Biro-D - Síť prodejen přírodního kamene
Přihlásit se
 x 

  • Košík

  • 0


Přírodní kámen působí jako krásný stavební prvek, který elegantní vzhled provází i vysokou pevností, odolností a dlouhou životností. Kámen je možné využít v tenkých plochách nebo páskách jako obklady, skvěle poslouží i jako pokládka. Mimořádná kvalita umožňuje využít kámen pro řešení interiéru i venkovních prostor.

Dokonalá elegance

Kvarcit se vyznačuje jemnou zrnitostí, která může v zajímavých kresbách přecházet až k hrubší struktuře. Vzhledově se blíží k mramoru, jeho cena je však výrazně nižší. Dovoluje vytvářet krásné elegantní obklady i podlahy s menší investicí. Přesto garantuje dostatečnou pevnost a stálost.

Řecký kvarcit

Kámen zapůsobí elegantními odstíny šedé. Světlé plochy dokážou opticky zvětšit prostor. Projasní i malé interiéry, ve venkovním prostředí skvěle ladí se zelenou plochou zahrad. Jednotlivé kousky si zachovávají originální kresbu i jemné rozdíly v intenzitě odstínu. Nepůsobí jako strohá jednolitá vrstva. Kamenné desky vyniknou v ploše tvořené nepravidelnými dílky. Jsou vhodné jak na obklad (zde je postačující tloušťka 1-2 cm), tak na dlažbu. Pro dostatečnou odolnost při zatížení je vhodné volit tloušťku 1,5 –3 cm. 

Zajímavou obměnou jsou desky v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru. Při instalaci není třeba zajistit náročný podklad. Kvarcit můžete uložit do zásypu nebo do trávy. V zahradách krásně působí samostatné nášlapné plochy, které naznačí průchozí cestu. Řecký kvarcit není třeba ošetřovat impregnací.

Brazilský kvarcit

Výraznější odstíny i syté žilky nabízí brazilský kvarcit. Je výjimečný svou barvou v paletě žluté, růžové nebo zeleno šedé. V interiéru i exteriéru podtrhne tyto barvy i příjemná struktura kamenných desek. Brazilský kvarcit je velmi oblíbený jako dlažba kolem venkovních bazénů. Kamenné desky totiž zůstávají na dotek příjemně vlažné, i když se do nich po celý den opírají horké sluneční paprsky. Kamenné desky je však nutné ošetřit impregnací. 

Nechte se okouzlit krásnou kresbou i měnícími se odstíny v závislosti na denní době nebo podle dopadajícího světla. Kvarcit povýší styl každého interiéru a v prostorách kolem domu zapůsobí vysoce luxusním dojmem. Návrat k přírodním materiálům je zároveň investicí do stálého a kvalitního prostředí. Kvarcit není třeba složitě udržovat, svou pevností a stálostí je zárukou krásného trvalého vzhledu.

Přírodní kámen se s velkým zájmem vrací do návrhů domů, interiéru bytů i zahradních úprav. Vysoce odolný a pevný materiál vyniká tvarovou i barevnou stálostí, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a s jistotou si zachová perfektní vzhled i funkční vlastnosti po desítky let. Přírodní kámen nabízí zajímavé barevné odstíny i strukturu, která dodá venkovním i vnitřním prostorám jedinečný styl a originalitu.

Vysoká pevnost a odolnost

Přírodní kámen je možné využít jako obkladový materiál. Má dobré izolační vlastnosti a s vysokým účinkem ochrání zdivo. Je skvělým materiálem i pro dlažby, chodníky, obrubníky nebo pochozí plochy verand a teras. Bez změn v pevnosti se skvěle vyrovnává se střídáním teplot, působením UV záření i přímým stykem s vodou.

Porfyr patří mezi nejoblíbenější typy hornin. Kromě vysoké odolnosti vůči zátěži nabízí i krásné zbarvení. Pořizovací cena řadí porfyr mezi dostupný materiál a bez vysoké investice dovoluje zajistit obložení nebo obkládku i velkých ploch.

Odstíny červené, růžové, fialové

Porfyr patří mezi vyvřelé horniny s obsahem velkých krystalů živce nebo křemene. Je spojený s místem nálezu s ložisky mědi, molybdenu, kobaltu a wolframu, rud, které mu propůjčují charakteristické zbarvení. Obecně dříve jméno porfyr zahrnovalo všechny červeně zbarvené horniny, které se používaly pro dekorativní účely. Přírodní kámen je známý již od dob antiky. Původně se používal pro vedení ozdobných prvků okolo oken a dveří, zakončení sloupů. Nálezy dochovaly využití i jako kamenné stoly, parapety, části schodišť. 

Skvělé řešení chodníků, cest i nášlapných ploch

Hornina je odolná vůči zátěži i povětrnostním vlivům. Ani po delší době neztrácí sytost barev, povrch nešedne. Originální zbarvení se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době i dopadu světla. Barvy šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé perfektně zapadnou do okolí zelených zahrad. Skvěle vyhoví rustikálně řešenému domu, ale i moderním stavbám. Porfyrové kamenné desky nabízí několik variant pro řešení obkladů i dlažby. Pravidelné pásky působí elegantně a klidně. Živější a originálnější jsou štípané plochy v nepravidelném tvaru, které můžou vytvářet nápadité mozaiky. Možným řešením je také zapuštění nášlapných desek přímo do udržovaného trávníku a vést jemnou nenápadnou cestu. 

Porfyr nekumuluje teplo, je vhodný i pro pokládku podlah na terasách, venkovního sezení nebo kolem bazénu. Není třeba jej ošetřovat impregnací, což se projeví jako velká výhoda v minimální údržbě. Projděte si realizované plochy v zahradách nebo v obkladech domů a inspirujte se. Porfyr může být elegantním řešením i vašeho domu.

Obkladové pásky

Přírodní kámen si zaslouží pozornost při řešení úprav interiéru i venkovních prostor. Vybírat můžete z pestré palety barev. Kámen si půjčuje neutrální šedou, béžovou, bílou, vykreslit dokáže i jemné pastelové odstíny, zajít může dokonce až k výrazným kontrastům. Volit můžete hladce opracovaný povrch i plochy s výrazným zrnitým vzhledem. Strukturu i barvu kamene dokonale přizpůsobíte stylu domu i jeho okolí. Bezkonkurenční pevnost a odolnost materiálu vám pak navíc dá jistotu v dlouhé životnosti. Přírodní kámen vytvoří pevný základ při řešení chodníků, podlah, parapetů, desek stolů nebo obkladů.

Minimální údržba a stálý dokonalý vzhled

Pevný materiál využívá vysokou odolnost vůči mechanickému poškození, přímému UV záření i vodě. Kamen nesákne vodu, je tvarově i barevně stálý. Bez jakékoli změny nebo potřebné údržby si zachová původní vzhled po mnoho let. Obklady můžete řešit nepravidelnými plochami, které vytvoří zajímavou mozaiku. Oblíbená je i varianta pásků. Tenké, přesně opracované horniny na sebe dobře navazují. Hrou barev vytváří originální souvislou vrstvu. Obkladové pásky můžete vést po obvodu domu do jakékoli výšky. Ve stejném stylu můžete dekorovat lemy oken a dveří nebo schodiště. Stejného efektu docílíte i při realizaci obkladů v interiéru. Instalace je jednoduchá a výsledný efekt předčí očekávání. 

Kvarcit

Mezi nejčastěji využívané druhy kamene patří kvarcit. Rozpoznáte jej jemnou až střední zrnitostí a nápadnou podobností s mramorem. Typické barvy se pohybují od světlé bílé po šedivou nebo žlutou. Působí elegantně a nerušivě.

Břidlice

Břidlice využívají dokonalou rovinnou štěpnost. Skvěle se opracovávají a formátují i do tenkých desek. Nabízí zbarvení v šedé až černé, nevšední vzhled může dodat příměs oxidů železa, kdy se na povrchu protínají narezlé žilky nebo plochy. Kontrastní barvou oživí okolí a podtrhne stavební linie.

Rula

Ruly umí využít velký podíl slídy. Zrnité uskupení, plástevné souvislé pásky nebo očka světlých nerostů vytvoří krásnou hru na povrchu, který se proměnnou denního světla pohybuje v širokém spektru odstínů. Rula se může jemně lesknout i třpytit. Nejoblíbenější je rula v barvě světle šedé, žlutavé, hnědé nebo červené. 

Travertin

V nabídce kamenných obkladů je často zastoupený i travertin, přestože jde o imitaci přírodního materiálu. Na pohled se dokáže pohybovat od výrazného černé žilkování a tmavě šedého podkladu až po elegantní béžové i krémové. Výborně kombinuje vysokou odolnost a snadné opracování.

Při výběru obkladového kamene si dopřejte čas. Nestačí si projít nabídku na internetu. Kámen je proměnlivý, dokáže využít sluneční světlo i stín. Perfektně podtrhne elegantní vzhled zahrady a domu dodá nezaměnitelnou atmosféru. Projděte si nabídku na živo, vyzkoušejte různé kombinace a zkuste i varianty, které by vás od stolu nebo katalogu nezaujaly.

Kamenné obrubníky

Jednotně upravené příjezdové cesty, chodníky, záhony nebo okrasné části zahrady skvěle podtrhnou styl domu i jeho okolí. Zdůrazní váš cit pro detail a jednotný vzhled. Přírodní kámen skvěle vyzní v kombinaci se živou přírodou, zeleným trávníkem i rozkvetlými záhony. Bez problémů se přizpůsobí jakékoli barvě omítky i řešení domu. Rustikální inspirace, historické části i moderní objekty se můžou spolehnout na mimořádnou odolnost a stálou krásu kamenných doplňků. Pevné lemy cest můžete realizovat v barevném kontrastu i v souladu s ostatním povrchem.

Porfyr - pevný základ

Při výběru kamene pro cesty nebo chodníky je často doporučovaný porfyr. Patří mezi univerzální druh kamene, který nabízí široké využití i pro pochozí plochy i pro obklady. Barevné ladění nabízí v poměrně pestré paletě, kdy v různých odstínech a náznacích kombinuje červenou, růžovou i rezavou. Skvěle vyzní v realizaci venkovních sezení, pergol nebo teras. Krásný je v okolí krbu, v kuchyni nebo ve velkých halách.

Porfyr dovoluje přesné opracování a štěpí se v rovinách. Hrubší povrch má mimořádnou odolnost a pevnost. Je skvělou volbou pro pojezdové cesty i chodníky. Formátované dlaždice dokonale vyplní i velké plochy. Někdy může působit málo plasticky. Ve větších celcích však můžete využít i nepravidelné tvary dlaždic nebo kostky skládané do zajímavých mozaik. Opticky můžete pracovat i s kombinací různě širokých mezer, při pokládání vytvoříte jednoduchým trikem originální variace.

Jedinou nevýhodou porfyru je schopnost akumulovat teplo. Při dlouhodobému vystavení přímému UV záření se kameny rozehřejí, nejsou proto vhodné pro řešení pokládky kolem bazénu nebo na terase, přes kterou budete přecházet bosí. Extrémní tvrdost, odolnost vůči povětrnostním vlivům a krásné barvy však výrazně převáží jediné omezení, které kámen provází.

Pečlivé měření a nákup kompletního materiálu

Při výpočtu spotřeby kamene doporučujeme počítat až s 20 % rezervou navíc. Při pokládce dlažby nebo obkladů je těžké dojít přesného čísla. Kámen je sice možné dokoupit, ale nová várka by mohla přicházet z jiného zdroje a nemusí přesně ladit s původně zasazenými odstíny. Kamenné obrubníky proměřte a zajistěte současně s ostatním materiálem. Obrubníky jsou dodávány v pevně stanovených tloušťkách, volných délkách a výšce 20-30cm. Hrany obrubníků jsou štípané. Obrubníky můžete využít i mimo pevně vyznačené cesty. Krásně doplní lemy záhonů v zahradě, můžou naznačit rozdělení venkovní plochy na užitnou a odpočinkovou. Přírodní kámen beze sporu patří do každého prostoru. Dodá mu nestárnoucí eleganci a dokonale pevný základ. Výhodou je minimální údržba. I po mnoho sezonách působí kámen stejnou barvou a elegancí.

Štípané kostky z přírodního kamene

Přírodní kámen se vrací do realizací chodníků, příjezdových cest a lemů v zahradách. S velkým úspěchem střídá betonové desky, které byly dříve hojně používány. Na místo fádní šedé plochy bez většího nápadu a změn se využívá kámen v mnoha odstínech a v různé struktuře. Štípané kostky se snadno pokládají, dávají na výběr ve velikosti a umožňují variabilně upravit chodník nebo cestu do pravidelných útvarů nebo nápaditých mozaik. Přírodní kámen se barevně proměňuje během dne, každým svým dílkem je originální a podtrhne eleganci domu i jeho okolí. 

Porfyr - inspirace ze starého světa

Porfyr se využívá ve stavebnictví již od dob antiky. Původní termín z řeckého porphyreos odkazuje na typicky červené zabarvení s krystaly velkých bílých živců. V Římě se porfyr využíval ke zdobným prvkům, později i k dláždění. Tehdejší umělci cenili půvabné zbarvení, výrazné proměny i skvělou odolnost a pevnost.

Ideální řešení pro zahradu

Porfyr je univerzálním materiálem, který je možný uplatnit ve vybavení interiéru i exteriéru. Vynikne jako venkovní dlažba i obklady. Štípané kostky mají hrubší povrch, ale zachovávají dokonalou rovinu. Jsou skvělým řešením pro pojezdové plochy. Jednotlivé kostky můžete usadit v pravidelné čtvercové ose, pohrát si můžete i s kombinací různých velikostí a střídat kámen v podobě přesné dlaždice a nepravidelných útvarů. Porfyr dokáže vytvořit dojem dokonalé roviny bez plastických efektů. Jednolitou plochu je však možné snadno oživit. Stačí zapustit spáru mezi kameny o 5 mm a více.

Nevýhodou porfyru je akumulace tepla. Kámen přejímá teplo ze slunce a s dlouhým efektem jej udrží. Dobře uvažte začlenění porfyru do okolí bazénu nebo v bezprostřední blízkosti terasy nebo vchodu, kde byste později chtěli komfortně přecházet bosou nohou.

Mimořádná odolnost

Přírodní kámen obecně si zaslouží pozornost pro svou pevnost a stálost. Dokáže odolávat přímému UV záření, dešti, vlhkosti i velkým proměnám teplot. Je zárukou skvělého vzhledu v několika desetiletích. Neztrácí barvu ani tvar. Pořízením chodníků nebo obložení domu podtrhnete jedinečný vzhled celého okolí. Kámen, zelené plochy a dřevo vytváří pohovou klidnou atmosféru a upozorní na váš dobrý vkus. V následujících letech vám navíc ušetří práci s obnovou původního vzhledu nebo nutnými opravami.

Skalní stěna

Přírodní materiály se těší trvalé přízni bytových návrhářů i architektů. Pevný kámen není třeba složitě udržovat, je tvarově i barevně stálý. Podle druhu horniny nabízí velký výběr ve struktuře i barevném odstínu, slouží jako originální a krásný obkladový materiál, poslouží jako základní deska stolů, zdobí příjezdové cesty a chodníky, poslouží i jako originální nášlapy v zahradách. Zajímavou možností využití kamene je i vytvoření skalní stěny.

Robustní a stálý obklad

Skalní stěna představuje velkou plochu obloženou různě opracovaným kamenem. Podle místa zasazení můžete pracovat s hladkými pravidelnými plochami, krásně však vyniknout i strukturou odlišené jednotlivé části. Kamen vytváří barevné žilkování, tónování a různé proměny, které vytvoří elegantní kulisu. Barvy se navíc můžou podle typu horniny proměňovat i v závislosti s dopadajícím sluncem a denní dobou. Nejčastěji se využívá mramor nebo pískovec. Vhodný je i kvarcit nebo porfyr. Jednotlivé díly v tloušťce cca 3-5cm se k sobě lepí. Rohové díly jsou předpřipraveny řezáním, aby utvořily pevný rámec celé stěny.

Výhodou přírodního kamene je maximální odolnost a stálost. Při obkladu v interiéru není vystaven přílišné zátěži a tak je možné pracovat i s tenčími díly. Je naprosto ideálním obkladem namáhaným prostor jako je koupelna, kuchyně. Vyniká jako krásný obklad kolem krbů. Při usazení ve venkovním prostředí představuje jistotu ve stále krásném vzhledu. Nenasakuje vodu, nestárne. Speciální prostředky můžou kámen impregnovat a ošetřit vůči vlivu stálého vlhka a spádové vody a brání usazení mechů.

Porfyr a kvarcit

Porfyr je pro budování skalní stěny ideálním materiálem. Tato hornina je velmi odolná vůči zátěži i povětrnostním vlivům a velmi oblíbená díky vytváření dokonale rovných desek. Krásné odstíny v barvách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé podtrhnou vzhled zahrady i domu. Porfyrové kamenné desky vyniknout v pravidelném i nepravidelném formátu. Díky vysoké pevnosti jimi můžete vytvořit i chodníčky nebo doplnit příjezdovou cestu. Jsou schopné odolat i jako extrémní pojezdová zátěž. Porfyr není třeba ošetřovat impregnací.

Řecký kvarcit doplní venkovní prostory odstíny světle šedé, dokáže vytvářet originální kresby s kombinací šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, kde mu nevadí ani uložení do zásypu nebo do trávy. Ani řecký kvarcit není třeba ošetřovat impregnací. Velmi zajímavou možností je brazilský kvarcit, výjimečný svou barvou. Volit můžete žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. V interiéru i exteriéru tyto barvy podtrhne i příjemná struktura. Kamenné desky vytvoří příjemnou pohodovou atmosféru bez dalších doplňků nebo složitých instalací. Brazilský kvarcit se velmi často využívá i jako dlažba venkovních bazénů. Kamenné desky nekumulují teplo a zůstávají na dotek příjemně vlažné i v horkém létě. Kamenné desky je však nutné ošetřit impregnací.

Skalní stěny vyniknou jako řešení obvodového plotu, venkovnímu sezení nebo terase dodají originální vzhled. V interiéru zaujmou a dotvoří atmosféru celého prostoru. Prohlédněte si realizované stěny a inspirujte se, skalní stěna plně vyhoví i představám náročných bytových designérů.

Zdící kámen, lámaná skála

Přírodní kámen se právem těší trvalé přízni. Dokonale pevný materiál vyniká dlouhou životností, nevyžaduje složitou údržbu, bez problémů a barevných nebo tvarových změn odolává i náročným podmínkám přímého UV záření, spádové vodě, mrazu i vysokým teplotám. Svým vzhledem pak dodává okolnímu prostředí nenapodobitelnou atmosféru. Příjemné barvy, unikátní kresba i struktura povznese úroveň interiéru i venkovních staveb.

Perfektní obkladový materiál

Lámaná skála představuje formát kamene upravený do hranolů. Nabízíme nepravidelné velikosti a tvary jednotlivých dílů, což dodává obkladům jedinečnost. Štípané skalní úlomky mají všestranné využití v řešení obkladů v interiéru i ve venkovních prostorech. Krásně působí v kombinaci se dřevem, oblíbené jsou kombinace několika barevných variant, které spolu vytváří jemné obrazce. 

Obklady můžou vytvářet krásnou kulisu v obývacích pokojích, stálost kamene předurčujte tento materiál pro obložení krbů nebo kamen. Zajímavé jsou obklady instalované do kuchyní nebo koupelen. Kámen je vodě odolný, většina hornin nenasakuje vodou, v namáhaném prostředí obstojí bez nutné impregnace nebo další úpravy.

V prostorách zahrady je lámaná skála krásnou dekorací zasazenou do podezdívky domu, může lemovat dveře a okna nebo venkovní schodiště. Často se využívá i pro obklady plotů, sloupků nebo bran.

Rula - odolná pevná a krásná

V řešení obkladů lámanou skálou je skvělou variantou rula. Nabízí odstíny v béžové nebo šedo-modré, které ve venkovním prostředí krásně korespondují se zelení. Přizpůsobí se vzhledu domu v moderním i rustikálním stylu, vytvoří jemný základ, který se dobře kombinuje s klidnými barvami i výraznými doplňky. Ruly mají rovnoběžnou stavbu, která dovoluje snadné štípání i tvarování. Vnější vzhled se pohybuje v širokém spektru od zrnitého povrchu s jemnou i hrubou strukturou, přes plástve nebo slídové pásky, nebo stopy oček. Rula má dostatečnou pevnost a odolnost, ve venkovním prostředí vyhoví běžnému zatížení a vytvoří jednotný obklad s garancí dlouhé životnosti a nadčasového vzhledu.

Lámaná skála vytvoří elegantní kulisu domu i zahradě. Dokonale zachová přírodní rysy, pohodovou atmosféru a podtrhne váš smysl pro detail. V obložení můžete střídat různé velikosti kamene, jeho odstíny i struktury. Pohrát si můžete s pravidelnými tvary a souměrností. Lámaná skála představuje bohatý materiál pro tvorbu obkladů a vyhoví i velmi náročným představám. 

Jak vylepšit vzhled vašeho domu?

Naše bydlení to není jenom interiér. Důležitou roli totiž hraje i vzhled domu a jeho okolí. S přicházejícím jarem bychom proto měli udělat pořádek nejen uvnitř, ale i venku. Vrhněte se na úpravu a modernizaci domu i zahrady, oblékněte je do nového hávu a uvidíte, jak celý váš dům krásně prokoukne.

Krása i praktičnost

Exteriér oživí nejen nová fasáda. Nepřehlédnutelnou součást domu totiž tvoří garážová vrata a brány. Právě tyto prvky jsou tím prvním, co vidí nejen vaše návštěvy, ale i úplně náhodní kolemjdoucí, kteří prochází kolem vašeho bydliště. Kromě toho, že rámují a dotvářejí budovu jako celek, jsou také velice praktické. Umožňují pohodlný a bezpečný průjezd autem a vymezují váš pozemek, ochraňují vás i váš majetek 

Vaše vizitka

Aby se garážová vrata stala krásnou vizitkou, musí ladit s domem – barvou, materiálem i proporcemi. Nic nezkazíte neutrální bílou nebo kovovou barvou, vybírat můžete také z mnoha nadčasových dřevěných dekorů. Pokud byste chtěli sáhnout po něčem odvážnějším či něčem, co je momentálně tzv. in, mějte na paměti, že vrata budou tvořit nedílnou součást vašeho domu dlouhá léta. Za tu dobu se může móda poněkud změnit. Vybírejte proto velmi pečlivě a držte se osvědčeného hesla: v jednoduchosti je krása.

Jednotný a stylový vzhled

Pro dosáhnutí jednotného a stylového vzhledu bychom neměli zapomenout nejen na sladění vchodových, případně i garážových dveří, ale i na sladění venkovních žaluzií a rolet. Tyto prvky plní nejen důležitou bezpečnostní a ochrannou funkci, ale podstatným způsobem se podílí také na celkovém vyznění našeho domu. Stavbě dodávají poutavý vzhled a dotahují ji k dokonalosti. Díky nepřeberné škále barev a tvarů se dovedou skvěle přizpůsobit a otevírají vám tak neohraničené možnosti.

Nezbytná tečka

Aby byl dojem z vašeho bydlení co nejlepší, nezapomeňte věnovat dostatečnou péči také vaší zahradě. Zútulnit bezprostřední okolí vašeho domova pomůže i dlažba z přírodního kamene, která se využívá pro příjezdové komunikace, v zahradě i pro vchody domů. Kromě toho, že má estetický význam a exteriér oživí a vylepší, oceníte také její funkčnost. Tak, vytvořte si z vašeho domu váš hrad!

Obklady z přírodního kamene

Přírodní kámen v sobě skrývá eleganci jemné kresbu i odstínů. Podle povrchové úpravy nabízí vysoký lesk, ale i mat nebo jemnou strukturu, která dokonale doplní styl interiéru. Dodá originální vzhled a podtrhne váš smysl pro detail a kvalitu. Obklady z přírodního kamene jsou investicí do trvale krásného řešení.

 

Krásná a upravená zahrada nemusí představovat složitý a finančně náročný projekt. Vyzkoušejte nestárnoucí krásu v relativně jednoduchém spojení – kámen, dřevo, rostliny. Přirozené materiály se vzájemně skvěle doplní a vytvoří příjemné zázemí. Nevyžadují složitou údržbu, garantují vysokou odolnost i dlouhou životnost.

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Vápenec z Německa. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství, jeho prodej a realizaci až po konečnou údržbu.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.