Balkánská rula metalická, přírodní obkladový kámen

Kód: BG02RU_OBMETAL
Výprodej
4 hodnocení
369 Kč / m2 369 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Obklady z těchto kamenů - Balkánské ruly - v atraktivním metalickém odstínu dodají každému domu velmi zajímavý a dokonalý přírodní vzhled. Povrch, struktura a hlavně barva tohoto kamene zaručují, že obložené zdi zůstanou nádherné po mnoho let.

To ale není vše...

Detailní informace

tloušťka: 1,5-3 cm
Skladem | BG02RU_OBMETAL
369 Kč / m2

Detailní popis produktu

Balkánská rula metalická je k dispozici v nepravidelných tvarech a různých velikostech kamenných desek. Rulu tohoto metalického odstínu nabízíme čistě jen jako obkladový kámen svislých ploch v tloušťce 1-3 cm. Povrch kamene má hrubší strukturu, což dodává výslednému vzhledu rustikální efekt.

Některé druhy rul mají vysoký podíl jílu a vody, což může být při zmrazení problémem. Když voda v kamenných pórech zamrzne, způsobí roztažení kamene, což může vést k prasknutí a rozpadu. Některé druhy rul jsou také většinou porézní a mají větší pórovitost než jiné druhy kamene, což může také přispět k jejich méně mrazuvzdorné povaze. Je tedy důležité zvolit správný druh kamene pro určitou aplikaci, aby byl schopen odolávat různým vlivům, včetně mrazu a dalších povětrnostních podmínek. Proto tento odstín ruly nedodáváme jako kamennou dlažbu.

 
Pouze doprodej skladových zásob
 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1,5-3 obklad 25 40 m2
3-5 ZRUŠENO
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 

POPIS PRODUKTU:

Rula je magmatická hornina, která vzniká hluboko v zemské kůře z krystalických hornin, zejména z různých druhů žuly. Jedná se o metamorfovanou horninu, která vzniká za vysokých teplot a tlaků během geologického procesu známého jako regionální metamorfóza. Ruly mají obvykle charakteristickou zrnitou texturu a jsou tvořeny minerály jako jsou křemen, živec a slída. Vzhledem k tomu, že ruly vznikají za extrémních podmínek, mají obvykle vysokou tvrdost, pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

Ruly jsou přirozeně tvrdé a odolné horniny, ale ne všechny druhy rul mají mrazuvzdorné vlastnosti. Mrazuvzdornost horniny závisí na její mineralogické a texturální charakteristice. Některé druhy rul mohou být méně mrazuvzdorné a mohou se rychleji rozpadat v důsledku zmrazování a rozmrazování vody v pórech a trhlinách v hornině. Proto je důležité provést testy mrazuvzdornosti pro konkrétní druh ruly, pokud má být použit v exteriéru nebo v oblastech s vysokými změnami teplot.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KAMENNÝ OBKLAD
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: rula, gneiss
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: