Přírodní kámen a jeho výhody

K základním stavebním materiálům odjakživa patří dřevo a kámen. Nabízí široké spektrum možností ve zpracování základních prvků v interiéru i venkovním prostředí. Jsou skvělou volbou i pro dekorace nebo zdobné prvky. Zatímco dřevo je nutné ošetřit vůči menší odolnosti vůči vlhkosti a vodě, kámen nabízí mimořádnou pevnost a stálost. Vyrovná se bez problémů s extrémními teplotami, vlivem spádové vody, přímým UV zářením.

Stálý a pevný základ

Mimořádná pevnost je žádaným parametrem při realizaci cest, chodníků, ale i tvrdých podlah. Kámen můžete zasadit do venkovního prostředí v podobě pravidelných kostek, oblázků nebo valounů, můžete využít i originální skladbu nepravidelných ploch. 

Kámen se vyrovná s vysokou zátěží, jednotně můžete vyřešit nejen pochozí plochy v zahradě a kolem domu, ale i příjezdovou cestu pro váš vůz.

Dokonalá zahrada i její okolí

Přírodní kámen nabízí i pečlivě zpracované plochy pro pokládku podlah. Podlahy ve venkovním sezení, pergole nebo terase můžete vybírat s jistotou stálosti. Kámen je příjemný i pro pochůzku bosou nohou. Podle zvoleného typu vykazuje i praktickou vlastnost minimální kumulace tepla, v horkém létě se nerozehřívá a je vhodný i pro řešení obkladu bazénů. 

S investicí do kamene získáte jistotu trvale krásné podlahy, aniž byste museli časem řešit impregnaci nebo složitější obnovu povrchu. Kromě skvělých vlastností nabízí kámen i pestrou škálu barev. Odstín můžete vybrat od jemných neutrálních béžové, šedé, bílé, přes pastelové s příměsí růžové, zelené, žluté až po kontrastní tmavé tóny.

Originální interiérový prvek

Kámen můžete bez obav využít i jako pokládku v interiéru. Vybrat můžete stejný typ nebo odstín, kterým sjednotíte podlahy i obklady. Koupelny i kuchyně získají originální luxusní podobu. Kámen navíc může zajímavě odlišit i interiér obýváku. Svou pevností nabízí i možnost začlenit se jako obkladový materiál kolem kamen nebo krbu.

Velké plochy kamene upoutají pozornost i v doplňkových prvcích. Nechte se inspirovat a vyberte si kámen i jako parapety nebo desky pracovní linky. Atraktivně působí také prvky v koupelně jako deska pro umyvadlo nebo kompletně upravené sanitární prvky. 

Kámen si zaslouží pozornost i při návrhu zahrady. Velké valouny můžou vytvořit krásné zátiší. V pozadí se vzrostlou zelení a dřevěnými prvky působí harmonicky. Drobnější kameny mohou lemovat záhony, suché zídky efektně oddělí užitnou a okrasnou část. Projděte si realizovaná díla i aktuální nabídku. Kamen patří do každého domu i zahrady, je krásným a mimořádně stálým řešením.