Zdící kámen, lámaná skála

Porfyr italský - zdící kámenPřírodní kámen se právem těší trvalé přízni. Dokonale pevný materiál vyniká dlouhou životností, nevyžaduje složitou údržbu, bez problémů a barevných nebo tvarových změn odolává i náročným podmínkám přímého UV záření, spádové vodě, mrazu i vysokým teplotám. Svým vzhledem pak dodává okolnímu prostředí nenapodobitelnou atmosféru. Příjemné barvy, unikátní kresba i struktura povznese úroveň interiéru i venkovních staveb.

Perfektní obkladový materiál

Lámaná skála představuje formát kamene upravený do hranolů. Nabízíme nepravidelné velikosti a tvary jednotlivých dílů, což dodává obkladům jedinečnost. Štípané skalní úlomky mají všestranné využití v řešení obkladů v interiéru i ve venkovních prostorech. Krásně působí v kombinaci se dřevem, oblíbené jsou kombinace několika barevných variant, které spolu vytváří jemné obrazce. 

Kamenné obklady můžou vytvářet krásnou kulisu v obývacích pokojích, stálost kamene předurčujte tento materiál pro obložení krbů nebo kamen. Zajímavé jsou obklady instalované do kuchyní nebo koupelen. Kámen je vodě odolný, většina hornin nenasakuje vodou, v namáhaném prostředí obstojí bez nutné impregnace nebo další úpravy.

V prostorách zahrady je lámaná skála krásnou dekorací zasazenou do podezdívky domu, může lemovat dveře a okna nebo venkovní schodiště. Často se využívá i pro obklady plotů, sloupků nebo bran.

Porfyr italský - zdící kámen

Rula - odolná pevná a krásná

Rula bulharská béžová - zdící kámenV řešení obkladů lámanou skálou je skvělou variantou rula. Nabízí odstíny v béžové nebo šedo-modré, které ve venkovním prostředí krásně korespondují se zelení. Přizpůsobí se vzhledu domu v moderním i rustikálním stylu, vytvoří jemný základ, který se dobře kombinuje s klidnými barvami i výraznými doplňky. Ruly mají rovnoběžnou stavbu, která dovoluje snadné štípání i tvarování. Vnější vzhled se pohybuje v širokém spektru od zrnitého povrchu s jemnou i hrubou strukturou, přes plástve nebo slídové pásky, nebo stopy oček. Rula má dostatečnou pevnost a odolnost, ve venkovním prostředí vyhoví běžnému zatížení a vytvoří jednotný obklad s garancí dlouhé životnosti a nadčasového vzhledu.

Lámaná skála vytvoří elegantní kulisu domu i zahradě. Dokonale zachová přírodní rysy, pohodovou atmosféru a podtrhne váš smysl pro detail. V obložení můžete střídat různé velikosti kamene, jeho odstíny i struktury. Pohrát si můžete s pravidelnými tvary a souměrností. Lámaná skála představuje bohatý materiál pro tvorbu obkladů a vyhoví i velmi náročným představám. 

Lámaná skála - rula bulharská béžová