Suchá zídka

Vzhled domu zásadním způsobem určuje styl a úprava okolí. Zahrada nejlépe vynikne ve velkých zelených plochách trávy a křovin, ze které decentně vystupuje venkovní sezení nebo zčásti krytá pergola. Veškeré stavební prvky by měly působit ideálně kompaktním dojmem a využívat totožné materiály. Nejlepší volbou pro venkovní úpravy jsou přírodní materiály. Dřevo a kámen skvěle působí v moderním minimalistickém vzhledu, snadno převezmou i inspiraci rustikálním nebo jakýmkoli architektonickým stylem. Z dlouhodobého pohledu si také nejlépe udrží barvu, tvar a vyrovná se zátěží proměnlivého počasí.

Porfyr gabion

Reprezentativní vstup 

Porfyr zdícíSuchá zídka nabízí široké spektrum možností. Zídku můžete vytyčit v čelní části zahrady, která tvoří hlavní vstup do vaší zahrady. Společně s obložením domu nebo barvou fasády může zídka vytvořit dokonalou souhru. Zídka může také vytvořit jen jemný lem, na který ve vyšší části navazuje dřevěný nebo kovový plot. V nabídce kamenů patří nejčastější volba porfyru nebo rule.

Rula zaujme pravidelnou stavbou v rovnoběžném směru. Jemné stínování může opticky zvětšit zídku, slídovými páskami nebo zrny oživí a rozjasní i velké plochy. Každý kámen představuje originál, který se blýskne drobnými očky, pásky, nebo jemně vykreslenými tenkými stébly. Nejčastější zbarvení si půjčuje odstíny celého spektra šedé od světlých až to výrazné tmavé tóny. Zajímavě působí nádechy žluté, hnědé nebo červené.

Porfyr zaujme elegantními tóny šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Oproti rule vykazuje vyšší odolnost vůči zátěži povětrnostními vlivy a vodě. Je typický svou pravidelností, jednotlivé části vytváří rovinné desky. 

Dokonalá ochrana soukromíPorfyr zdící

Suché zídky v jakékoli barvě a výšce vytvoří příjemnou zábranu. Odvedou nežádanou pozornost zvenčí a vytvoří pocit soukromí. Zídku můžou doplnit živé keře nebo popívané rostliny. V rámci několika sezon se nemusíte starat o další úpravu nebo údržbu. Kámen se vyrovná s přímým UV zářením, spádovou vodou, i extrémními teplotami. 

Přírodní kámen si zaslouží vaší pozornost a stane se skvělým základem pro vedení obvodového plotu, může opticky rozdělit zahradu od užitné a okrasné části, vytvoří příjemné zákoutí pro venkovní sezení. Využití kamene nabízí řadu možností, které vždy vyniknou trvalou krásou a pevností.