Čím obložit venkovní stěny

Skalní stěna LignumRekonstrukce domu nebo realizace nového projektu počítá s poměrně velkou investicí. Na základních úpravách a materiálu se však nevyplatí šetřit, volbou kvalitních materiálů můžete zvýšit komfort bydlení, ale také přispět ochraně stavebních prvků a prodloužit jejich životnost. Venkovní stěny jsou vystavené prudkým změnám teplot, přímému UV záření i spádové vodě. Povrch může rychle ztrácet původní vzhled také vlivem rušného provozu v bezprostředním okolí. Optimální řešení nabízí třeba obklady z přírodního kamene, které exponovaná místa dokonale ochrání a navíc jim přidají mimořádně krásný a trvalý vzhled.

Originální a působivý výsledek

Obkladový kámen nabízí široké spektrum možností. Vybírat můžete tenké proužky, které bez problémů přizpůsobíte dané ploše, vybírat Rula šedámůžete pravidelné i nepravidelné štípané kameny a sestavit plochu v různé kompozici. Obložit můžete plnou plochu domu, kamenné obklady můžete vést v souvislém pruhu jen do určité výšky, další variantou je estetické lemování, kdy základní plochu obkladů doplňuje linka kolem oken nebo dveří. Nejčastější volba padá na porfyr, kvarcit, travertin nebo břidlici. Kámen nevyžaduje zvláštní pozornost, udrží si krásný vzhled po dlouhé desítky let. Stinná nebo vlhká místa, která podporují rozvoj mechů nebo lišejníků, je možné ošetřit speciálními preparáty. Porfyr je mimořádně odolný vůči mechanickému zatížení, často se využívá i jako materiál pro chodníky a pochozí plochy. Kvarcit navíc nekumuluje teplo, okrasné a ochranné funkci přidá i skvělé izolační vlastnosti.

Barvy v širokém spektru odstínů

Lámaná skála béžová - Rula bulharskáKámen patří mezi základní přírodní materiály. Dokonale se přizpůsobí vašim představám i v odstínech, které nabízí. S kamenem můžete efektně pracovat, domu a jeho okolí přidáte stálou eleganci, podtrhnete zajímavě řešené dispozice nebo objekt opticky projasníte a zvětšíte. Ideální základnou jsou nerušivé jemné tóny, ale využít můžete i zajímavé kontrasty. Například porfyr můžete kombinovat ve variantách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Kvarcit bývá nejčastěji světle šedý, nabízí však také záblesky béžové nebo zelené. Brazilský kvarcit umí podtrhnout také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. Travertin představuje především jemné krémové odstíny.

Přírodní kámen vynikne na pozadí upravené zelené zahrady a bude krásným základem pro další úpravy. Elegantní obklady otevírají možnosti pro volbu detailů a dovolují snadno proměňovat celkové ladění domu i jeho okolí.

 

Kamenný obklád - Porfyr italský šedo hnědý