Kámen pro dlažby - pravidelný a nepravidelný tvar

Přírodní kámen je krásnou a praktickou volbou pro dlažby a pochozí plochy. Dostupná cena, snadná pokládka a široká nabídka ve zpracování dovoluje řešit chodníky kolem domu, podlahy venkovních sezení nebo teras i příjezdové cesty. Kámen se bez změn v pevnosti skvěle vyrovnává se střídáním teplot, působením UV záření i přímým stykem s vodou. Kromě vysoké odolnosti nabízí i krásné barevné odstíny, které podtrhnou styl domu a dodají mu luxusní vzhled. 

Vysoká pevnost a odolnost

Pestrá paleta barevných odstínů dává na výběr od jemné neutrální šedé a béžové, přes kresby červené, zelené a žluté. Zahradu a okolí domu oživí i zajímavé tmavé syté barvy. Ideálním druhem pro pokládku dlažby jsou břidlice, travertin, vápenec, ale zejména porfyr a kvarcit. Porfyr a kvarcit, krom jiných výhod, nekumulují teplo, jsou skvělou volbou i pro pokládku kolem bazénů nebo na verandě, kde přecházíte bosou nohou. 

Porfyr a kvarcit

Přírodní kámen není třeba ošetřovat impregnací. Zachovává si barvu i skvělý vzhled za jakéhokoli počasí. Zmíněné horniny rozeznáte podle zbarvení. Porfyr je charakteristický kresbou nebo odstíny s červenou: šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Porfyr perfektně zapadne do okolí zelených zahrad. Kvarcit oživí prostředí kombinací šedo-béžové i šedo-zelené. Brazilský kvarcit nabízí odstíny do žluté, růžové nebo zeleno šedé. 

Hra s barvou i tvarem

Při řešení pokládky si můžete pohrát nejen s odstíny kamenů, ale i s jejich uložením. Klasické pravidelné tvary působí elegantně a nerušivě. Vytvoří stálý základ pro bezpečné přecházení, vyrovnají se i se zátěží jako podklad pro parkování nebo přejíždění vozem. 

Nepravidelné tvary chodníky i cesty oživí a dodají jim originální vzhled. Využít můžete i zajímavé barevné kombinace, odsadit jednotlivé kostky s větší mezerou. Každý kámen je trochu jiný, reaguje barevně na úhel dopadu slunečního světla, jinak působí po dešti. 

Přírodní kámen nabízí mimořádné funkční vlastnosti a vzhledově skvěle vyhoví rustikálně řešenému domu, ale i moderním stavbám. Inspirujte se a projděte si nabízené varianty. Přírodní kámen krásně zapadne i do řešení vaší zahrady.