fbpx

Čím obložit venkovní stěny?

Rekonstrukce domu nebo realizace nového projektu počítá s poměrně velkou investicí. Na základních úpravách a materiálu se však nevyplatí šetřit, volbou kvalitních materiálů můžete zvýšit komfort bydlení, ale také přispět ochraně stavebních prvků a prodloužit jejich životnost. Venkovní stěny jsou vystavené prudkým změnám teplot, přímému UV záření i spádové vodě. Povrch může rychle ztrácet původní vzhled také vlivem rušného provozu v bezprostředním okolí. Optimální řešení nabízí třeba obklady z přírodního kamene, které exponovaná místa dokonale ochrání a navíc jim přidají mimořádně krásný a trvalý vzhled.

Originální a působivý výsledek

Obkladový kámen nabízí široké spektrum možností. Vybírat můžete tenké proužky, které bez problémů přizpůsobíte dané ploše, vybírat můžete pravidelné i nepravidelné štípané kameny a sestavit plochu v různé kompozici. Obložit můžete plnou plochu domu, obklady můžete vést v souvislém pruhu jen do určité výšky, další variantou je estetické lemování, kdy základní plochu obkladů doplňuje linka kolem oken nebo dveří. Nejčastější volba padá na porfyr, kvarcit, travertin nebo břidlici. Kámen nevyžaduje zvláštní pozornost, udrží si krásný vzhled po dlouhé desítky let. Stinná nebo vlhká místa, která podporují rozvoj mechů nebo lišejníků, je možné ošetřit speciálními preparáty. Porfyr je mimořádně odolný vůči mechanickému zatížení, často se využívá i jako materiál pro chodníky a pochozí plochy. Kvarcit navíc nekumuluje teplo, okrasné a ochranné funkci přidá i skvělé izolační vlastnosti.

Barvy v širokém spektru odstínů

Kámen patří mezi základní přírodní materiály. Dokonale se přizpůsobí vašim představám i v odstínech, které nabízí. S kamenem můžete efektně pracovat, domu a jeho okolí přidáte stálou eleganci, podtrhnete zajímavě řešené dispozice nebo objekt opticky projasníte a zvětšíte. Ideální základnou jsou nerušivé jemné tóny, ale využít můžete i zajímavé kontrasty. Například porfyr můžete kombinovat ve variantách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Kvarcit bývá nejčastěji světle šedý, nabízí však také záblesky béžové nebo zelené. Brazilský kvarcit umí podtrhnout také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. Travertin představuje především jemné krémové odstíny.

Přírodní kámen vynikne na pozadí upravené zelené zahrady a bude krásným základem pro další úpravy. Elegantní obklady otevírají možnosti pro volbu detailů a dovolují snadno proměňovat celkové ladění domu i jeho okolí. Inspiraci můžete najít ve specializovaném obchodě, Biro-D vám ochotně představí a nabídne možnosti využití přírodního kamene v interiéru i venkovním prostředí.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.