Upravená zahrada se zajímavými prvky přitáhne spolehlivě pozornost a je jistě snem každého majitele domu. Plánované změny nebo oživení zahrady však nemusí představovat vysoké investice a namáhavou práci. V jednoduchosti je krása a relativně obyčejnými přírodními materiály můžete proměnit zahradu v krásné reprezentativní místo.

Cestičky a schůdky

Jarní promáčená zahrada je těžko pochozí. Hlavní spoje mezi obytným domem, pergolou nebo garáží a kůlnou s nářadím však můžete vyřešit prakticky a krásně zároveň. Lámaný kámen nebo velké ploché kameny poslouží jako krásný materiál, který zastoupí masivní chodník. Trvanlivý kámen usazený v zelené ploše trávníku působí velmi elegantně. Vám pak navíc usnadní přechod ve špatném počasí. Kombinovat můžete kámen s kresbou, různě velké plochy nebo vytvořit souvislou pravidelnou pěšinku. Pokládání kamene nevyžaduje složitou přípravu a dovolí pozdější změny. Krásným doplňkem je pak i návaznost cesty na kamenné schody. Pokud máte zahradu v několika úrovních, jednotlivé přechody oživí hrubě opracované stupně.

Relaxace v zelené náruči

Zajímavým prvkem z přírodního kamene je také vybavení, které zastoupí nábytek. Kamenný stolek nebo dominantní lavička zapůsobí krásně v tichém stinném místě pod vzrostlými stromy nebo v závětří živého plotu. Kombinace dřeva zvýší komfort sezení a přitom skvěle zachová přirozený ráz. Přírodní kámen navodí atmosféru ideální pro relaxaci nebo setkání s rodinou a přáteli.

Oživte zahradu

Kamennými soškami nebo zajímavě řešenými kamennými nádobami můžete dodat zahradě jedinečný ráz. Výhodou kamenných nádob je dlouhá životnost. Na zimu nemusíte zahradu namáhavě odklízet, naopak - do květináčů nebo korýtek můžete umístit zimní dekoraci nebo stálozelené rostliny, které dokáží působit ozdobně i v mrazivém počasí. Zahradě uchováte krásný vzhled celoročně. Sošky můžete vybírat s inspirací u východních stylů. Motivy japonské zahrady, indické prvky nebo další zajímavé detaily podtrhnou pohodovou atmosféru a jedinečnost. Výrazným motivům pak přizpůsobte i osázení květin nebo dřevin.

Při práci s přírodním kamenem se můžete spolehnout na dokonalý výsledek. Kombinace kamene, dřeva a živých rostlin má své kouzlo, které neztrácí ani po letech. Kámen je vysoce odolný materiál, dokáže odolávat přímému UV záření, spádové vodě, i změnám teplot. Dokonalý vzhled garantuje s minimálními nároky na údržbu. Relativně nízká pořizovací cena se vám vrátí v perfektním vzhledu, pomůže vám z vaší zahrady vytvořit originální místo s otiskem vaší osobnosti.

Váš tým BIRO-D

 

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Vápenec z Německa. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.