stavbu, která dovoluje snadné štípání i tvarování. Vnější vzhled se pohybuje v širokém spektru od zrnitého povrchu s jemnou i hrubou strukturou, přes plástve nebo slídové pásky, nebo stopy oček. Rula má dostatečnou pevnost a odolnost, ve venkovním prostředí vyhoví běžnému zatížení a vytvoří jednotný obklad s garancí dlouhé životnosti a nadčasového vzhledu.

Lámaná skála vytvoří elegantní kulisu domu i zahradě. Dokonale zachová přírodní rysy, pohodovou atmosféru a podtrhne váš smysl pro detail. V obložení můžete střídat různé velikosti kamene, jeho odstíny i struktury. Pohrát si můžete s pravidelnými tvary a souměrností. Lámaná skála představuje bohatý materiál pro tvorbu obkladů a vyhoví i velmi náročným představám. 

Jak vylepšit vzhled vašeho domu?

Naše bydlení to není jenom interiér. Důležitou roli totiž hraje i vzhled domu a jeho okolí. S přicházejícím jarem bychom proto měli udělat pořádek nejen uvnitř, ale i venku. Vrhněte se na úpravu a modernizaci domu i zahrady, oblékněte je do nového hávu a uvidíte, jak celý váš dům krásně prokoukne.

Krása i praktičnost

Exteriér oživí nejen nová fasáda. Nepřehlédnutelnou součást domu totiž tvoří garážová vrata a brány. Právě tyto prvky jsou tím prvním, co vidí nejen vaše návštěvy, ale i úplně náhodní kolemjdoucí, kteří prochází kolem vašeho bydliště. Kromě toho, že rámují a dotvářejí budovu jako celek, jsou také velice praktické. Umožňují pohodlný a bezpečný průjezd autem a vymezují váš pozemek, ochraňují vás i váš majetek 

Vaše vizitka

Aby se garážová vrata stala krásnou vizitkou, musí ladit s domem – barvou, materiálem i proporcemi. Nic nezkazíte neutrální bílou nebo kovovou barvou, vybírat můžete také z mnoha nadčasových dřevěných dekorů. Pokud byste chtěli sáhnout po něčem odvážnějším či něčem, co je momentálně tzv. in, mějte na paměti, že vrata budou tvořit nedílnou součást vašeho domu dlouhá léta. Za tu dobu se může móda poněkud změnit. Vybírejte proto velmi pečlivě a držte se osvědčeného hesla: v jednoduchosti je krása.

Jednotný a stylový vzhled

Pro dosáhnutí jednotného a stylového vzhledu bychom neměli zapomenout nejen na sladění vchodových, případně i garážových dveří, ale i na sladění venkovních žaluzií a rolet. Tyto prvky plní nejen důležitou bezpečnostní a ochrannou funkci, ale podstatným způsobem se podílí také na celkovém vyznění našeho domu. Stavbě dodávají poutavý vzhled a dotahují ji k dokonalosti. Díky nepřeberné škále barev a tvarů se dovedou skvěle přizpůsobit a otevírají vám tak neohraničené možnosti.

Nezbytná tečka

Aby byl dojem z vašeho bydlení co nejlepší, nezapomeňte věnovat dostatečnou péči také vaší zahradě. Zútulnit bezprostřední okolí vašeho domova pomůže i dlažba z přírodního kamene, která se využívá pro příjezdové komunikace, v zahradě i pro vchody domů. Kromě toho, že má estetický význam a exteriér oživí a vylepší, oceníte také její funkčnost. Tak, vytvořte si z vašeho domu váš hrad!

Obklady z přírodního kamene

Přírodní kámen v sobě skrývá eleganci jemné kresbu i odstínů. Podle povrchové úpravy nabízí vysoký lesk, ale i mat nebo jemnou strukturu, která dokonale doplní styl interiéru. Dodá originální vzhled a podtrhne váš smysl pro detail a kvalitu. Obklady z přírodního kamene jsou investicí do trvale krásného řešení.

 

Krásná a upravená zahrada nemusí představovat složitý a finančně náročný projekt. Vyzkoušejte nestárnoucí krásu v relativně jednoduchém spojení – kámen, dřevo, rostliny. Přirozené materiály se vzájemně skvěle doplní a vytvoří příjemné zázemí. Nevyžadují složitou údržbu, garantují vysokou odolnost i dlouhou životnost.

Upravená zahrada se zajímavými prvky přitáhne spolehlivě pozornost a je jistě snem každého majitele domu. Plánované změny nebo oživení zahrady však nemusí představovat vysoké investice a namáhavou práci. V jednoduchosti je krása a relativně obyčejnými přírodními materiály můžete proměnit zahradu v krásné reprezentativní místo.

S realizací vám rádi pomůžeme!

Stačí zadat poptávku na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vypracujeme vám cenovou nabídku a budete-li mít zájem, přijedeme za vámi a poradíme vám přímo na místě. Položíme vám kamennou dlažbu, obložíme stěny, krby, sokly... V zimě hraje prim interiér, a jaro a vyšší teploty s sebou přinesou i možnost venkovních realizací.

Ať už bydlíte v rodinném domě nebo v bytě, můžete si zpříjemnit bydlení krásným obkladovým přírodním kamenem. Společnost BIRO-D s.r.o. nabízí kamenné obkladové pásky mnoha variantách. Zastoupena je například černá břidlice, vícebarevná břidlice i rustikální břidlice, obklad kvarcit v mnoha barevných variantách a v neposlední řadě velmi oblíbený kamenný obklad travertin a mnoho dalších.

Přemýšlíte o nákupu přírodního kamene pro dlažby nebo obklad, do interiéru nebo exteriéru? Využijte naší nabídky a využijte zimních slev! Nakoupit v akci můžete například řecký kvarcit, který vyniká nádhernou šedavou barvou, italský porfýr s bezchybně rovnou deskovinou, který nabízíme hned v několika barevných variantách, či tenký obkladový vápenec, jehož desky jsou k dispozici v tloušťce již od 0,7 cm.

 Vážení zákazníci, dovolte nám, abychom vám poděkovali za projevenou přízeň v roce 2017.

Kámen je přírodním materiálem s vynikající odolností a stálostí. Přirozené zbarvení elegantně podtrhne styl stavby domu z jakéhokoli materiálu, výborně doplní i koncepci zahrady. Neutrální barvy bez rušivého efektu souzní s barvami ve svém okolí. Kámen se výborně kombinuje s dalšími materiály - sklem, kovem, dřevem, živou zelení.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.