Kamenný obklad Porfyr červeno-rezavý

Kód: IT01_OB_P1-3V1
3 hodnocení
369 Kč / m2 369 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Obklady z kamene Porfyru jsou nepravidelných tvarů s krásnými odstíny červeno-rezavé barvy. Jejich vzhled je velmi živý, příjemný a každá deska je jedinečná svým tvarem a odstínem, což zajišťuje unikátnost každého projektu, do kterého jsou přírodní kameny použity. Nejčastěji se používají pro venkovní kamenné obklady. Porfyr je navíc velmi odolný a vhodný pro mnoho venkovních ploch. Díky jeho přirozenému vzhledu dokáže vytvořit příjemnou a harmonickou atmosféru a zvýraznit krásu vašeho domova.

To ale není zdaleka vše...

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Skladem | IT01_OB_P1-3V1
369 Kč / m2

Detailní popis produktu

Kámen porfyr je vulkanická hornina, která se vyznačuje vysokou odolností a pevností, což z něj činí ideální materiál pro venkovní použití. Mrazuvzdornost a minimální nasákavost umožňují jeho použití v extrémních podmínkách, jako jsou hory nebo pobřežní oblasti. Je velmi tvrdý a má vysokou odolnost vůči opotřebení. Jeho protiskluzová struktura je ideální pro venkovní použití.

Porfyr celkově nabízí velké možnosti využití, jako jsou garážová stání, příjezdové cesty, terasy, kamenné chodníky,  šlapáky do zahrady, suché kamenné dlažby, suché kamenné zídky, oblázky kolem domu, štěrky do zahrad, kamenné schody, štípané i řezané dlaždice z kamene různých formátů, kamenné parapety s různými povrchy, dlažební kostky, obkladové kameny a mnoho dalších možností v podobě nepravidelných i pravidelných tvarů, štípaných i řezaných, různých tlouštěk a velikostí.

V tomto konkrétním případě se jedná o přírodní kámen nepravidelných tvarů, barvy červeno-rezavé a je další alternativou z celkových čtyř barev, které nabízíme. Další možností barev jsou šedo-hnědý, rezavý (pestrobarevný) a šedo-červený.

Díky našim dvacetiletým zkušenostem s přírodním kamenem jsme přesvědčeni o tom, že porfyr je opravdu nejlepší volbou díky svým jedinečným vlastnostem.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

 
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Zmíněný porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu.
 

Technická data:

  • Objemová hmotnost: 2,7-2,8 g/cm3
  • Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK
  • Pevnost v tlaku: > 200 MPa
  • Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50
  • Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45
  • Nasákavost (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: červená, rezavá
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: porfyr
Použití: obklad, záklopy zdí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: