Kvarcit žlutý

Kód: BR01_1-3_ZLUTY
23 hodnocení
899 Kč / m2 899 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Kvarcit (křemenec) žlutý původem z daleké Brazílie je skvělým materiálem pro dlažby a obklady na terasy a kolem bazénů. Nejvíce tento bazénový kámen, jak mu říkáme, oceníte při horkých letních vysokých teplotách, kdy se dlažba nerozpálí a zůstává velice příjemnou pro bosé nohy. Kvarcitové dlažby mají i protiskluzové vlastnosti, což je důležité v mokrém prostředí, a proto je tak hojně využíván našimi zákazníky. Jeho žlutá barva navíc dodává prostoru příjemnou a slunečnou atmosféru.

Detailní informace

Formát: plošný
Skladem | BR01_1-3_ZLUTY
899 Kč / m2

Detailní popis produktu

Kvarcit (křemenec) Brazilský žlutý. Kromě svých praktických vlastností má tato kamenná dlažba také estetickou hodnotu. Jeho žlutá barva působí svěžím a slunečným dojmem a vytváří příjemnou atmosféru na terase či u bazénu. Kvarcit se často využívá také jako obkladový kámen pro venkovní stěny, protože se dobře snáší s vodou a mrazem. Díky své tvrdosti je kvarcit žlutý také odolný vůči poškození a nevyžaduje přílišnou údržbu. Pokud hledáte materiál pro svou terasu nebo bazénovou plochu, který bude mít nejen estetické, ale i praktické vlastnosti, tak tento kámen kvarcit  je určitě jedním z nejlepších výběrů.
 

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1,5-2,5 obklad, dlažba 42-45 cca 42 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
Brazilský kvarcit dodáváme také v těchto odstínech: růžový, šedo-zelený a bílý.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelná kamenná dlažba
Barva: žlutá
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: kvarcit, křemenec
Použití: dlažba, obklad, terasy, okolo bazénu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: