Kvarcit, jeho vlastnosti a využití

kvarcit-brazilsky-nepravidelny-ruzovy-bazenovy-lemPřírodní kámen působí jako krásný stavební prvek, který elegantní vzhled provází i vysokou pevností, odolností a dlouhou životností. Kámen je možné využít v tenkých plochách nebo páskách jako obklady, skvěle poslouží i jako pokládka. Mimořádná kvalita umožňuje využít kámen pro řešení interiéru i venkovních prostor.

Dokonalá elegance

Kvarcit se vyznačuje jemnou zrnitostí, která může v zajímavých kresbách přecházet až k hrubší struktuře. Vzhledově se blíží k mramoru, jeho cena je však výrazně nižší. Dovoluje vytvářet krásné elegantní kamenné obklady i podlahy s menší investicí. Přesto garantuje dostatečnou pevnost a stálost.

Řecký kvarcit

Kvarcit řecký šedý nepravidelný - kamenná dlažba

Kámen zapůsobí elegantními odstíny šedé. Světlé plochy dokážou opticky zvětšit prostor. Projasní i malé interiéry, ve venkovním prostředí skvěle ladí se zelenou plochou zahrad. Jednotlivé kousky si zachovávají originální kresbu i jemné rozdíly v intenzitě odstínu. Nepůsobí jako strohá jednolitá vrstva. Kamenné desky vyniknou v ploše tvořené nepravidelnými dílky. Jsou vhodné jak na obklad (zde je postačující tloušťka 1-2 cm), tak na kamennou dlažbu. Pro dostatečnou odolnost při zatížení je vhodné volit tloušťku 1,5 –3 cm. 

Zajímavou obměnou jsou desky v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru. Při instalaci není třeba zajistit náročný podklad. Kvarcit můžete uložit do zásypu nebo do trávy. V zahradách krásně působí samostatné nášlapné plochy, které naznačí průchozí cestu. Řecký kvarcit není třeba ošetřovat impregnací.

Brazilský kvarcit

Kamenná dlažba - Kvarcit brazilský žlutý

Výraznější odstíny i syté žilky nabízí brazilský kvarcit. Je výjimečný svou barvou v paletě žluté, růžové nebo zeleno šedé. V interiéru i exteriéru podtrhne tyto barvy i příjemná struktura kamenných desek. Brazilský kvarcit je velmi oblíbený jako dlažba kolem venkovních bazénů. Kamenné desky totiž zůstávají na dotek příjemně vlažné, i když se do nich po celý den opírají horké sluneční paprsky. Kamenné desky je však nutné ošetřit impregnací. 

Nechte se okouzlit krásnou kresbou i měnícími se odstíny v závislosti na denní době nebo podle dopadajícího světla. Kvarcit povýší styl každého interiéru a v prostorách kolem domu zapůsobí vysoce luxusním dojmem. Návrat k přírodním materiálům je zároveň investicí do stálého a kvalitního prostředí. Kvarcit není třeba složitě udržovat, svou pevností a stálostí je zárukou krásného trvalého vzhledu.