Obkladový kámen Porfyr rezavý

Kód: IT02_OB_P1-3L
2 hodnocení
339 Kč / m2 339 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Přírodní kámen nepravidelných tvarů porfyr v pestrobarevných odstínech červené, šedé a rezavé, působí velmi živě a příjemně. Jeho barevné variace vytvářejí zajímavé a přirozené kombinace, které najdou uplatnění jako velice odolné kamenné obklady stěn.

To ale není zdaleka vše...

 

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Skladem | IT02_OB_P1-3L
339 Kč / m2

Detailní popis produktu

Námi již dvacet let nabízený přírodní kámen porfyr je vysoce kvalitní materiál. Jedná se o vulkanickou horninu s charakteristickým pestrobarevným vzhledem. Vyznačuje se vysokou odolností a pevností, což z něj činí ideální materiál pro každou venkovní kamennou dlažbu, kamenný obklad stěn i nášlapný kámen do zahrad. Tento materiál je odolný vůči mrazu a je minimálně nasákavý, což z něj dělá trvanlivý a spolehlivý materiál pro použití na všech venkovních površích.

Porfyr celkově nabízí velké možnosti využití, jako jsou nejodolnější kamenné dlažby, kamenné obklady, chodníky z kamene, nášlapy do zahrady, kvalitní suché dlažby z kamene, kamenné zídky, oblázky, štěrky, schody, parapety, dlažební kostky a mnoho dalších možností v podobě nepravidelných i pravidelných tvarů, kamenných dlaždic různých tlouštěk a velikostí.

V tomto konkrétním případě se jedná o desky nepravidelných tvarů, které vynikají svou tvrdostí, extrémní odolností a vlastnostem, jako je rovnost, stabilita tlouštěk s optimální protiskluzovou strukturou. Tento rezavý porfyr je jen první alternativou z celkových čtyř barev, které nabízíme. Další barvy jsou šedo-hnědá, šedo-červená a červeno-rezavá.

I po dvaceti letech praxe s přírodním kamenem jsme stále přesvědčeni o tom, že právě pro tyto jeho nepřekonatelné vlastnosti je porfyr tou opravdu nejlepší volbou.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

Obkladový kámen Porfyr rezavý.
 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 obklad 23-27 40 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb. 

POPIS: Zmíněný porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu. 

Objemová hmotnost: 2,7-2,8 g/cm3
Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK
Pevnost v tlaku: > 200 MPa
Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50
Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45
Nasákavost (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: šedá, červená, rezavá
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: porfyr
Použití: obklad, záklopy zdí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: