fbpx

Štípané kostky z přírodního kamene

Přírodní kámen se vrací do realizací chodníků, příjezdových cest a lemů v zahradách. S velkým úspěchem střídá betonové desky, které byly dříve hojně používány. Na místo fádní šedé plochy bez většího nápadu a změn se využívá kámen v mnoha odstínech a v různé struktuře. Štípané kostky se snadno pokládají, dávají na výběr ve velikosti a umožňují variabilně upravit chodník nebo cestu do pravidelných útvarů nebo nápaditých mozaik. Přírodní kámen se barevně proměňuje během dne, každým svým dílkem je originální a podtrhne eleganci domu i jeho okolí. 

Porfyr - inspirace ze starého světa

Porfyr se využívá ve stavebnictví již od dob antiky. Původní termín z řeckého porphyreos odkazuje na typicky červené zabarvení s krystaly velkých bílých živců. V Římě se porfyr využíval ke zdobným prvkům, později i k dláždění. Tehdejší umělci cenili půvabné zbarvení, výrazné proměny i skvělou odolnost a pevnost.

Ideální řešení pro zahradu

Porfyr je univerzálním materiálem, který je možný uplatnit ve vybavení interiéru i exteriéru. Vynikne jako venkovní dlažba i obklady. Štípané kostky mají hrubší povrch, ale zachovávají dokonalou rovinu. Jsou skvělým řešením pro pojezdové plochy. Jednotlivé kostky můžete usadit v pravidelné čtvercové ose, pohrát si můžete i s kombinací různých velikostí a střídat kámen v podobě přesné dlaždice a nepravidelných útvarů. Porfyr dokáže vytvořit dojem dokonalé roviny bez plastických efektů. Jednolitou plochu je však možné snadno oživit. Stačí zapustit spáru mezi kameny o 5 mm a více.

Nevýhodou porfyru je akumulace tepla. Kámen přejímá teplo ze slunce a s dlouhým efektem jej udrží. Dobře uvažte začlenění porfyru do okolí bazénu nebo v bezprostřední blízkosti terasy nebo vchodu, kde byste později chtěli komfortně přecházet bosou nohou.

Mimořádná odolnost

Přírodní kámen obecně si zaslouží pozornost pro svou pevnost a stálost. Dokáže odolávat přímému UV záření, dešti, vlhkosti i velkým proměnám teplot. Je zárukou skvělého vzhledu v několika desetiletích. Neztrácí barvu ani tvar. Pořízením chodníků nebo obložení domu podtrhnete jedinečný vzhled celého okolí. Kámen, zelené plochy a dřevo vytváří pohovou klidnou atmosféru a upozorní na váš dobrý vkus. V následujících letech vám navíc ušetří práci s obnovou původního vzhledu nebo nutnými opravami.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.