fbpx

Krásně upravená zelená zahrada si doslova říká o prvky z přírodního kamene. Ať už zahradou povede pochozí nebo příjezdová cesta, valouny olemují okrasné záhony nebo užitnou a odpočinkovou část opticky rozdělí suchá zídka. Přírodní kámen efektně promění prostor kolem domu a uplatnění najde i v samotném interiéru. 

Kamenné obklady a dlažby

Jako první si zřejmě vybavíte právě dlažby nebo obklady. Zde můžete doslova čarovat, a to nejen výběrem tvarů, ale i barev. Přírodní kámen umí nabídnout klasické jemné odstíny béžové a šedé. Ty opticky zvětší a projasní. Pohrát si však můžete i s žíháním nebo stupňováním intenzity barev. Zelená, růžová, i dramatické akcenty černé, rudé, to vše vám může s velkým efektem posloužit.

Zajímavá je také variabilita skladby a tvaru jednotlivých ploch kamene. Můžete vsadit na pravidelnou geometrii, působivé jsou však také mozaiky nebo zdánlivě nahodilé střídání velkých a malých prvků.

Suché zídky a ozdobné prvky

V zahradě můžete využít i optický předěl. Suché zídky působí nadčasovou elegancí, a kromě samotné estetické stránky přidávají i praktické využití. Dalším hezkým a neméně praktickým prvkem může být i kamenná lavička.

Inspirovat se můžete i dalekými zeměmi a na zahradě vytvořit odpočinkové místo s kamennými prvky, které budou připomínat Japonsko, Indii či třeba kultury jižní Ameriky.

Kámen patří i do interiéru

V posledních letech jsou velmi oblíbené kamenné desky v kuchyních. Na jejich maximální odolnost a životnost můžete spoléhat, příjemná je i jednoduchá údržba. Kamenné desky mohou být součástí kuchyňské linky jako pracovní plocha, mohou však vytvořit i plochu jídelního stolu. Kámen vyniká i jako masivní vnitřní parapet.

Nechte se inspirovat a zkuste do změn v zahradě nebo interiéru zahrnout i krásné přírodní materiály. Kámen se vám odvděčí nestárnoucí elegancí.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.