Balkánská rula metalická, přírodní obkladový kámen

Kód: BG02RU_OBMETAL
Výprodej
10 hodnocení
369 Kč / m2 369 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Obklady z těchto kamenů - Balkánské ruly - v atraktivním metalickém odstínu dodají každému domu velmi zajímavý a dokonalý přírodní vzhled. Povrch, struktura a hlavně barva tohoto kamene zaručují, že obložené zdi zůstanou nádherné po mnoho let.

To ale není vše...

Detailní informace

tloušťka: 1,5-3 cm
Skladem | BG02RU_OBMETAL
369 Kč / m2

Detailní popis produktu

Balkánská rula metalická je k dispozici v nepravidelných tvarech a různých velikostech kamenných desek. Rulu tohoto metalického odstínu nabízíme čistě jen jako obkladový kámen svislých ploch v tloušťce 1-3 cm. Povrch kamene má hrubší strukturu, což dodává výslednému vzhledu rustikální efekt.

Některé druhy rul mají vysoký podíl jílu a vody, což může být při zmrazení problémem. Když voda v kamenných pórech zamrzne, způsobí roztažení kamene, což může vést k prasknutí a rozpadu. Některé druhy rul jsou také většinou porézní a mají větší pórovitost než jiné druhy kamene, což může také přispět k jejich méně mrazuvzdorné povaze. Je tedy důležité zvolit správný druh kamene pro určitou aplikaci, aby byl schopen odolávat různým vlivům, včetně mrazu a dalších povětrnostních podmínek. Proto tento odstín ruly nedodáváme jako kamennou dlažbu.

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

 
Pouze doprodej skladových zásob
 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1,5-3 obklad 25 40 m2
3-5 ZRUŠENO
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 

POPIS PRODUKTU:

Rula je magmatická hornina, která vzniká hluboko v zemské kůře z krystalických hornin, zejména z různých druhů žuly. Jedná se o metamorfovanou horninu, která vzniká za vysokých teplot a tlaků během geologického procesu známého jako regionální metamorfóza. Ruly mají obvykle charakteristickou zrnitou texturu a jsou tvořeny minerály jako jsou křemen, živec a slída. Vzhledem k tomu, že ruly vznikají za extrémních podmínek, mají obvykle vysokou tvrdost, pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

Ruly jsou přirozeně tvrdé a odolné horniny, ale ne všechny druhy rul mají mrazuvzdorné vlastnosti. Mrazuvzdornost horniny závisí na její mineralogické a texturální charakteristice. Některé druhy rul mohou být méně mrazuvzdorné a mohou se rychleji rozpadat v důsledku zmrazování a rozmrazování vody v pórech a trhlinách v hornině. Proto je důležité provést testy mrazuvzdornosti pro konkrétní druh ruly, pokud má být použit v exteriéru nebo v oblastech s vysokými změnami teplot.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KAMENNÉ OBKLADY
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: rula, gneis
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: