Obkladový kámen Porfyr šedo-hnědý

Kód: IT01_OB_P1-3V2
37 hodnocení
369 Kč / m2 369 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Obklady vyrobené z kamene Porfyru mají nepravidelné tvary a krásné přírodní šedo-hnědé odstíny. Každá deska je unikátní svým tvarem a barvou, čímž dodává každému projektu neopakovatelný vzhled. Tyto kameny jsou často využívány pro venkovní kamenné obklady stěn, záklopy zdí apod.. Porfyr je extrémně odolný a vhodný pro různé venkovní plochy, protože odolává extrémním podmínkám, jako jsou mrazivé zimy a slunečné letní dny. Jeho přirozený vzhled vytváří příjemnou a harmonickou atmosféru, která dokáže zvýraznit krásu vašeho domova.

A to není ani zdaleka všechno...

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Skladem | IT01_OB_P1-3V2
369 Kč / m2

Detailní popis produktu

Porfyr je vulkanická hornina s vysokou odolností a pevností, což z něj činí ideální materiál pro venkovní použití. Díky mrazuvzdornosti a minimální nasákavosti se hodí pro extrémní podmínky, jako jsou hory nebo pobřežní oblasti. Jeho vysoká tvrdost a odolnost proti opotřebení jsou další výhody. Protiskluzová struktura tohoto kamene ho činí ideálním pro venkovní použití.

Kámen porfyru nabízí široké spektrum možností pro využití venkovních projektů. Může být použit pro garážová stání, příjezdové cesty, terasy, chodníky, dlažbu, kamenné zdi, oblázky a štěrk do zahrad, schody, různé formáty dlaždic, parapety, dlažební kostky a obkladové kameny. Nabízíme nepravidelné i pravidelné tvary, řezané i štípané, různých tlouštěk a velikostí.

Tento konkrétní porfyr je červeno-rezavé barvy a je jedním ze čtyř barevných variant, které nabízíme. Další barvy jsou červeno-rezavý, rezavý (pestrobarevná) a šedo-červená.

Díky našim dlouholetým zkušenostem s přírodním kamenem jsme přesvědčeni, že porfyr je nejlepší volbou pro vaše venkovní projekty, a to díky jeho jedinečným vlastnostem.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

Obkladový kámen Porfyr šedo-hnědý 

 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 obklad 23-27 40 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb. 

POPIS: Zmíněný porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu. 

Objemová hmotnost: 2,7-2,8 g/cm3
Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK
Pevnost v tlaku: > 200 MPa
Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50
Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45
Nasákavost (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: šedá, hnědá
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: porfyr
Použití: obklad, záklopy zdí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: