Kamenný obklad Porfyr šedo-červený

Kód: IT02_OB_P1-3M
24 hodnocení
339 Kč / m2 339 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Obkladový kámen nepravidelných tvarů porfyr v odstínu šedo-červený působí velmi příjemně a díky svému všestrannému využití se stal velmi oblíbeným materiálem. Najde si uplatnění jak uvnitř domu, tak i kolem něj. Oprýskanou starou zeď můžete jednoduše změnit na zajímavý designový prvek vaší zahrady. Pro širokou škálu výrobků z porfyru lze použít tento odolný materiál jako obkladový kámen, záklopy zdí apod.. Proto se porfyrový kámen těší velké oblibě u našich zákazníků.

To ale není zdaleka vše...

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Skladem | IT02_OB_P1-3M
339 Kč / m2

Detailní popis produktu

Námi již dvacet let nabízený přírodní kámen porfyr je velmi kvalitní materiál. Jedná se o vulkanickou horninu s charakteristickým pestrobarevným vzhledem. Vyznačuje se vysokou odolností a pevností, což z něj činí ideální materiál pro každou venkovní kamennou dlažbu, kamenný obklad stěn i nášlapný kámen do zahrad. Tento materiál je odolný vůči mrazu a je minimálně nasákavý, což z něj dělá trvanlivý a spolehlivý materiál pro použití na všech venkovních površích.

Porfyr celkově nabízí velké možnosti využití, jako jsou nejodolnější dlažby z kamene,  obklady z kamene, kamenné chodníky,  šlapáky z kamene do zahrady, suché kamenné dlažby, kamenné zdi,  dekorační oblázky, zahradní štěrky, kamenné schody, kamenné parapety, dlažební kostky a mnoho dalších možností v podobě nepravidelných i pravidelných tvarů, dlaždice z kamene různých tlouštěk a velikostí.

V tomto konkrétním případě se jedná o přírodní kámen nepravidelných tvarů, který vyniká svou tvrdostí, velkou odolností a vlastnostmi, jako je rovnost, stabilní tloušťka a výborný protiskluzový povrch. Tento šedo-červený porfyr je jen další alternativa z celkových čtyř barev, které nabízíme. Další barvy jsou šedo-hnědý, rezavý (pestrobarevný) a červeno-rezavý.

Naše dvacetiletá praxe s přírodním kamenem nás přesvědčila o tom, že právě porfyr je tou nejlepší volbou díky jeho nepřekonatelným vlastnostem.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

Kámen pro obklady Porfyr šedo-červený.
 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 obklad 23-27 40 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Zmíněný porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu.
 
Objemová hmotnost: 2,7-2,8 g/cm3
Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK
Pevnost v tlaku: > 200 MPa
Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50
Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45
Nasákavost (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: šedá, červená
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: porfyr
Použití: obklad, záklopy zdí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: