fbpx

Údržba přírodního kamene
Přírodní kámen je téměř dokonalým materiálem, který garantuje vysokou pevnost, odolnost a stálost. Kámen se dobře vyrovná s náročnou zátěží i ve venkovním prostředí, je vodě odolný, působením UV záření i změnami teplot netrpí tolik, jako jiné materiály. Dokonalý vzhled je však možné podtrhnout a prodloužit. Kvalitními prostředky můžete zachovat původní vzhled s minimální pravidelnou údržbou.

Perfektní čistota a jas

Dlažby a obklady můžete běžně ošetřit i vysokotlakým proudem vody. Odstraníte usazené nečistoty a prach a povrch nepoškodíte. Delší působení vlhkosti a slunce však může způsobit usazení i řas nebo mechů, na kameni se může projevit jemný závoj. Speciální čisticí prostředky plochy efektivně ošetří a dodají kameni i potřebnou impregnaci. 

Vybírat byste měli prostředky určené pro údržbu kamene. Speciální složení rozpouští jemné cementové šmouhy u leštěného mramoru, zažloutlé skvrny je možné snadno odstranit. Použít můžete i samolesklé emulze k odstranění olejových a mastných nečistot, sazí, nikotinu, disperzní barvy apod. S minimální námahou odstraníte většinu běžných nečistot. Zároveň vytvoříte jemný ochranný film, který prodlouží efekt čištění a zlepší omyvatelnost povrchu čistou vodou. V nabídce čističů kamene můžete vybírat i prostředky, které řeší konkrétní znečištění, například čistič skvrn organického původu, odstraňovač zelených výkvětů nebo odstraňovač cementového závoje. 

Impregnace

Prostředky nejčastěji využívají bázi silikonu. Na rozdíl od obvyklých silikonových impregnačních prostředků, které mají pouze hydrofobní účinek, můžou navíc dodávat účinky oleofobní. Ošetřený povrch aktivně odpuzuje olej, barvu a mastnotu. Pro namáhané prostory je to naprosto ideální řešení, které zabrání stárnutí kamene a vám ušetří čas. Impregnace je vhodná pro interiéry, kde v koupelnách nebo kuchyních předejde složité údržbě a tvorbě nevzhledných skvrn. Impregnace je téměř nezbytnou ochranou i v exteriéru, dokáže poskytnout účinnou ochranu i proti grafiti. Impregnace ochrání povrch kamene, ale neuzavře povrch, difuze par kamene není omezena vůbec nebo pouze nepodstatně. Výhodou impregnace je i protikluzný účinek. Po aplikaci stačí kámen čistit zcela běžnými prostředky nebo i jen stírat čistou vodou. 

Impregnace i čističe kamene dodají povrchu stálost a odolnost proti povětrnostním vlivům a žloutnutí, jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití pro všechny dobře savé přírodní a umělé kameny jako je např. leštěný, broušený nebo pískem tryskaný mramor, vápenec, travertin, solnhofenský vápenec, pískovec, křemenec, umělý kámen, teraco, broušená, opalovaná nebo písek tryskaná žula a cihlové, cotto apod. obklady. 

Specializovaní prodejci vám doporučí ideální typ prostředku, způsob řešení i aplikaci. Použití prostředků je jednoduché a přináší okamžitý efekt. Nemusíte se obávat nepříjemného zápachu ani složitého zacházení. Obklady a dlažby si zachovají dokonalý vzhled a vám ušetří čas s údržbou.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.