Okrasné kameny v zahradě

Kámen je přírodním materiálem s vynikající odolností a stálostí. Přirozené zbarvení elegantně podtrhne styl stavby domu z jakéhokoli materiálu, výborně doplní i koncepci zahrady. Neutrální barvy bez rušivého efektu souzní s barvami ve svém okolí. Kámen se výborně kombinuje s dalšími materiály - sklem, kovem, dřevem, živou zelení.

Nášlapy

V zahradách dokáže kámen pozvednout styl a úroveň prostoru i relativně malou úpravou. Speciálně upravené ploché kameny můžete zasadit do zatravněné plochy. Spojíte tak ideální kombinaci zajímavého doplňku s praktickou ochranou souvislé vrstvy zeleně. Péče o trávník vyžaduje soustavnou práci. Hustý a pevný trávník však dokáže velmi rychle narušit běžná pochůzka. Vyhněte se vzniku nevzhledných pěšin. V cestě mezi domem a dalšími prostory můžete místo pěšinek vytvořit zajímavější plochy. Nášlapy vytvoříte lehkým zapustěním zploštělých kamenů. Velikost i barvu nášlapu můžete vybírat podle svých představ. Umístěné kameny velmi dobře drží na místě bez potřeby složitých úprav nebo hlubokého kopání. Plocha je jemně přirozeně zdrsněná, ani v dešti tak nezpůsobí uklouznutí. Navíc vám přinese výhodu, že si po dešti od mokré trávy nenvlhčíte ani boty.

Kámen pro suché zídky

Estetickou bariérou mezi pozemky nebo částmi zahrady jsou suché zídky. Opět - pro realizaci není třeba kombinovat nákladné spojovací hmoty, složitě upravovat terén ani se bát náročné práce. Upravené kameny stačí vyskládat do potřebné délky a výšky, zídky můžete i tvarovat nebo členitě oddělit. Kamenné zídky vytvoří prostou, ale účelnou zábranu. V zahradě působí přirozeně, neruší výhled.

Valouny

Valouny jsou zaoblené jemně opracované kameny. Těší se velké oblibě v dekoraci zahrad nebo záhonů. Zahrady inspirované japonským stylem dokáží maximálně využít elegantní tvar valounů a vytvoří krásné zátiší. Valouny však můžete využít i pro obložení záhonků. Zajímavou možností je také doplnění malé vodní plochy, zahradního jezírka.

Výrobky z kamene

Kámen je věčným materiálem. Může být vystavený mrazu, přímému slunci, i větru. Vždy si uchová svůj tvar i barvu. V prostorách zahrady vykouzlí krásné přirozené prostředí. I relativně malý doplněk dokáže pozvednout vzhled záhonu nebo zákoutí u domu. Z kamenů můžete vybírat i odlehčené motivy. Stylizované květináče, truhlíky pro zelené rostliny, zdobené obruby záhonů nebo sošky.

Využijte sílu a krásu přírodního kamene. Prohlédněte si naši nabídku a nechte se inspirovat. Vaši zahradu můžete proměnit v dokonalé místo s využitím přirozených materiálů.