fbpx

Leštidla na kámen

Přírodní kámen je krásným materiálem, který vyhoví estetickým nárokům interiéru i venkovního prostředí. S vysokou odolností a stálostí vytvoří pevný základ krásných podlah, obložení, stavebních prvků i doplňků. Kámen si zachová svůj vzhled i při náročném zatížení nebo při vystavení změnám teplot, UV záření a spádové vodě. Přestože kámen patří mezi nejpevnější a nejstálejší materiál, pravidelnou údržbou zastavíte stárnutí ploch a dodáte jim i prvotřídní lesk.

Základní údržba - pečlivý úklid

Základním prostředkem pro běžnou údržbu je jemný mýdlový čisticí koncentrát. Vyčistí povrchy s dlouho trvajícím účinkem. Přírodní ošetřující složky podtrhnou a oživí barvu a strukturu materiálu. Pravidelným používáním vytvoří na povrchu ochranný film, který sníží citlivost vůči ulpívání skvrn, zabrání opětovnému navracení nečistot a s dostatečnou silou odpuzuje vodu. Vhodný je pro ruční i průmyslové čištění všech hrubých i matných podlah. Využití najde i pro čištění obkladů, stěn nebo schodišť. Vyhoví nárokům pro ošetření přírodního i umělého kamene. Pomáhá účinně odstranit zbytky graffiti.

Krásné podlahy

Prostředky pro ochranu a čištění kamene můžete vybírat i z dalších produktů. Efektivní složení určuje prostředky i pro speciální účely. Přípravky pro ošetření podlah osvěží barvu a strukturu, zároveň vytvoří neviditelný ochranný film. Po vyleštění zajistí dlouhodobý hedvábný lesk. Zabrání pronikání a usazování nečistot, oddálí sklony ke žloutnutí. Výhodou prostředků je jednoduchá aplikace. Přípravky jsou biologicky odbouratelné a po zaschnutí zdravotně nezávadné. Mramoru, travertinu, břidlici, žule, ale i kompozitním materiálům nebo umělému kameni vrátíte živý vzhled i na frekventovaných a vysoce namáhaných místech.

Dokonalý lesk

Další možností úprav povrchu kamene je ochranná ošetřující emulze s obsahem vosku. Jemně broušené a leštěné podlahy ošetří, osvěží jejich barvu a zároveň jim vrátí brilantní lesk. Přípravek zabraňuje pronikání vody a nečistot do povrchu obkladu. Pravidelnou aplikací snížíte následky mechanického opotřebení.  

Pro údržbu a ochranu přírodního kamene doporučujeme využívat pouze speciálně upravené prostředky. Náhodné používání běžných čisticích přípravků může vést k trvalému poškození povrchu, zešednutí, ztráty lesku. Namáhavá práce nepřinese žádaný efekt. Přípravky uzpůsobené struktuře kamene zapůsobí jako rychlý a pečlivý čistič a navíc dodá povrchu i potřebné látky, které zvýrazní barvy, oživí strukturu a navrátí původní vzhled. Namáhané plochy častou pochůzkou, dekorativní předměty i obložení získá zpět dokonalý vzhled. Práce s prostředky nevyžaduje složité ředění ani přípravu. S poradou o vhodném využití vybíraného prostředku nebo s radou se můžete obrátit na specializované prodejce. Doporučí vám ideální složení s ohledem na typ kamene, jeho zatížení i požadovanou úpravu stavu.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.