Brazilský kámen Kvarcit šedo-zelený

Kód: BR01_1-3_SE-ZE
4 hodnocení
899 Kč / m2 899 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Kvarcit neboli křemenec,  je populárním kamenem, který se používá na terasy a obklady interiéru i exteriéru. Jeho přírodní odstín šedozelené barvy dodává prostoru klidný a harmonický vzhled. Kameny jsou dováženy z Brazílie a jsou velmi oblíbené mezi našimi zákazníky. Kamenné terasy z kvarcitu, jsou ideální pro odpočinek a relaxaci, a lze je snadno kombinovat s dalšími přírodními materiály.

Detailní informace

Formát: plošný
Skladem | BR01_1-3_SE-ZE
899 Kč / m2

Detailní popis produktu

Díky svému příjemnému odstínu šedozelené barvy se stává populární volbou pro obklady interiéru i exteriéru, a také pro terasy. Kamenné desky z kvarcitu jsou nepravidelného tvaru, což dodává prostoru organický vzhled a vytváří unikátní texturu.

Kameny jsou dováženy z Brazílie, kde se těží z velkých ložisek. Kvarcit se zpracovává do nepravidelných kamenných desek, které se mohou používat pro vytvoření různých designových prvků, jako jsou například obklady stěn nebo dlažby. V interiéru lze tento kámen kombinovat s dalšími přírodními materiály, jako jsou dřevo nebo sklo, pro vytvoření unikátního a elegantního prostoru. V exteriéru se takový často používá na terasy, kde vytváří příjemné a pohodlné místo k odpočinku a relaxaci.

Kamenná dlažba z tohoto konkrétního kvarcitu  je  za pomoci našich impregnací dobře udržovatelná a čistitelná, což z ní činí ideální volbu pro exteriéry. 

Pokud hledáte trvanlivý a esteticky příjemný materiál pro terasu, pak je tento kvarcit určitě skvělou volbou.

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1,5-2,5 obklad, dlažba 42-45 cca 42 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelná kamenná dlažba
Barva: šedá, zelená
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: kvarcit, křemenec
Použití: dlažba, obklad, terasy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: