fbpx

Suchá zídka

Vzhled domu zásadním způsobem určuje styl a úprava okolí. Zahrada nejlépe vynikne ve velkých zelených plochách trávy a křovin, ze které decentně vystupuje venkovní sezení nebo zčásti krytá pergola. Veškeré stavební prvky by měly působit ideálně kompaktním dojmem a využívat totožné materiály. Nejlepší volbou pro venkovní úpravy jsou přírodní materiály. Dřevo a kámen skvěle působí v moderním minimalistickém vzhledu, snadno převezmou i inspiraci rustikálním nebo jakýmkoli architektonickým stylem. Z dlouhodobého pohledu si také nejlépe udrží barvu, tvar a vyrovná se zátěží proměnlivého počasí.

Reprezentativní vstup 

Suchá zídka nabízí široké spektrum možností. Zídku můžete vytyčit v čelní části zahrady, která tvoří hlavní vstup do vaší zahrady. Společně s obložením domu nebo barvou fasády může zídka vytvořit dokonalou souhru. Zídka může také vytvořit jen jemný lem, na který ve vyšší části navazuje dřevěný nebo kovový plot. V nabídce kamenů patří nejčastější volba porfyru nebo rule.

Rula zaujme pravidelnou stavbou v rovnoběžném směru. Jemné stínování může opticky zvětšit zídku, slídovými páskami nebo zrny oživí a rozjasní i velké plochy. Každý kámen představuje originál, který se blýskne drobnými očky, pásky, nebo jemně vykreslenými tenkými stébly. Nejčastější zbarvení si půjčuje odstíny celého spektra šedé od světlých až to výrazné tmavé tóny. Zajímavě působí nádechy žluté, hnědé nebo červené.

Porfyr zaujme elegantními tóny šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Oproti rule vykazuje vyšší odolnost vůči zátěži povětrnostními vlivy a vodě. Je typický svou pravidelností, jednotlivé části vytváří rovinné desky. 

Dokonalá ochrana soukromí

Suché zídky v jakékoli barvě a výšce vytvoří příjemnou zábranu. Odvedou nežádanou pozornost zvenčí a vytvoří pocit soukromí. Zídku můžou doplnit živé keře nebo popívané rostliny. V rámci několika sezon se nemusíte starat o další úpravu nebo údržbu. Kámen se vyrovná s přímým UV zářením, spádovou vodou, i extrémními teplotami. 

Přírodní kámen si zaslouží vaší pozornost a stane se skvělým základem pro vedení obvodového plotu, může opticky rozdělit zahradu od užitné a okrasné části, vytvoří příjemné zákoutí pro venkovní sezení. Využití kamene nabízí řadu možností, které vždy vyniknou trvalou krásou a pevností.

Obkladové pásky z přírodního kamene a jejich využití

Při řešení celkového vzhledu domu a jeho okolí můžete pracovat s přírodními materiály. Dřevo a kámen vytvoří dokonalý základ, který vyhoví rustikálnímu i modernímu stylu bydlení. Kámen navíc plně využívá maximální stálost a odolnost. Kamenné obklady nebo pochozí plochy se vyrovnají s přímým UV zářením, spádovou vodou, rozdílnými teplotami. Zachovají si krásný vzhled a tvar aniž by vyžadovaly náročnou údržbu.

Pestrá škála provedení

Obkladové pásky vychází z jednoduchého systému, který využívá připravený polotovar. Kámen je upraven to pravidelných bloků, které se instalují přímo na zeď. Pásky se dají snadno upravit vůči okolním stavebním prvkům. Můžete jimi pokrýt plnou plochu, nebo využít zajímavé kontrasty a pásky vést v pruhu do určité výšky objektu nebo naopak využít svislé pruhy a prostor opticky zajímavě rozdělit. Pásky je možné také lemovat vstupní dveře a okna. Kámen nabízí nespočetné možnosti také v barevném provedení. 

Hra barev a odstínů

Kámen nabízí unikátní možnost oživit stavbu a její okolí novými odstíny. Barva kamene se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době a podle dopadu slunce. V základu můžete ladit barvy kamene do neutrálních odstínů, ke kterým pak snadno použijete kontrastní doplňkové barvy třeba v řešení rámů oken, výplni dveří a okenic. Pracovat můžete i s barevným výrazným odlišením. Například porfyr můžete vybírat jako elegantní základ v odstínech šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Dalším často používaným kamenem je kvarcit. Ten nabízí světlé tóny šedo-béžové i šedo-zelené. Kvarcit brazilský zaujme také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou.

Praktické a trvale krásné řešení

Obkladové pásky zastoupí náročné úpravy a perfektně odrazí váš smysl pro detail. Z vnějšího pohledu domu vždy přidá originální jednotný vzhled. Pevný materiál nabízí nesporné výhody i ve funkci. Vyhoví i náročnému prostředí, zachová si v dlouhodobém horizontu stálost v barvě i tvaru. Navíc zvýší izolační vrstvu. Projděte si pro inspiraci některé realizované objekty. Dodavatel přírodního kamene vám může lépe přiblížit možnosti konkrétních druhů hornin a také představí nabízené barevné varianty.

Valouny – perfektní doplněk každé zahrady

I zahrady si pohrávají s trendy. Hitem posledních let je tzv. minimalismus. Plochy se neosazují hustou výsadbou, před užitnými záhony se dává přednost elegantně vybavenému prostoru. Jednoduchý čistý styl dává hlavní slovo upravenému trávníku, liniím chodníkům a nášlapným plochám. Důraz se klade na komfortně zařízené venkovní sezení, které může mít podobu otevřené pergoly nebo zčásti chráněného přístavku se střechou.

Přírodní materiály hrají prim

Na pozadí upravené zelené plochy se vyjímají nejlépe přírodní materiály – tedy dřevo a kámen. Dokonale můžete sladit styl domu s konstrukcí venkovního sezení i pochozích ploch. Stejné materiály a barvy můžou příjemně spojit hlavní stavební prvky a propůjčit jim originální podobu. 

V jednoduchosti je krása a při zařizování domu a jeho okolí to platí dvojnásob. Kámen představuje naprosto ideální materiál, který vyniká pevností a odolností. Obklady, podlahy i stezky z valounků se vyrovnají se spádovou vodou, sněhem, výkyvy teplot i přímým UV zářením. Pro jejich trvale krásný vzhled přitom nemusíte dělat téměř nic. 

Cestičky a lemy

Nejčastěji se volí kámen pro výplň cest. Pohrát si můžete s dlaždicemi nebo štípaným kamenem v pravidelných útvarech, ale vyplněná plocha drobnými valounky působí živěji. Využít můžete pestrou škálu barev. Říční valounky je možné kombinovat v odstínech od čistě bílé, přes šedou, tóny růžové, zelené i žluté. Vytvořit můžete jednolitou plochu, ale i směs. Barvou valounků se snadno přiblížíte dominantnímu odstínu omítky domu.

Valounky můžou převzít roli zdobné výplně i u záhonů. Túje nebo další okrasné křoviny můžou obklopit drobné ostrůvky, které vytvoří krásný kontrast se zelenou plochou. Další možností je vytvořit nápaditý lem kolem okrasných záhonů.

Výrazné prvky

Zajímavým řešením je také využití velkých valounů pro zátiší. Můžete popustit uzdu fantazii, vybrat zajímavě tvarované kameny, barevně zvýrazněné a umístit je do vlastní skulptury. Nápadný prvek přitáhne pozornost a skvěle zapůsobí. Dominantní seskupení valounů můžete umístit do čela zahrady, skvěle se vyjímá v předzahrádce. Okolí můžete osadit skalničkami a vytvořit malé skalní království.

Nechte se inspirovat. Moderní kamenictví nabízí řadu možností, jak oživit velkou i malou plochu zahrady. Práce s kamenem je kreativní a přinese krásné výsledky. Biro-D vám doporučí zajímavé varianty a pomůže v pestrém portfoliu vybrat ideální variantu.

Nášlapné kameny v zahradě

Každý majitel domu se stará o perfektní vzhled zahrady. Živá kulisa křovin nebo stromků a čistá zelená plocha trávníku perfektně podtrhnou vzhled domu a jsou příjemným místem pro odpočinek i setkání s přáteli a rodinou. Zahradě sluší především přírodní materiály. Pro realizaci chodníčků a cest se můžete inspirovat možnostmi, které nabízí přírodní kámen. Oživí zelené plochy a plně vyhoví nárokům na minimální údržbu a stálost!

Elegantní a nerušivý základ

S tvarem a vedením pochozí plochy si můžete dovolit cokoli. Zkuste obměnit pravidelný rovný chodník za samostatné nášlapy. Velké plochy zapuštěné do zelené plochy vytvoří krásné samostatné ostrůvky. Jejich vzdálenost můžete volit podle délky kroku, ale můžete volit i hustější osázení. Vybírat a prostřídat můžete různě velké díly a cestě dodat dynamiku. Další možností je seskládat menší kousky do celistvé stezky. I zde můžete střídat různě velké a malé díly, nebo k velkým nášlapům přidat malé oblé valounky. Nemusíte si dělat starosti s olemováním. V mnoha terénech je krásnější variantou chodník bez ostrých obrubníků. Působí přirozeně a zjednodušuje samozřejmě také údržbu.

Originální řešení

Přírodní kámen umí nabídnout krásné odstíny, které se navíc v průběhu dne krásně proměňují. Kvarcit si pohrává s odstíny šedé a odlesky do zelené nebo žluté. Porfyr může oživit plochy také odstíny růžové nebo hnědé. Zajímavá je i břidlice, která v každém kousku střídá pestrou škálu jemných odstínů a chodníkům může dodat zajímavý vzhled. 

Jednoduchá údržba

Přírodní kámen si plně zachovává původní pevnost a barevnou i tvarovou stálost. Je garancí krásně upravené pochozí plochy i v řádech několika desetiletí. Přírodní kámen se vyrovná se změnami teplot, přímým UV zářením i spádovou vodou. Zapuštěné plochy nevyžadují náročnou úpravu, některé horniny je možné časem impregnovat nebo ošetřit speciálními prostředky, které brání usazení a rozvoji mechu. Tato úprava však není zdaleka nutná a není třeba ji opakovaně aplikovat. Zapuštěné kameny nijak nebrání běžnému sečení trávy. Nemusíte střídat strunkovou sekačku, abyste pečlivě zastřihly prorůstající trávu. Běžnou sekačkou můžete pojíždět přes chodníček a srovnat porost na ideální výšku bez omezení.

Projděte si nabídku přírodního kamene a zkuste si představit, jak by šedý kvarcit, porfyr nebo břidlice působily ve vaší zahradě.

Přírodní kámen pro fasády a obklady

Při návrhu nového domu nebo zvelebování starších objektů můžete využít dokonalé vlastnosti přírodního kamene, který svým vzhledem podtrhne jedinečný styl stavby a vysokou odolností vyhoví nárokům na minimální údržbu a mimořádně dlouhou životnost. Přírodní kámen nabízí pestrou paletu barev a odstínů, stejně jako různé zpracování povrchu. Můžete napodobit oblíbený styl nebo si pohrát s fantazií.

Dokonalý efekt

Kamenem můžete obložit celou fasádu domu, nebo jej využít jen pro vedení základní linie po obvodu stavby do určité výšky. Můžete zajímavě olemovat okna a vstupní dveře. Na fasádu naváže i pokládka podlah, řešení schodiště nebo terasy. Moderním stavbám sluší štípané úlomky kamene, který působí lehce a světlými barvami vytvoří dokonalý základ, který koresponduje se zelenou zahradou. Starší domy nebo objekty v rustikálním stylu oživí klasické pravidelné tvary, bát se nemusíte ani tmavších odstínů nebo kontrastů.

Mimořádná odolnost 

Přírodní kámen je bezesporu skvělou investicí do trvale krásného vzhledu. Vybírat můžete z mnoha druhů, mezi nejoblíbenější patří porfyr a kvarcit. Odolné horniny se bez tvarových nebo barevných změn vyrovnají s přímým UV zářením, střídáním teplot i spádovou vodou. S minimální údržbou si zachovají perfektní vzhled po desítky let. Porfyr je mimořádně odolný i vůči mechanickému zatížení. Nabízí využití nejen pro obklady v tenkých deskách, ale i v podobě nášlapných desek a dlažby v pravidelných nebo nepravidelných tvarech. Využít můžete i štípané kostky nebo valounky.

Brazilský kvarcit je perfektní volbou i pro dlažbu kolem venkovních bazénů. Kamenné desky zůstávají na dotek příjemně vlažné, i když se do nich po celý den opírají horké sluneční paprsky.

Hra barev a odstínů

Nejčastěji vybírané barvy patří do neutrálního barevného spektra. Porfyr můžete kombinovat ve variantách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Kvarcit bývá nejčastěji světle šedý, nabízí však také záblesky béžové nebo zelené. Brazilský kvarcit umí podtrhnout také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. Jemné nerušivé tóny nepůsobí nudně, naopak. Světlé barvy opticky rozjasní a zvětší dům i jeho okolí. Skvěle působí na pozadí zelené zahrady. Vytvoří stálou upravenou kulisu a dopřeje vám možnost volně pracovat s různými doplňky a změnami, které promění dům podle sezony i vaší nálady. Přírodní kámen je skvělým řešením, jak elegantně a zároveň prakticky vyřešit obklady domu i pochozí plochy. Najděte inspiraci a ideální řešení i vy. Biro-D vám ochotně představí a nabídne možnosti využití přírodního kamene v interiéru i venkovním prostředí.

Přírodní kámen do zahrady
K upravenému domu patří stylově navržená zahrada. Nezáleží na velikosti pozemku, jeho dispozicím ani členitosti. Nejbližší okolí domu můžete zařídit a vybavit tak, aby se zahrada stala dalším místem k životu. Příjemné chvíle volna, setkání s rodinou nebo přáteli nebo i domácí kancelář si užijete obklopeni zelení a vytvoříte jedinečnou atmosféru, která přenese větší pohodou na všechny.

Zahrada nemusí představovat náročné umělecké dílo. Sice si můžete pozvat zahradního architekta a investovat prostředky do perfektního návrhu. S kvalitními materiály a trochou inspirace však zvládnete proměnit zahradu v krásné místo i sami. Přírodní kámen, zelené plochy a základní křoviny dokážou proměnit jakýkoli prostor. Opravdu stačí jen tato kombinace.

Zídky a lemy

Přírodní kámen nabízí dokonalé řešení pro optické rozdělení zahrady. Můžete od sebe odlišit část užitkovou se záhonky se zeleninou od místa s venkovním posezením. Zídky můžou olemovat část pozemku i jako dostatečná zábrana místo klasického plotu. Kámen nabízí pestrou škálu barev od jemných neutrálních odstínů až po kontrastní červenou, žlutou, zelenou nebo černou. Nebojte se sloučit vzhled domu a nosné prvky opakovat v barvě nebo struktuře i v dalších stavebních prvcích. Přírodní kámen poslouží i jako drobný detail, například v lemech kolem záhonků.

Chodníčky a cestičky

Kámen slouží s vynikající stálostí. Vydrží velké mechanické zatížení, vyrovná se se změnou teplot, spádovou vodou, vlhkostí i UV zářením. Proč jej nevyužít i pro pochozí plochy. I zde se nabízí nekonečná řada variant. Chodníky můžou nést pevnou zcela vyplněnou plochu pravidelných tvarů, pohrát si můžete i s nepravidelnými kousky nebo poskládat k sobě různé odstíny. Velké nášlapné plochy zasazené samostatně do trávníků vytvoří zajímavý efekt, zajistí bezpečnou chůzi, aniž by sváděli pozornost od zeleně a rušili jemný elegantní vzhled okolí.

Originální prvek

Do zahrady patří i nápadné prvky. Zkuste vybrat nápadný velký kámen a zakomponovat jej do zeleného zátiší. Výjimečné uskupení můžete doplnit skalničkami nebo vzácnou křovinou. Jednoduše a efektně vyplníte „hluché“ místo a dodáte mu jedinečný vzhled. Kameny jako malé valounky a oblázky olemují zahradní jezírko a přidají na kráse.

Nebojte se nových nápadů a prohlédněte si nabídku přírodního kamene. V barvách a tvarech nemá konkurenci. Stálostí a pevností přispěje snadné údržbě a přivede vaši zahradu k naprosté dokonalosti.

Renovace přírodního kamene

Kámen je základním stavebním materiálem a vždy byl. Skvěle se vyjímá ve venkovním prostředí, kde vytváří pevné základy staveb i pochozích ploch. Je přínosem i pro vybavení interiéru, kde přejímá roli v obložení, jako pokládka podlah, ale i jako odolný materiál pro desky stolů nebo parapety oken. Přírodní kámen vám dovolí využít pestrou škálu barev a tónování, vybírat můžete i povrchovou úpravu, která působí od matné struktury až po vysoký lesk. Kámen je skvělou volbou pro svou odolnost a stálost. Vyrovná se s přímým UV zářením, vlhkostí i vodou, má vysokou odolnost vůči mechanickému poškození. V průběhu let se však ani kámen nevyhne stopám stárnutí. Jemné změny ve vzhledu je možné jednoduše ošetřit a kamenným plochám vrátit původní krásu.

Jednoduchá aplikace a dlouhodobý efekt

Při údržbě kamene můžete využít mechanické čistění, kdy hrubší silou odstraníte nánosy nečistoty. Pro běžné domácí čištění jsou vhodné odolné kartáče, využít můžete i strojové čištění. Jednodušší a snazší variantou je čištění chemické, kdy stačí jednoduše aplikovat speciální přípravek na povrch a po době působení jej setřít. Pokud pracujete na oživení zvláště poškozených povrchů, můžete využít kombinaci obou typů čištění.

Původní živá barva a dokonalý vzhled

Čistidla dokážou odstranit odolné nečistoty, nemusíte se bát barevných změn nebo poškození povrchu. Složení účinně odstraňuje pouze biologické stopy nebo odmašťuje. Pro pečlivější úklid můžete vybírat univerzální složení, ale v nabídce jsou zastoupeny i přípravky, které si poradí i s olejem a voskem. Kámen vystavený změnám počasí i teplot je často náchylný na tvorbu květů, rozvoji mechů nebo trpí cementovým závojem. Prostředky pomůžou jednoduchou aplikací nežádoucí skvrny odstranit, oživí barvu povrchu a pomůžou předejít opětovnému vzniku.

Perfektní lesk

Leštidla se nejčastěji používají pro mramor a žulu, tedy kameny, které se povrchově upravují leštěním. Různý stupeň lesku vytváří luxusní vzhled a vynikne zejména ve velkých prostorech. Speciální prostředky dokáží účinně odstranit i odolné nečistoty, prach, mastnotu nebo biologické skvrny. Zároveň na povrchu vytvoří jemný film, který brání opětovnému usazení nečistot a znovu oživí lesk.

V nabídce moderních prostředků nemusíte tápat. Prodejci vám doporučí vhodný přípravek a spolu s ním doporučí vhodnou aplikaci i možnou frekvenci opakování. Biro-D se specializuje na prodej přírodního kamene i prostředků pro jeho trvalou údržbu. Kompletní nabídku si můžete projít v kamenném obchodě nebo pohodlně prostřednictvím e-shopu.

Údržba přírodního kamene
Přírodní kámen je téměř dokonalým materiálem, který garantuje vysokou pevnost, odolnost a stálost. Kámen se dobře vyrovná s náročnou zátěží i ve venkovním prostředí, je vodě odolný, působením UV záření i změnami teplot netrpí tolik, jako jiné materiály. Dokonalý vzhled je však možné podtrhnout a prodloužit. Kvalitními prostředky můžete zachovat původní vzhled s minimální pravidelnou údržbou.

Perfektní čistota a jas

Dlažby a obklady můžete běžně ošetřit i vysokotlakým proudem vody. Odstraníte usazené nečistoty a prach a povrch nepoškodíte. Delší působení vlhkosti a slunce však může způsobit usazení i řas nebo mechů, na kameni se může projevit jemný závoj. Speciální čisticí prostředky plochy efektivně ošetří a dodají kameni i potřebnou impregnaci. 

Vybírat byste měli prostředky určené pro údržbu kamene. Speciální složení rozpouští jemné cementové šmouhy u leštěného mramoru, zažloutlé skvrny je možné snadno odstranit. Použít můžete i samolesklé emulze k odstranění olejových a mastných nečistot, sazí, nikotinu, disperzní barvy apod. S minimální námahou odstraníte většinu běžných nečistot. Zároveň vytvoříte jemný ochranný film, který prodlouží efekt čištění a zlepší omyvatelnost povrchu čistou vodou. V nabídce čističů kamene můžete vybírat i prostředky, které řeší konkrétní znečištění, například čistič skvrn organického původu, odstraňovač zelených výkvětů nebo odstraňovač cementového závoje. 

Impregnace

Prostředky nejčastěji využívají bázi silikonu. Na rozdíl od obvyklých silikonových impregnačních prostředků, které mají pouze hydrofobní účinek, můžou navíc dodávat účinky oleofobní. Ošetřený povrch aktivně odpuzuje olej, barvu a mastnotu. Pro namáhané prostory je to naprosto ideální řešení, které zabrání stárnutí kamene a vám ušetří čas. Impregnace je vhodná pro interiéry, kde v koupelnách nebo kuchyních předejde složité údržbě a tvorbě nevzhledných skvrn. Impregnace je téměř nezbytnou ochranou i v exteriéru, dokáže poskytnout účinnou ochranu i proti grafiti. Impregnace ochrání povrch kamene, ale neuzavře povrch, difuze par kamene není omezena vůbec nebo pouze nepodstatně. Výhodou impregnace je i protikluzný účinek. Po aplikaci stačí kámen čistit zcela běžnými prostředky nebo i jen stírat čistou vodou. 

Impregnace i čističe kamene dodají povrchu stálost a odolnost proti povětrnostním vlivům a žloutnutí, jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití pro všechny dobře savé přírodní a umělé kameny jako je např. leštěný, broušený nebo pískem tryskaný mramor, vápenec, travertin, solnhofenský vápenec, pískovec, křemenec, umělý kámen, teraco, broušená, opalovaná nebo písek tryskaná žula a cihlové, cotto apod. obklady. 

Specializovaní prodejci vám doporučí ideální typ prostředku, způsob řešení i aplikaci. Použití prostředků je jednoduché a přináší okamžitý efekt. Nemusíte se obávat nepříjemného zápachu ani složitého zacházení. Obklady a dlažby si zachovají dokonalý vzhled a vám ušetří čas s údržbou.

Lepení a spárování: co použít?

Přírodní kámen nabízí mimořádnou odolnost a stálost. Obklady, dlažby i dekorační prvky vytvoří pevný základ interiéru. Odolají vysokému mechanickému zatížení, styku s vodou i vlhkostí, jsou tvarově i barevně stálé. Jsou ideálním materiálem i pro řešení venkovních prostor. Svému okolí navíc propůjčí nezaměnitelnou eleganci a krásu. Vybírat můžete kámen v jemných odstínech béžové, šedé, růžové, ale i s nádechem výraznější kresby. Výjimečně působí syté barvy. Povrch kamene nabízí možnosti volby jemné i hrubší zrnité struktury nebo vysokého lesku. Přírodní materiál povznese úroveň domu i zahrady. 

Spárovací hmoty

Pokládka chodníků nebo instalace obkladů vyžaduje přesné měření, ale také kvalitní spárovací a lepící hmoty. Kámen můžete využít v podobě opracovaných pravidelných i nepravidelných ploch, v proužcích nebo jako valounky. Vždy je však třeba materiál pevně zajistit. Pro spárování obkladů z kamene, cihlových pásků a pohledového zdiva všech typů doporučujeme maltu s přísadou trassu. Ideální konzistence dobře vyplní i minimální mezery, dobře se zpracovává a rychle se vytvrzuje. Po vytvrdnutí je odolná proti působení deště a mrazu, je tedy vhodnou alternativou pro jakékoli prostředí. Spárovací hmota by měla barevně ladit s obklady, výrobce nabízí 7 odstínů, kterými se bez problémů přiblížíte zvolené barvě. Spárovací hmoty jsou připravené pro aplikaci ruční i pro strojní zpracování.

Flexibilní a pevné 

Lepící složky musí plně vyhovět namáhání podkladu. Druh hmoty je třeba vybírat i podle místa určení. Pochozí dlažba, stupně schodiště nebo venkovní chodníky vyžadují složky, které dodají ploše jemnou vůli. Zajistí pokládku a předejdou nežádoucímu uvolňování exponovaných částí. Okraje chodníku, hlavní průchozí prostor zůstane beze změn a nebude třeba po delší době řešit nápravy. Bílé flexibilní stavební lepidlo je optimální volbou pro lepení mramoru, přírodního kamene a keramických obkladů a dlažeb. Po aplikaci je prostor pochozí již po 24 hodinách, plocha je plně zatížitelná po 7 dnech.

Pokládka kamene

Osazení venkovních prostor kamenem vyžaduje pevnější a odolnější přísady. Spádová voda ovlivní pevnost plochy, zatékáním do spár a zejména v kombinaci s působením vysokých teplot nebo teplot pod bodem mrazu, může vážně narušit celistvost pokládky. Opravy jsou nákladné a vyžadují značnou zručnost. Malta s přísadou trassu pro zdění i pokládku kamene dokáže perfektně vyplnit veškeré plochy a zajistí ideální lože, ve kterém se pevně zajistí pokládaný materiál a předejde se jak uvolnění, tak postupnému poškození. Pro chodníky, které jsou v zimě ošetřeny solí, je v nabídce upravená i soli odolná varianta. 

Přírodní kámen oživí váš dům a zahradu a bude krásným a plně funkčním stavebním prvkem. Kvalitními spárovacími hmotami prodloužíte životnost pokládky i obkladů a předejdete pozdějším opravám. Specializovaný obchod vám doporučí vhodné materiály s ohledem na prostory i budoucí zatížení.

Obklady z přírodního kamene

Přírodní kámen v sobě skrývá eleganci jemné kresby i odstínů. Podle povrchové úpravy nabízí vysoký lesk, ale i mat nebo jemnou strukturu, která dokonale doplní styl interiéru. Dodá originální vzhled a podtrhne váš smysl pro detail a kvalitu. Obklady z přírodního kamene jsou investicí do trvale krásného řešení.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.