RULA černo-zelená, obkladový kámen venkovní

Kód: BG02RU_OBCE-ZE
Výprodej
8 hodnocení
od 469 Kč / m2 od 469 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Obklady z těchto Balkánských rul, v barvě černo zelené vám nabízejí krásný přírodní vzhled. Jsou ideální volbou pro každý interiér i exteriér, a nezáleží na tom, zda se jedná o moderní nebo klasickou stavbu. Povrch a struktura tohoto přírodního kamene spolu s jeho vlastnostmi zaručují, že obložené zdi zůstanou krásné po mnoho let.

To ale není vše...

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Vyprodáno | BG02RU_OBCE-ZE
469 Kč / m2
tloušťka: 3-5 cm
Skladem | BG02RU_DLCE-ZE
699 Kč / m2

Detailní popis produktu

Rula černo-zelené barvy je k dispozici v nepravidelných tvarech a různých velikostech kamenných desek. Pro obklady jsou vhodné desky o tloušťce 1-3 cm a pro dlažby jsou vhodné desky o tloušťce 3-5 cm. Povrch kamene má hrubší strukturu, což dodává výslednému vzhledu rustikální charakter. Dlažba z balkánské ruly není tak rovinná jako například porfyry, andezity nebo kvarcity, a proto se více hodí pro obklad z kamene. Balkánská rula je vhodná pro použití na exteriérových i interiérových plochách, například při vytváření zdí z kamene, kamenných chodníků v zahradě, obkladů stěn, pilířů a soklů domu. Hrubá textura a rustikální vzhled kamene dodávají těmto prvkům přirozený půvab a přírodní vzhled. Balkánská rula se stává stále častěji vyhledávanou mezi našimi zákazníky, kteří chtějí vytvářet rustikální a přírodní prostředí. Pokud hledáte materiál s přírodním vzhledem, balkánská rula je tou správnou volbou pro vás.
 
Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

 
 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 obklad, dlažba 25 45 m2
3-5 dlažba, nášlapy 15 80 m2
 
Pouze doprodej skladových zásob. Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 

POPIS PRODUKTU:

Rula je magmatická hornina, která vzniká hluboko v zemské kůře z krystalických hornin, zejména z různých druhů žuly. Jedná se o metamorfovanou horninu, která vzniká za vysokých teplot a tlaků během geologického procesu známého jako regionální metamorfóza. Ruly mají obvykle charakteristickou zrnitou texturu a jsou tvořeny minerály jako jsou křemen, živec a slída. Vzhledem k tomu, že ruly vznikají za extrémních podmínek, mají obvykle vysokou tvrdost, pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

ZAJÍMAVOSTI:

Ruly jsou přirozeně tvrdé a odolné horniny, ale ne všechny druhy rul mají mrazuvzdorné vlastnosti. Mrazuvzdornost horniny závisí na její mineralogické a texturální charakteristice. Některé druhy rul mohou být méně mrazuvzdorné a mohou se rychleji rozpadat v důsledku zmrazování a rozmrazování vody v pórech a trhlinách v hornině. Proto je důležité provést testy mrazuvzdornosti pro konkrétní druh ruly, pokud má být použit v exteriéru nebo v oblastech s vysokými změnami teplot.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: černá, zelená
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: rula, gneis
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: