Biro-D - Síť prodejen přírodního kamene
Přihlásit se
 x 

  • Košík

  • 0


Přírodní kámen do zahrady
K upravenému domu patří stylově navržená zahrada. Nezáleží na velikosti pozemku, jeho dispozicím ani členitosti. Nejbližší okolí domu můžete zařídit a vybavit tak, aby se zahrada stala dalším místem k životu. Příjemné chvíle volna, setkání s rodinou nebo přáteli nebo i domácí kancelář si užijete obklopeni zelení a vytvoříte jedinečnou atmosféru, která přenese větší pohodou na všechny.

Zahrada nemusí představovat náročné umělecké dílo. Sice si můžete pozvat zahradního architekta a investovat prostředky do perfektního návrhu. S kvalitními materiály a trochou inspirace však zvládnete proměnit zahradu v krásné místo i sami. Přírodní kámen, zelené plochy a základní křoviny dokážou proměnit jakýkoli prostor. Opravdu stačí jen tato kombinace.

Zídky a lemy

Přírodní kámen nabízí dokonalé řešení pro optické rozdělení zahrady. Můžete od sebe odlišit část užitkovou se záhonky se zeleninou od místa s venkovním posezením. Zídky můžou olemovat část pozemku i jako dostatečná zábrana místo klasického plotu. Kámen nabízí pestrou škálu barev od jemných neutrálních odstínů až po kontrastní červenou, žlutou, zelenou nebo černou. Nebojte se sloučit vzhled domu a nosné prvky opakovat v barvě nebo struktuře i v dalších stavebních prvcích. Přírodní kámen poslouží i jako drobný detail, například v lemech kolem záhonků.

Chodníčky a cestičky

Kámen slouží s vynikající stálostí. Vydrží velké mechanické zatížení, vyrovná se se změnou teplot, spádovou vodou, vlhkostí i UV zářením. Proč jej nevyužít i pro pochozí plochy. I zde se nabízí nekonečná řada variant. Chodníky můžou nést pevnou zcela vyplněnou plochu pravidelných tvarů, pohrát si můžete i s nepravidelnými kousky nebo poskládat k sobě různé odstíny. Velké nášlapné plochy zasazené samostatně do trávníků vytvoří zajímavý efekt, zajistí bezpečnou chůzi, aniž by sváděli pozornost od zeleně a rušili jemný elegantní vzhled okolí.

Originální prvek

Do zahrady patří i nápadné prvky. Zkuste vybrat nápadný velký kámen a zakomponovat jej do zeleného zátiší. Výjimečné uskupení můžete doplnit skalničkami nebo vzácnou křovinou. Jednoduše a efektně vyplníte „hluché“ místo a dodáte mu jedinečný vzhled. Kameny jako malé valounky a oblázky olemují zahradní jezírko a přidají na kráse.

Nebojte se nových nápadů a prohlédněte si nabídku přírodního kamene. V barvách a tvarech nemá konkurenci. Stálostí a pevností přispěje snadné údržbě a přivede vaši zahradu k naprosté dokonalosti.

Renovace přírodního kamene

Kámen je základním stavebním materiálem a vždy byl. Skvěle se vyjímá ve venkovním prostředí, kde vytváří pevné základy staveb i pochozích ploch. Je přínosem i pro vybavení interiéru, kde přejímá roli v obložení, jako pokládka podlah, ale i jako odolný materiál pro desky stolů nebo parapety oken. Přírodní kámen vám dovolí využít pestrou škálu barev a tónování, vybírat můžete i povrchovou úpravu, která působí od matné struktury až po vysoký lesk. Kámen je skvělou volbou pro svou odolnost a stálost. Vyrovná se s přímým UV zářením, vlhkostí i vodou, má vysokou odolnost vůči mechanickému poškození. V průběhu let se však ani kámen nevyhne stopám stárnutí. Jemné změny ve vzhledu je možné jednoduše ošetřit a kamenným plochám vrátit původní krásu.

Jednoduchá aplikace a dlouhodobý efekt

Při údržbě kamene můžete využít mechanické čistění, kdy hrubší silou odstraníte nánosy nečistoty. Pro běžné domácí čištění jsou vhodné odolné kartáče, využít můžete i strojové čištění. Jednodušší a snazší variantou je čištění chemické, kdy stačí jednoduše aplikovat speciální přípravek na povrch a po době působení jej setřít. Pokud pracujete na oživení zvláště poškozených povrchů, můžete využít kombinaci obou typů čištění.

Původní živá barva a dokonalý vzhled

Čistidla dokážou odstranit odolné nečistoty, nemusíte se bát barevných změn nebo poškození povrchu. Složení účinně odstraňuje pouze biologické stopy nebo odmašťuje. Pro pečlivější úklid můžete vybírat univerzální složení, ale v nabídce jsou zastoupeny i přípravky, které si poradí i s olejem a voskem. Kámen vystavený změnám počasí i teplot je často náchylný na tvorbu květů, rozvoji mechů nebo trpí cementovým závojem. Prostředky pomůžou jednoduchou aplikací nežádoucí skvrny odstranit, oživí barvu povrchu a pomůžou předejít opětovnému vzniku.

Perfektní lesk

Leštidla se nejčastěji používají pro mramor a žulu, tedy kameny, které se povrchově upravují leštěním. Různý stupeň lesku vytváří luxusní vzhled a vynikne zejména ve velkých prostorech. Speciální prostředky dokáží účinně odstranit i odolné nečistoty, prach, mastnotu nebo biologické skvrny. Zároveň na povrchu vytvoří jemný film, který brání opětovnému usazení nečistot a znovu oživí lesk.

V nabídce moderních prostředků nemusíte tápat. Prodejci vám doporučí vhodný přípravek a spolu s ním doporučí vhodnou aplikaci i možnou frekvenci opakování. Biro-D se specializuje na prodej přírodního kamene i prostředků pro jeho trvalou údržbu. Kompletní nabídku si můžete projít v kamenném obchodě nebo pohodlně prostřednictvím e-shopu.

Údržba přírodního kamene
Přírodní kámen je téměř dokonalým materiálem, který garantuje vysokou pevnost, odolnost a stálost. Kámen se dobře vyrovná s náročnou zátěží i ve venkovním prostředí, je vodě odolný, působením UV záření i změnami teplot netrpí tolik, jako jiné materiály. Dokonalý vzhled je však možné podtrhnout a prodloužit. Kvalitními prostředky můžete zachovat původní vzhled s minimální pravidelnou údržbou.

Perfektní čistota a jas

Dlažby a obklady můžete běžně ošetřit i vysokotlakým proudem vody. Odstraníte usazené nečistoty a prach a povrch nepoškodíte. Delší působení vlhkosti a slunce však může způsobit usazení i řas nebo mechů, na kameni se může projevit jemný závoj. Speciální čisticí prostředky plochy efektivně ošetří a dodají kameni i potřebnou impregnaci. 

Vybírat byste měli prostředky určené pro údržbu kamene. Speciální složení rozpouští jemné cementové šmouhy u leštěného mramoru, zažloutlé skvrny je možné snadno odstranit. Použít můžete i samolesklé emulze k odstranění olejových a mastných nečistot, sazí, nikotinu, disperzní barvy apod. S minimální námahou odstraníte většinu běžných nečistot. Zároveň vytvoříte jemný ochranný film, který prodlouží efekt čištění a zlepší omyvatelnost povrchu čistou vodou. V nabídce čističů kamene můžete vybírat i prostředky, které řeší konkrétní znečištění, například čistič skvrn organického původu, odstraňovač zelených výkvětů nebo odstraňovač cementového závoje. 

Impregnace

Prostředky nejčastěji využívají bázi silikonu. Na rozdíl od obvyklých silikonových impregnačních prostředků, které mají pouze hydrofobní účinek, můžou navíc dodávat účinky oleofobní. Ošetřený povrch aktivně odpuzuje olej, barvu a mastnotu. Pro namáhané prostory je to naprosto ideální řešení, které zabrání stárnutí kamene a vám ušetří čas. Impregnace je vhodná pro interiéry, kde v koupelnách nebo kuchyních předejde složité údržbě a tvorbě nevzhledných skvrn. Impregnace je téměř nezbytnou ochranou i v exteriéru, dokáže poskytnout účinnou ochranu i proti grafiti. Impregnace ochrání povrch kamene, ale neuzavře povrch, difuze par kamene není omezena vůbec nebo pouze nepodstatně. Výhodou impregnace je i protikluzný účinek. Po aplikaci stačí kámen čistit zcela běžnými prostředky nebo i jen stírat čistou vodou. 

Impregnace i čističe kamene dodají povrchu stálost a odolnost proti povětrnostním vlivům a žloutnutí, jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití pro všechny dobře savé přírodní a umělé kameny jako je např. leštěný, broušený nebo pískem tryskaný mramor, vápenec, travertin, solnhofenský vápenec, pískovec, křemenec, umělý kámen, teraco, broušená, opalovaná nebo písek tryskaná žula a cihlové, cotto apod. obklady. 

Specializovaní prodejci vám doporučí ideální typ prostředku, způsob řešení i aplikaci. Použití prostředků je jednoduché a přináší okamžitý efekt. Nemusíte se obávat nepříjemného zápachu ani složitého zacházení. Obklady a dlažby si zachovají dokonalý vzhled a vám ušetří čas s údržbou.

Lepení a spárování: co použít?

Přírodní kámen nabízí mimořádnou odolnost a stálost. Obklady, dlažby i dekorační prvky vytvoří pevný základ interiéru. Odolají vysokému mechanickému zatížení, styku s vodou i vlhkostí, jsou tvarově i barevně stálé. Jsou ideálním materiálem i pro řešení venkovních prostor. Svému okolí navíc propůjčí nezaměnitelnou eleganci a krásu. Vybírat můžete kámen v jemných odstínech béžové, šedé, růžové, ale i s nádechem výraznější kresby. Výjimečně působí syté barvy. Povrch kamene nabízí možnosti volby jemné i hrubší zrnité struktury nebo vysokého lesku. Přírodní materiál povznese úroveň domu i zahrady. 

Spárovací hmoty

Pokládka chodníků nebo instalace obkladů vyžaduje přesné měření, ale také kvalitní spárovací a lepící hmoty. Kámen můžete využít v podobě opracovaných pravidelných i nepravidelných ploch, v proužcích nebo jako valounky. Vždy je však třeba materiál pevně zajistit. Pro spárování obkladů z kamene, cihlových pásků a pohledového zdiva všech typů doporučujeme maltu s přísadou trassu. Ideální konzistence dobře vyplní i minimální mezery, dobře se zpracovává a rychle se vytvrzuje. Po vytvrdnutí je odolná proti působení deště a mrazu, je tedy vhodnou alternativou pro jakékoli prostředí. Spárovací hmota by měla barevně ladit s obklady, výrobce nabízí 7 odstínů, kterými se bez problémů přiblížíte zvolené barvě. Spárovací hmoty jsou připravené pro aplikaci ruční i pro strojní zpracování.

Flexibilní a pevné 

Lepící složky musí plně vyhovět namáhání podkladu. Druh hmoty je třeba vybírat i podle místa určení. Pochozí dlažba, stupně schodiště nebo venkovní chodníky vyžadují složky, které dodají ploše jemnou vůli. Zajistí pokládku a předejdou nežádoucímu uvolňování exponovaných částí. Okraje chodníku, hlavní průchozí prostor zůstane beze změn a nebude třeba po delší době řešit nápravy. Bílé flexibilní stavební lepidlo je optimální volbou pro lepení mramoru, přírodního kamene a keramických obkladů a dlažeb. Po aplikaci je prostor pochozí již po 24 hodinách, plocha je plně zatížitelná po 7 dnech.

Pokládka kamene

Osazení venkovních prostor kamenem vyžaduje pevnější a odolnější přísady. Spádová voda ovlivní pevnost plochy, zatékáním do spár a zejména v kombinaci s působením vysokých teplot nebo teplot pod bodem mrazu, může vážně narušit celistvost pokládky. Opravy jsou nákladné a vyžadují značnou zručnost. Malta s přísadou trassu pro zdění i pokládku kamene dokáže perfektně vyplnit veškeré plochy a zajistí ideální lože, ve kterém se pevně zajistí pokládaný materiál a předejde se jak uvolnění, tak postupnému poškození. Pro chodníky, které jsou v zimě ošetřeny solí, je v nabídce upravená i soli odolná varianta. 

Přírodní kámen oživí váš dům a zahradu a bude krásným a plně funkčním stavebním prvkem. Kvalitními spárovacími hmotami prodloužíte životnost pokládky i obkladů a předejdete pozdějším opravám. Specializovaný obchod vám doporučí vhodné materiály s ohledem na prostory i budoucí zatížení.

Obklady z přírodního kamene

Přírodní kámen v sobě skrývá eleganci jemné kresby i odstínů. Podle povrchové úpravy nabízí vysoký lesk, ale i mat nebo jemnou strukturu, která dokonale doplní styl interiéru. Dodá originální vzhled a podtrhne váš smysl pro detail a kvalitu. Obklady z přírodního kamene jsou investicí do trvale krásného řešení.

Jak využít obkladový kámen nepravidelného tvaru?

Přírodní kámen přebírá hlavní roli při výběru obkladových materiálů. Návrat k naprosté klasice přináší především výhody ve stálosti, pevnosti a odolnosti. Kamenné obklady se dobře instalují, upravené části nezatíží příliš základní konstrukci. Ve svém výsledku vytvoří dokonalou ochranu zdiva, mají mimořádný estetický efekt a nevyžadují téměř žádnou údržbu ani obnovu.

Hra s barvou i tvarem

Pravidelné tvary nabízí neutrální základ, který skvěle doplní moderní domácnost. Výjimečná nabídka barevných odstínů plně vyhoví i rustikálně laděnému domu. Obklady můžou řešit interiér i venkovní prostředí. Při výběru typu kamene i jeho barvy a struktury je třeba zohlednit celkový pohled na plochu i její okolí. Pestrá nabídka vám umožní snadno pracovat s optickým zvětšením prostor, podtržením zajímavé dispozice i zvýraznění obrysů kolem oken, krbu, nebo venkovního sezení.

Porfyr zaujme typicky červeným zabarvením s krystaly velkých bílých živců. Nepravidelné tvary můžete rozsadit s důrazem na kombinaci různých velikostí a vytvořit nápaditou plochu. Zajímavou možností je střídat kámen v podobě přesné dlaždice a nepravidelných útvarů. 

Porfyr patří mezi obkladové materiály, který dokáže vytvořit dojem dokonalé roviny bez plastických efektů. Je škoda zakrýt velkou plochu jednolitým obkladem. Širší spáry, různě natočené hrany a nepravidelnosti dodají živost a energii. Kámen se bude i barevným odstínem zajímavě proměňovat v závislosti na denní době nebo dopadu slunce. 

Dalším oblíbeným kamenem je kvarcit. Hornina je typická jemnou až střední zrnitostí a nápadnou podobností s mramorem. Dokáže vykouzlit elegantní plochy, které jemně ustoupí jiným dekoracím nebo nápadnějším prvkům. Typické barvy se pohybují od světlé bílé po šedivou nebo žlutou. 

Originální doplněk

Nepravidelný tvar nabízí nový způsob práce. Obklady můžou vytvořit jen lehkou linii, která rozbije velké plochy a dodá jim dynamiku. Různě tvarované kousky je možné skládat do mozaiky a pracovat s různou šířkou spár. Využijte na plno krásné odstíny a originální řešení různorodých tvarů. Mozaika vždy zaujme pozornost a zapůsobí.

Luxusní a praktické řešení

Přírodní kámen nabízí vyváženou kombinaci. Krásný vzhled doplňuje maximální stálostí. Kámen není třeba časem upravit ani udržovat. Namáhaná místa v exteriéru je možné jednoduše ošetřit a opláchnout od nečistot. Kámen zvýší estetickou úroveň celého domu a zaslouží si jistě pozornost i při vybavení interiéru. Projděte si možnosti i vy a inspirujte se. Obkladový kámen je krásným a originálním řešením.

Leštidla na kámen

Přírodní kámen je krásným materiálem, který vyhoví estetickým nárokům interiéru i venkovního prostředí. S vysokou odolností a stálostí vytvoří pevný základ krásných podlah, obložení, stavebních prvků i doplňků. Kámen si zachová svůj vzhled i při náročném zatížení nebo při vystavení změnám teplot, UV záření a spádové vodě. Přestože kámen patří mezi nejpevnější a nejstálejší materiál, pravidelnou údržbou zastavíte stárnutí ploch a dodáte jim i prvotřídní lesk.

Základní údržba - pečlivý úklid

Základním prostředkem pro běžnou údržbu je jemný mýdlový čisticí koncentrát. Vyčistí povrchy s dlouho trvajícím účinkem. Přírodní ošetřující složky podtrhnou a oživí barvu a strukturu materiálu. Pravidelným používáním vytvoří na povrchu ochranný film, který sníží citlivost vůči ulpívání skvrn, zabrání opětovnému navracení nečistot a s dostatečnou silou odpuzuje vodu. Vhodný je pro ruční i průmyslové čištění všech hrubých i matných podlah. Využití najde i pro čištění obkladů, stěn nebo schodišť. Vyhoví nárokům pro ošetření přírodního i umělého kamene. Pomáhá účinně odstranit zbytky graffiti.

Krásné podlahy

Prostředky pro ochranu a čištění kamene můžete vybírat i z dalších produktů. Efektivní složení určuje prostředky i pro speciální účely. Přípravky pro ošetření podlah osvěží barvu a strukturu, zároveň vytvoří neviditelný ochranný film. Po vyleštění zajistí dlouhodobý hedvábný lesk. Zabrání pronikání a usazování nečistot, oddálí sklony ke žloutnutí. Výhodou prostředků je jednoduchá aplikace. Přípravky jsou biologicky odbouratelné a po zaschnutí zdravotně nezávadné. Mramoru, travertinu, břidlici, žule, ale i kompozitním materiálům nebo umělému kameni vrátíte živý vzhled i na frekventovaných a vysoce namáhaných místech.

Dokonalý lesk

Další možností úprav povrchu kamene je ochranná ošetřující emulze s obsahem vosku. Jemně broušené a leštěné podlahy ošetří, osvěží jejich barvu a zároveň jim vrátí brilantní lesk. Přípravek zabraňuje pronikání vody a nečistot do povrchu obkladu. Pravidelnou aplikací snížíte následky mechanického opotřebení.  

Pro údržbu a ochranu přírodního kamene doporučujeme využívat pouze speciálně upravené prostředky. Náhodné používání běžných čisticích přípravků může vést k trvalému poškození povrchu, zešednutí, ztráty lesku. Namáhavá práce nepřinese žádaný efekt. Přípravky uzpůsobené struktuře kamene zapůsobí jako rychlý a pečlivý čistič a navíc dodá povrchu i potřebné látky, které zvýrazní barvy, oživí strukturu a navrátí původní vzhled. Namáhané plochy častou pochůzkou, dekorativní předměty i obložení získá zpět dokonalý vzhled. Práce s prostředky nevyžaduje složité ředění ani přípravu. S poradou o vhodném využití vybíraného prostředku nebo s radou se můžete obrátit na specializované prodejce. Doporučí vám ideální složení s ohledem na typ kamene, jeho zatížení i požadovanou úpravu stavu.

Kámen pro dlažby - pravidelný a nepravidelný tvar

Přírodní kámen je krásnou a praktickou volbou pro dlažby a pochozí plochy. Dostupná cena, snadná pokládka a široká nabídka ve zpracování dovoluje řešit chodníky kolem domu, podlahy venkovních sezení nebo teras i příjezdové cesty. Kámen se bez změn v pevnosti skvěle vyrovnává se střídáním teplot, působením UV záření i přímým stykem s vodou. Kromě vysoké odolnosti nabízí i krásné barevné odstíny, které podtrhnou styl domu a dodají mu luxusní vzhled. 

Vysoká pevnost a odolnost

Pestrá paleta barevných odstínů dává na výběr od jemné neutrální šedé a béžové, přes kresby červené, zelené a žluté. Zahradu a okolí domu oživí i zajímavé tmavé syté barvy. Ideálním druhem pro pokládku dlažby jsou břidlice, travertin, vápenec, ale zejména porfyr a kvarcit. Porfyr a kvarcit, krom jiných výhod, nekumulují teplo, jsou skvělou volbou i pro pokládku kolem bazénů nebo na verandě, kde přecházíte bosou nohou. 

Porfyr a kvarcit

Přírodní kámen není třeba ošetřovat impregnací. Zachovává si barvu i skvělý vzhled za jakéhokoli počasí. Zmíněné horniny rozeznáte podle zbarvení. Porfyr je charakteristický kresbou nebo odstíny s červenou: šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Porfyr perfektně zapadne do okolí zelených zahrad. Kvarcit oživí prostředí kombinací šedo-béžové i šedo-zelené. Brazilský kvarcit nabízí odstíny do žluté, růžové nebo zeleno šedé. 

Hra s barvou i tvarem

Při řešení pokládky si můžete pohrát nejen s odstíny kamenů, ale i s jejich uložením. Klasické pravidelné tvary působí elegantně a nerušivě. Vytvoří stálý základ pro bezpečné přecházení, vyrovnají se i se zátěží jako podklad pro parkování nebo přejíždění vozem. 

Nepravidelné tvary chodníky i cesty oživí a dodají jim originální vzhled. Využít můžete i zajímavé barevné kombinace, odsadit jednotlivé kostky s větší mezerou. Každý kámen je trochu jiný, reaguje barevně na úhel dopadu slunečního světla, jinak působí po dešti. 

Přírodní kámen nabízí mimořádné funkční vlastnosti a vzhledově skvěle vyhoví rustikálně řešenému domu, ale i moderním stavbám. Inspirujte se a projděte si nabízené varianty. Přírodní kámen krásně zapadne i do řešení vaší zahrady.

Impregnace kamene

Přírodní kámen skvěle řeší obklady interiérů, podlahy, nášlapné plochy i dekorační prvky. Svojí vysokou pevností a stálostí obstojí i ve venkovním prostředí, kde se bez problémů vyrovná s následky spádové vody, vysoké vzdušné vlhkosti, i přímého UV záření. Je zárukou dlouhé životnosti, nevyžaduje složitou údržbu a pestrou paletou barev a struktur nabízí originální variantu pro jakýkoli architektonický typ domu, řešení zahrady i návrhu interiéru. Přírodní kámen není třeba složitě udržovat, přesto některé prostředky pomůžou zvýraznit barvy, oživí vzhled nebo dodají plochám precizní lesk.

Bez skvrn a odolnější vůči vodě

Speciální impregnační prostředky využívají bázi silikonu. Mají vysoký hydrofobní účinek, odpuzují vodu, brání usazení vodního kamene a vzniku nevzhledných skvrn. Prostředky můžou doplnit i účinky oleofobní, efektivně odpuzují olej, barvu a mastnotu. Jsou ideálním řešením ošetření kamene na namáhaných místech nebo na místech, která čelí frekventované silnici. Jsou účinnou ochranou i proti graffiti. Impregnační přípravky snižují pronikání nečistoty, mají protiskluzný účinek a zabraňují vzniku skvrn. Odolné nečistoty nebo nežádoucí graffiti jednoduše odstraníte mýdlem na kámen. 

Světlostálý a odolný přípravek dodá kameni vyšší odolnost i proti povětrnostním vlivům a žloutnutí, je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Aplikovat jej můžete na leštěný, broušený i pískem tryskaný mramor, vápenec, travertin. Poslouží jako kvalitní ochrana i pískovci, žule nebo umělému kameni.

Výraznější barvy a lesk

Impregnační prostředky mají efekt i ve zvýraznění barevného odstínu. Zlepší optický vzhled a podle zvoleného typu dodají povrchu i lesk v širokém spektru od hedvábného odlesku až po efekt zrcadlového lesku. I tyto impregnace dodávají kameni ochranu proti pronikání nečistot a vlhkosti. Po aplikaci zůstává povrch neklouzavý. 

Efektivní prostředky se silikonem

Častým neduhem venkovních obložení nebo pokládek je zanesení vodních řas a mechu. Stinná místa nebo prostory zatížené vysokou vlhkostí zbytečně trpí a pozbývají na krásném vzhledu. Přípravek na bázi silikonu zabrání rozšíření výkvětů mechu, řas i dalších rostlin. Má vysoký hydrofobní účinek, využití najde pro impregnaci savých fasád, zdí a podlahových ploch z přírodního kamene, ale také betonu, cihel, zvoniček.

Aplikace impregnačních prostředků se nemusíte obávat. Jednoduchý návod vás provede postupnými kroky. Investice času do ošetření kamene se vrátí trvale krásným vzhledem, a i dlouhodobou ochranou povrchu. Výrazné barvy a krásná struktura vyniknou na dokonale čistých plochách, které nenaruší stopy vodního kamene, ulpívajících nečistot nebo mechu.

Přírodní kámen působí jako krásný stavební prvek, který elegantní vzhled provází i vysokou pevností, odolností a dlouhou životností. Kámen je možné využít v tenkých plochách nebo páskách jako obklady, skvěle poslouží i jako pokládka. Mimořádná kvalita umožňuje využít kámen pro řešení interiéru i venkovních prostor.

Dokonalá elegance

Kvarcit se vyznačuje jemnou zrnitostí, která může v zajímavých kresbách přecházet až k hrubší struktuře. Vzhledově se blíží k mramoru, jeho cena je však výrazně nižší. Dovoluje vytvářet krásné elegantní obklady i podlahy s menší investicí. Přesto garantuje dostatečnou pevnost a stálost.

Řecký kvarcit

Kámen zapůsobí elegantními odstíny šedé. Světlé plochy dokážou opticky zvětšit prostor. Projasní i malé interiéry, ve venkovním prostředí skvěle ladí se zelenou plochou zahrad. Jednotlivé kousky si zachovávají originální kresbu i jemné rozdíly v intenzitě odstínu. Nepůsobí jako strohá jednolitá vrstva. Kamenné desky vyniknou v ploše tvořené nepravidelnými dílky. Jsou vhodné jak na obklad (zde je postačující tloušťka 1-2 cm), tak na dlažbu. Pro dostatečnou odolnost při zatížení je vhodné volit tloušťku 1,5 –3 cm. 

Zajímavou obměnou jsou desky v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru. Při instalaci není třeba zajistit náročný podklad. Kvarcit můžete uložit do zásypu nebo do trávy. V zahradách krásně působí samostatné nášlapné plochy, které naznačí průchozí cestu. Řecký kvarcit není třeba ošetřovat impregnací.

Brazilský kvarcit

Výraznější odstíny i syté žilky nabízí brazilský kvarcit. Je výjimečný svou barvou v paletě žluté, růžové nebo zeleno šedé. V interiéru i exteriéru podtrhne tyto barvy i příjemná struktura kamenných desek. Brazilský kvarcit je velmi oblíbený jako dlažba kolem venkovních bazénů. Kamenné desky totiž zůstávají na dotek příjemně vlažné, i když se do nich po celý den opírají horké sluneční paprsky. Kamenné desky je však nutné ošetřit impregnací. 

Nechte se okouzlit krásnou kresbou i měnícími se odstíny v závislosti na denní době nebo podle dopadajícího světla. Kvarcit povýší styl každého interiéru a v prostorách kolem domu zapůsobí vysoce luxusním dojmem. Návrat k přírodním materiálům je zároveň investicí do stálého a kvalitního prostředí. Kvarcit není třeba složitě udržovat, svou pevností a stálostí je zárukou krásného trvalého vzhledu.

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Vápenec z Německa. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství, jeho prodej a realizaci až po konečnou údržbu.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.