fbpx

Přírodní kámen se s velkým zájmem vrací do návrhů domů, interiéru bytů i zahradních úprav. Vysoce odolný a pevný materiál vyniká tvarovou i barevnou stálostí, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a s jistotou si zachová perfektní vzhled i funkční vlastnosti po desítky let. Přírodní kámen nabízí zajímavé barevné odstíny i strukturu, která dodá venkovním i vnitřním prostorám jedinečný styl a originalitu.

Vysoká pevnost a odolnost

Přírodní kámen je možné využít jako obkladový materiál. Má dobré izolační vlastnosti a s vysokým účinkem ochrání zdivo. Je skvělým materiálem i pro dlažby, chodníky, obrubníky nebo pochozí plochy verand a teras. Bez změn v pevnosti se skvěle vyrovnává se střídáním teplot, působením UV záření i přímým stykem s vodou.

Porfyr patří mezi nejoblíbenější typy hornin. Kromě vysoké odolnosti vůči zátěži nabízí i krásné zbarvení. Pořizovací cena řadí porfyr mezi dostupný materiál a bez vysoké investice dovoluje zajistit obložení nebo obkládku i velkých ploch.

Odstíny červené, růžové, fialové

Porfyr patří mezi vyvřelé horniny s obsahem velkých krystalů živce nebo křemene. Je spojený s místem nálezu s ložisky mědi, molybdenu, kobaltu a wolframu, rud, které mu propůjčují charakteristické zbarvení. Obecně dříve jméno porfyr zahrnovalo všechny červeně zbarvené horniny, které se používaly pro dekorativní účely. Přírodní kámen je známý již od dob antiky. Původně se používal pro vedení ozdobných prvků okolo oken a dveří, zakončení sloupů. Nálezy dochovaly využití i jako kamenné stoly, parapety, části schodišť. 

Skvělé řešení chodníků, cest i nášlapných ploch

Hornina je odolná vůči zátěži i povětrnostním vlivům. Ani po delší době neztrácí sytost barev, povrch nešedne. Originální zbarvení se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době i dopadu světla. Barvy šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé perfektně zapadnou do okolí zelených zahrad. Skvěle vyhoví rustikálně řešenému domu, ale i moderním stavbám. Porfyrové kamenné desky nabízí několik variant pro řešení obkladů i dlažby. Pravidelné pásky působí elegantně a klidně. Živější a originálnější jsou štípané plochy v nepravidelném tvaru, které můžou vytvářet nápadité mozaiky. Možným řešením je také zapuštění nášlapných desek přímo do udržovaného trávníku a vést jemnou nenápadnou cestu. 

Porfyr nekumuluje teplo, je vhodný i pro pokládku podlah na terasách, venkovního sezení nebo kolem bazénu. Není třeba jej ošetřovat impregnací, což se projeví jako velká výhoda v minimální údržbě. Projděte si realizované plochy v zahradách nebo v obkladech domů a inspirujte se. Porfyr může být elegantním řešením i vašeho domu.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.