Nášlapné kameny v zahradě

Každý majitel domu se stará o perfektní vzhled zahrady. Živá kulisa křovin nebo stromků a čistá zelená plocha trávníku perfektně podtrhnou vzhled domu a jsou příjemným místem pro odpočinek i setkání s přáteli a rodinou. Zahradě sluší především přírodní materiály. Pro realizaci chodníčků a cest se můžete inspirovat možnostmi, které nabízí přírodní kámen. Oživí zelené plochy a plně vyhoví nárokům na minimální údržbu a stálost!

Elegantní a nerušivý základ

S tvarem a vedením pochozí plochy si můžete dovolit cokoli. Zkuste obměnit pravidelný rovný chodník za samostatné nášlapy. Velké plochy zapuštěné do zelené plochy vytvoří krásné samostatné ostrůvky. Jejich vzdálenost můžete volit podle délky kroku, ale můžete volit i hustější osázení. Vybírat a prostřídat můžete různě velké díly a cestě dodat dynamiku. Další možností je seskládat menší kousky do celistvé stezky. I zde můžete střídat různě velké a malé díly, nebo k velkým nášlapům přidat malé oblé valounky. Nemusíte si dělat starosti s olemováním. V mnoha terénech je krásnější variantou chodník bez ostrých obrubníků. Působí přirozeně a zjednodušuje samozřejmě také údržbu.

Originální řešení

Přírodní kámen umí nabídnout krásné odstíny, které se navíc v průběhu dne krásně proměňují. Kvarcit si pohrává s odstíny šedé a odlesky do zelené nebo žluté. Porfyr může oživit plochy také odstíny růžové nebo hnědé. Zajímavá je i břidlice, která v každém kousku střídá pestrou škálu jemných odstínů a chodníkům může dodat zajímavý vzhled. 

Jednoduchá údržba

Přírodní kámen si plně zachovává původní pevnost a barevnou i tvarovou stálost. Je garancí krásně upravené pochozí plochy i v řádech několika desetiletí. Přírodní kámen se vyrovná se změnami teplot, přímým UV zářením i spádovou vodou. Zapuštěné plochy nevyžadují náročnou úpravu, některé horniny je možné časem impregnovat nebo ošetřit speciálními prostředky, které brání usazení a rozvoji mechu. Tato úprava však není zdaleka nutná a není třeba ji opakovaně aplikovat. Zapuštěné kameny nijak nebrání běžnému sečení trávy. Nemusíte střídat strunkovou sekačku, abyste pečlivě zastřihly prorůstající trávu. Běžnou sekačkou můžete pojíždět přes chodníček a srovnat porost na ideální výšku bez omezení.

Projděte si nabídku přírodního kamene a zkuste si představit, jak by šedý kvarcit, porfyr nebo břidlice působily ve vaší zahradě.