Leštidla na kámen

Přírodní kámen je krásným materiálem, který vyhoví estetickým nárokům interiéru i venkovního prostředí. S vysokou odolností a stálostí Silikonová impregnacevytvoří pevný základ krásných podlah, obložení, stavebních prvků i doplňků. Kámen si zachová svůj vzhled i při náročném zatížení nebo při vystavení změnám teplot, UV záření a spádové vodě. Přestože kámen patří mezi nejpevnější a nejstálejší materiál, pravidelnou údržbou zastavíte stárnutí ploch a dodáte jim i prvotřídní lesk.

Základní údržba - pečlivý úklid

Základním prostředkem pro běžnou údržbu je jemný mýdlový čisticí koncentrát. Vyčistí povrchy s dlouho trvajícím účinkem. Přírodní ošetřující složky podtrhnou a oživí barvu a strukturu materiálu. Pravidelným používáním vytvoří na povrchu ochranný film, který sníží citlivost vůči ulpívání skvrn, zabrání opětovnému navracení nečistot a s dostatečnou silou odpuzuje vodu. Vhodný je pro ruční i průmyslové čištění všech hrubých i matných podlah. Využití najde i pro čištění obkladů, stěn nebo schodišť. Vyhoví nárokům pro ošetření přírodního i umělého kamene. Pomáhá účinně odstranit zbytky graffiti.

Krásné podlahy

Prostředky pro ochranu a čištění kamene můžete vybírat i z dalších produktů. Efektivní složení určuje prostředky i pro speciální účely. Přípravky pro ošetření podlah osvěží barvu a strukturu, zároveň vytvoří neviditelný ochranný film. Po vyleštění zajistí dlouhodobý hedvábný lesk. Zabrání pronikání a usazování nečistot, oddálí sklony ke žloutnutí. Výhodou prostředků je jednoduchá aplikace. Přípravky jsou biologicky odbouratelné a po zaschnutí zdravotně nezávadné. Mramoru, travertinu, břidlici, žule, ale i kompozitním materiálům nebo umělému kameni vrátíte živý vzhled i na frekventovaných a vysoce namáhaných místech.

Leštidlo na mramor a žuluDokonalý lesk

Další možností úprav povrchu kamene je ochranná ošetřující emulze s obsahem vosku. Jemně broušené a leštěné podlahy ošetří, osvěží jejich barvu a zároveň jim vrátí brilantní lesk. Přípravek zabraňuje pronikání vody a nečistot do povrchu obkladu. Pravidelnou aplikací snížíte následky mechanického opotřebení.

 

Pro údržbu a ochranu přírodního kamene doporučujeme využívat pouze speciálně upravené prostředky. Náhodné používání běžných čisticích přípravků může vést k trvalému poškození povrchu, zešednutí, ztráty lesku. Namáhavá práce nepřinese žádaný efekt. Přípravky uzpůsobené struktuře kamene zapůsobí jako rychlý a pečlivý čistič a navíc dodá povrchu i potřebné látky, které zvýrazní barvy, oživí strukturu a navrátí původní vzhled. Namáhané plochy častou pochůzkou, dekorativní předměty i obložení získá zpět dokonalý vzhled. Práce s prostředky nevyžaduje složité ředění ani přípravu. S poradou o vhodném využití vybíraného prostředku nebo s radou se můžete obrátit na specializované prodejce. Doporučí vám ideální složení s ohledem na typ kamene, jeho zatížení i požadovanou úpravu stavu.