Skalní stěna

Přírodní materiály se těší trvalé přízni bytových návrhářů i architektů. Pevný kámen není třeba složitě udržovat, je tvarově i barevně stálý. Podle druhu horniny nabízí velký výběr ve struktuře i barevném odstínu, slouží jako originální a krásný obkladový materiál, poslouží jako základní deska stolů, zdobí příjezdové cesty a chodníky, poslouží i jako originální nášlapy v zahradách. Zajímavou možností využití kamene je i vytvoření skalní stěny.

Skalní stěna Koke 5

Robustní a stálý obklad

Skalní stěna Mus 9Skalní stěna představuje velkou plochu obloženou různě opracovaným kamenem. Podle místa zasazení můžete pracovat s hladkými pravidelnými plochami, krásně však vyniknout i strukturou odlišené jednotlivé části. Kámen vytváří barevné žilkování, tónování a různé proměny, které vytvoří elegantní kulisu. Barvy se navíc můžou podle typu horniny proměňovat i v závislosti s dopadajícím sluncem a denní dobou. Nejčastěji se využívá mramor nebo pískovec. Vhodný je i kvarcit nebo porfyr. Jednotlivé díly v tloušťce cca 3-5cm se k sobě lepí. Rohové díly jsou předpřipraveny řezáním, aby utvořily pevný rámec celé stěny.

Výhodou přírodního kamene je maximální odolnost a stálost. Při obkladu v interiéru není vystaven přílišné zátěži a tak je možné pracovat i s tenčími díly. Je naprosto ideálním obkladem namáhaným prostor jako je koupelna, kuchyně. Vyniká jako krásný kamenný obklad kolem krbů. Při usazení ve venkovním prostředí představuje jistotu ve stále krásném vzhledu. Nenasakuje vodu, nestárne. Speciální prostředky můžou kámen impregnovat a ošetřit vůči vlivu stálého vlhka a spádové vody a brání usazení mechů.

Porfyr a kvarcit

Porfyr je pro budování skalní stěny ideálním materiálem. Tato hornina je velmi odolná vůči zátěži i povětrnostním vlivům a velmi oblíbená díky vytváření dokonale rovných desek. Krásné odstíny v barvách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé podtrhnou vzhled zahrady i domu. Porfyrové kamenné desky vyniknout v pravidelném i nepravidelném formátu. Díky vysoké pevnosti jimi můžete vytvořit i chodníčky nebo doplnit příjezdovou cestu. Jsou schopné odolat i jako extrémní pojezdová zátěž. Porfyr není třeba ošetřovat impregnací.

Porfyr šedo červený - kamenná dlažba, schody

Řecký kvarcit doplní venkovní prostory odstíny světle šedé, dokáže vytvářet originální kresby s kombinací šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, kde mu nevadí ani uložení do zásypu nebo do trávy. Ani řecký kvarcit není třeba ošetřovat impregnací. Velmi zajímavou možností je brazilský kvarcit, výjimečný svou barvou. Volit můžete žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. V interiéru i exteriéru tyto barvy podtrhne i příjemná struktura. Kamenné desky vytvoří příjemnou pohodovou atmosféru bez dalších doplňků nebo složitých instalací. Brazilský kvarcit se velmi často využívá i jako dlažba venkovních bazénů. Kamenné desky nekumulují teplo a zůstávají na dotek příjemně vlažné i v horkém létě. Kamenné desky je však nutné ošetřit impregnací.

Skalní stěny vyniknou jako řešení obvodového plotu, venkovnímu sezení nebo terase dodají originální vzhled. V interiéru zaujmou a dotvoří atmosféru celého prostoru. Prohlédněte si realizované stěny a inspirujte se, skalní stěna plně vyhoví i představám náročných bytových designérů.