Obkladové pásky z přírodního kamene a jejich využití

Při řešení celkového vzhledu domu a jeho okolí můžete pracovat s přírodními materiály. Dřevo a kámen vytvoří dokonalý základ, který vyhoví rustikálnímu i modernímu stylu bydlení. Kámen navíc plně využívá maximální stálost a odolnost. Kamenné obklady nebo pochozí plochy se vyrovnají s přímým UV zářením, spádovou vodou, rozdílnými teplotami. Zachovají si krásný vzhled a tvar aniž by vyžadovaly náročnou údržbu.

Pestrá škála provedení

Obkladové pásky vychází z jednoduchého systému, který využívá připravený polotovar. Kámen je upraven to pravidelných bloků, které se instalují přímo na zeď. Pásky se dají snadno upravit vůči okolním stavebním prvkům. Můžete jimi pokrýt plnou plochu, nebo využít zajímavé kontrasty a pásky vést v pruhu do určité výšky objektu nebo naopak využít svislé pruhy a prostor opticky zajímavě rozdělit. Pásky je možné také lemovat vstupní dveře a okna. Kámen nabízí nespočetné možnosti také v barevném provedení. 

Hra barev a odstínů

Kámen nabízí unikátní možnost oživit stavbu a její okolí novými odstíny. Barva kamene se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době a podle dopadu slunce. V základu můžete ladit barvy kamene do neutrálních odstínů, ke kterým pak snadno použijete kontrastní doplňkové barvy třeba v řešení rámů oken, výplni dveří a okenic. Pracovat můžete i s barevným výrazným odlišením. Například porfyr můžete vybírat jako elegantní základ v odstínech šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Dalším často používaným kamenem je kvarcit. Ten nabízí světlé tóny šedo-béžové i šedo-zelené. Kvarcit brazilský zaujme také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou.

Praktické a trvale krásné řešení

Obkladové pásky zastoupí náročné úpravy a perfektně odrazí váš smysl pro detail. Z vnějšího pohledu domu vždy přidá originální jednotný vzhled. Pevný materiál nabízí nesporné výhody i ve funkci. Vyhoví i náročnému prostředí, zachová si v dlouhodobém horizontu stálost v barvě i tvaru. Navíc zvýší izolační vrstvu. Projděte si pro inspiraci některé realizované objekty. Dodavatel přírodního kamene vám může lépe přiblížit možnosti konkrétních druhů hornin a také představí nabízené barevné varianty.