fbpx

Impregnace kamene

Přírodní kámen skvěle řeší obklady interiérů, podlahy, nášlapné plochy i dekorační prvky. Svojí vysokou pevností a stálostí obstojí i ve venkovním prostředí, kde se bez problémů vyrovná s následky spádové vody, vysoké vzdušné vlhkosti, i přímého UV záření. Je zárukou dlouhé životnosti, nevyžaduje složitou údržbu a pestrou paletou barev a struktur nabízí originální variantu pro jakýkoli architektonický typ domu, řešení zahrady i návrhu interiéru. Přírodní kámen není třeba složitě udržovat, přesto některé prostředky pomůžou zvýraznit barvy, oživí vzhled nebo dodají plochám precizní lesk.

Bez skvrn a odolnější vůči vodě

Speciální impregnační prostředky využívají bázi silikonu. Mají vysoký hydrofobní účinek, odpuzují vodu, brání usazení vodního kamene a vzniku nevzhledných skvrn. Prostředky můžou doplnit i účinky oleofobní, efektivně odpuzují olej, barvu a mastnotu. Jsou ideálním řešením ošetření kamene na namáhaných místech nebo na místech, která čelí frekventované silnici. Jsou účinnou ochranou i proti graffiti. Impregnační přípravky snižují pronikání nečistoty, mají protiskluzný účinek a zabraňují vzniku skvrn. Odolné nečistoty nebo nežádoucí graffiti jednoduše odstraníte mýdlem na kámen. 

Světlostálý a odolný přípravek dodá kameni vyšší odolnost i proti povětrnostním vlivům a žloutnutí, je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Aplikovat jej můžete na leštěný, broušený i pískem tryskaný mramor, vápenec, travertin. Poslouží jako kvalitní ochrana i pískovci, žule nebo umělému kameni.

Výraznější barvy a lesk

Impregnační prostředky mají efekt i ve zvýraznění barevného odstínu. Zlepší optický vzhled a podle zvoleného typu dodají povrchu i lesk v širokém spektru od hedvábného odlesku až po efekt zrcadlového lesku. I tyto impregnace dodávají kameni ochranu proti pronikání nečistot a vlhkosti. Po aplikaci zůstává povrch neklouzavý. 

Efektivní prostředky se silikonem

Častým neduhem venkovních obložení nebo pokládek je zanesení vodních řas a mechu. Stinná místa nebo prostory zatížené vysokou vlhkostí zbytečně trpí a pozbývají na krásném vzhledu. Přípravek na bázi silikonu zabrání rozšíření výkvětů mechu, řas i dalších rostlin. Má vysoký hydrofobní účinek, využití najde pro impregnaci savých fasád, zdí a podlahových ploch z přírodního kamene, ale také betonu, cihel, zvoniček.

Aplikace impregnačních prostředků se nemusíte obávat. Jednoduchý návod vás provede postupnými kroky. Investice času do ošetření kamene se vrátí trvale krásným vzhledem, a i dlouhodobou ochranou povrchu. Výrazné barvy a krásná struktura vyniknou na dokonale čistých plochách, které nenaruší stopy vodního kamene, ulpívajících nečistot nebo mechu.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.