fbpx

Správný výběr venkovní dlažby je základ pro krásnou terasu, chodník i příjezdovou cestu

Důležitým prvky, které je třeba řešit v exteriéru domu, jsou veškeré pochozí plochy a příjezdové cesty. Musí korespondovat s barvou i stylem domu, navíc vybrané materiály musí samozřejmě splnit přísné nároky na dostatečnou pevnost a odolnost. Příjemným bonusem je pak také snadná údržba. V rámci stanovených podmínek tak z možností nejlépe vychází přírodní kámen.

Mimořádná pevnost a stálost

Kámen si zaslouží pozornost už pro své základní vlastnosti. Bez tvarových nebo barevných změn se vypořádá s přímým UV zářením, vzdušnou vlhkostí i spádovou vodou, vyrovná se s výkyvy teplot i mrazem. Plochy snesou opravdu vysoké a časté zatížení. Nejen v rámci ustavení nábytku na ploše terasy nebo častou pochůzku, jsou vhodným podkladem i pro příjezdové cesty.

Výhodou je také minimální údržba. Speciální prostředky dokážou impregnovat kámen a zvýšit jeho odolnost vůči vodě, u některých druhů je to doporučený krok. Ze stinných a vlhkých ploch jednoduše odstraní nános mechů a brání jejich opětovnému rozvoji. Kamennou pokládku můžete zametat i stírat, není však třeba pravidelně natírat nebo upravovat, tak jako třeba u dřeva.

Elegantní, moderní i originální

Při návrhu se vám navíc otevírá široká paleta možností a barev, které můžete využít. Chodníky i podlahy můžete řešit jako jednoduchý stálý základ. Pravidelný tvar kamenných bloků vytvoří stabilní podklad a výborně doplní styl domu. Zajímavě působí i nepravidelné tvary, které střídají různé velikosti. Pohrát si můžete se skladbou barev.

Kámen nabízí unikátní možnost oživit stavbu a její okolí novými odstíny. Barva kamene se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době a podle dopadu slunce. V základu můžete ladit barvy kamene do neutrálních odstínů, ke kterým pak snadno použijete kontrastní doplňkové barvy. Například porfyr můžete vybírat jako elegantní základ v odstínech šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Dalším často používaným kamenem je kvarcit. Ten nabízí světlé tóny šedo-béžové i šedo-zelené. Kvarcit brazilský zaujme také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou.

Nechte se inspirovat a projděte si nabídku specializovaného obchodu. Fotografie na webu vám v mnohém mohou napovědět. Nic se však nevyrovná přímému srovnání na denním světle. V nabídce si navíc uděláte lepší přehled a můžete vybírat nejen konkrétní druhy kamene, barvy a odstíny, ale i praktické doplňky, jako jsou schody, lemy a obrubníky.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.