fbpx

Obklady z přírodního kamene

Přírodní kámen v sobě skrývá eleganci jemné kresbu i odstínů. Podle povrchové úpravy nabízí vysoký lesk, ale i mat nebo jemnou strukturu, která dokonale doplní styl interiéru. Dodá originální vzhled a podtrhne váš smysl pro detail a kvalitu. Obklady z přírodního kamene jsou investicí do trvale krásného řešení.

 

 

Žula, mramor, pískovec, vápenec

Nejčastěji používanými kameny jsou žula a mramor. Mramor vynikne jemným žilkováním, které přechází od jemných odstínů růžové, béžové, šedé až po výraznější tóny. Na první pohled luxusní materiál se výborně hodí do velkých prostor. Speciální povrchová úprava pak navíc impregnuje, povrch ani po namočení nenasákne vodou, kapky neulpívají. Dobré tepelné izolační vlastnosti a bezpečná pochůzka tak staví mramor mezi nejlepší materiály i pro vybavení koupelny nebo kuchyně.

Žula patří mezi vysoce pevné materiály s odolností vůči mechanickému poškození i poškrábání. Je skvělou volbou pro kuchyňské desky nebo parapety a schodiště. Typická zrnitá kresba vytváří dojem pevnosti, stálosti a elegance.

Pískovec nabízí zajímavou hru teplejších odstínů. Štípaný kámen nemá zřetelný rub a líc, při sestavování obkladů tak můžete volně zacházet a kombinovat s oběma stranami. Nejoblíbenější formou jsou tenké pásky, které lemují zdi nebo vytváří větší plochy - třeba kolem krbů a kamen.

Bledá světlá barva vápence je krásnou volbou i pro menší interiéry, které svou světlostí dokáže opticky zvětšit. Vápenec se lehce opracuje a matný povrch navíc může ozvláštnit často velmi dobře zachovaná kresba fosílií. Originální řešení podtrhne styl obývacího pokoje, vstupní haly nebo opět - kuchyně a jídelny.

Bohatý výběr barev i kresby

Mezi kameny najdete i další inspiraci - rula, travertin, břidlice, onyx. Vždy záleží na vaší preferenci vzhledu i očekávaných vlastnostech. Kámen však vždy představuje krásnou plochu, která po instalaci nevyžaduje složitou údržbu. Skvěle zachovává původní styl - historickým objektům pomůže navázat a zachovat jednotnost. U moderně vybavených interiérů podtrhne originalitu a zajistí krásnou základnu pro další vybavení. Kámen výborně kombinuje s dřevěným nábytkem, ale i kovem, sklem. Může využívat barevnou kompozici nebo tvořit jemnou elegantní kulisu.

Přírodní kámen nabízí uplatnění nejen v obložených plochách. Správnou barvu i strukturu můžete najít i pro pracovní desky v kuchyni, parapety nebo stupně schodišť. Krásnou dekorací jsou pak i sošky nebo vázy. Nebojte se vybírat pevné a těžké materiály. Skvěle doplní váš byt a dodají mu nestárnoucí eleganci.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.