fbpx

Krásně upravená zelená zahrada si doslova říká o prvky z přírodního kamene. Ať už zahradou povede pochozí nebo příjezdová cesta, valouny olemují okrasné záhony nebo užitnou a odpočinkovou část opticky rozdělí suchá zídka. Přírodní kámen efektně promění prostor kolem domu a uplatnění najde i v samotném interiéru. 

Vážení zákazníci, dovolte nám, abychom vám poděkovali za projevenou přízeň v roce 2020.

 

Přírodní kámen je sázka na jistotu. Tipy, jak a kde ho v interiéru použít.

Kámen společně se dřevem patří mezi naprosté základy a stálice v bytovém designu. Přírodní materiál nabízí široké spektrum možností ve využití. Škála barev i struktur otevírá nové možnosti, jak originálně oživit prostor, opticky jej zvětšit, rozdělit. Zajímavě zpracovaný kámen s mimořádným efektem podpoří luxusní styl. Kámen se výjimečně hodí pro starší objekty, ale i moderní minimalisticky zařízené projekty.

Perfektní a stálý základ

Přírodní kámen je možné zpracovat do pravidelných desek, pásků, využít můžete valouny nebo kostky. V návrhu interiéru tak můžete dokonale naplnit představy. Navíc kámen platí za vysoce odolný a stálý materiál, odolá mechanickému zatížení, snese kontakt s vodou i prostředí s vysokou vlhkostí, navíc dovoluje snadnou údržbu.

Kámen můžete začlenit jako zajímavý a současně vysoce funkční materiál pro podlahy vstupních hal, kuchyní, koupelen. Vynikne ve stupních schodišť i jeho ochranných prvcích sloupků a zábradlí.

Plochy kamene můžete vést i jako obkladový materiál. Opět jsou zde ideální vlastnosti, které dovolí využít kámen i v namáhaném prostředí kuchyně nebo koupelny. Kamenné obklady podtrhnou eleganci krbu nebo okolí kachlových kamen.

Mimořádný prvek

Kamenné desky jsou oblíbeným doplňkem nejen v kuchyni. Pevná deska kuchyňské linky dodá interiéru úroveň, nicméně není jedinou možností. Kamenná deska stolu zapůsobí jako estetický prvek i v řešení obývacího pokoje nebo reprezentativní místnosti. Jako originální detail se nabízí kámen také v řešení plochy okenních parapetů.

Relativní novinkou jsou gabionové sítě, které otevírají další možnosti. Pevná klec naplněná různě velkými valouny může posloužit jako základ nohou konferenčního stolku nebo velkého stolu, může vytvořit dělící příčku ve velké místnosti nebo pokrýt čelní stěnu. 

I drobnost podtrhne styl interiéru

Přírodní kámen zdaleka nemusí využívat nápadnou velkou plochu, i v relativně malém doplňku však zapůsobí mimořádně esteticky. Kamenné dekorace mohou využít podobu vázy, květináče, menší sošky. Nechte se inspirovat a projděte si některé návrhy třeba na internetu nebo ve specializovaném obchodě. Přírodní kámen se proměňuje s dopadem slunečního i umělého světla. Vydrží extrémní zatížení, a vytvoří spolehlivý základ, který není ani po letech třeba oživovat, opravovat nebo měnit.

Správný výběr venkovní dlažby je základ pro krásnou terasu, chodník i příjezdovou cestu

Důležitým prvky, které je třeba řešit v exteriéru domu, jsou veškeré pochozí plochy a příjezdové cesty. Musí korespondovat s barvou i stylem domu, navíc vybrané materiály musí samozřejmě splnit přísné nároky na dostatečnou pevnost a odolnost. Příjemným bonusem je pak také snadná údržba. V rámci stanovených podmínek tak z možností nejlépe vychází přírodní kámen.

Mimořádná pevnost a stálost

Kámen si zaslouží pozornost už pro své základní vlastnosti. Bez tvarových nebo barevných změn se vypořádá s přímým UV zářením, vzdušnou vlhkostí i spádovou vodou, vyrovná se s výkyvy teplot i mrazem. Plochy snesou opravdu vysoké a časté zatížení. Nejen v rámci ustavení nábytku na ploše terasy nebo častou pochůzku, jsou vhodným podkladem i pro příjezdové cesty.

Výhodou je také minimální údržba. Speciální prostředky dokážou impregnovat kámen a zvýšit jeho odolnost vůči vodě, u některých druhů je to doporučený krok. Ze stinných a vlhkých ploch jednoduše odstraní nános mechů a brání jejich opětovnému rozvoji. Kamennou pokládku můžete zametat i stírat, není však třeba pravidelně natírat nebo upravovat, tak jako třeba u dřeva.

Elegantní, moderní i originální

Při návrhu se vám navíc otevírá široká paleta možností a barev, které můžete využít. Chodníky i podlahy můžete řešit jako jednoduchý stálý základ. Pravidelný tvar kamenných bloků vytvoří stabilní podklad a výborně doplní styl domu. Zajímavě působí i nepravidelné tvary, které střídají různé velikosti. Pohrát si můžete se skladbou barev.

Kámen nabízí unikátní možnost oživit stavbu a její okolí novými odstíny. Barva kamene se zajímavě proměňuje v závislosti na denní době a podle dopadu slunce. V základu můžete ladit barvy kamene do neutrálních odstínů, ke kterým pak snadno použijete kontrastní doplňkové barvy. Například porfyr můžete vybírat jako elegantní základ v odstínech šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Dalším často používaným kamenem je kvarcit. Ten nabízí světlé tóny šedo-béžové i šedo-zelené. Kvarcit brazilský zaujme také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou.

Nechte se inspirovat a projděte si nabídku specializovaného obchodu. Fotografie na webu vám v mnohém mohou napovědět. Nic se však nevyrovná přímému srovnání na denním světle. V nabídce si navíc uděláte lepší přehled a můžete vybírat nejen konkrétní druhy kamene, barvy a odstíny, ale i praktické doplňky, jako jsou schody, lemy a obrubníky.

Dlažba a obklady pro stylové exteriéry či interiéry. Umíte je vybrat?

Při pohledu na dům i jeho interiér najdete velkou plochu, která vyžaduje specifickou úpravu. Chodníky, podlahy, ale i plochy zdí je nutné řešit s ohledem na bezpečnou pochůzku, komfortní využívání, ale také jednoduchou údržbu. Neméně důležitý je také stálý vzhled. V rámci současné nabídky můžete přebírat nejrůznější materiály, přírodní kámen si však zasluhuje jednoznačně nejvyšší pozornost.

Stálý, pevný a odolný

Kámen zastupuje nejstarší stavební materiál a také nejodolnější. Kámen se bez barevných nebo tvarových změn dokáže vyrovnat s výkyvy teplot, vlhkostí i spádovou vodou, nepoškodí jej ani mechanické namáhání. Ve většině druhů kámen nekumuluje teplo, tedy při pokládce terasy nebo chodníku vám dovolí komfortní chůzi i v horkém létě. V obkladech a podlahách působí velmi dobře i dřevo, to je však nutné pravidelně impregnovat a obnovovat nátěry, zejména v instalaci ve venkovním prostředí. Kámen takovou údržbu nevyžaduje.

Originální odstíny i struktura

Zpracování dovoluje upravit kámen do kostek, pásků, využít můžete i nepravidelné útvary. Každý kousek kamene je originál a neméně zajímavým efektem je i proměna barvy v závislosti na dopadu slunce. V širokém spektru můžete využít jemné světlé odstíny, které opticky rozjasní interiér a zvětší jej. Atraktivně působí kontrastní kombinace s tmavými doplňky. 

Na příklad porfyr se s oblibou využívá v deskách nebo plochých obkladových páscích. Nabízí kombinace šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Pokud dáváte přednost světlé a šedé, pak je ideální volbou řecký kvarcit. Dovoluje zpracování v nepravidelných i jednotných tvarech náhodného vzoru, ze kterého vznikají nádherné a zajímavé dlažby. Nabízí odstíny šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, kde mu nevadí ani uložení do zásypu nebo do trávy.

Nadčasový elegantní vzhled

Obklady z kamene se mohou provázat a spojit řešení interiéru s obložením domu zvenčí. Jednotná barva nebo zajímavé doplňky vytvoří dojem stálosti a luxusu. Kameny mimořádně dobře působí na pozadí zelené zahrady, sluší jim společnost přírodních materiálů. Investicí do kamenných podlah nebo obkladů získáte jistotu a dokonalý základ, který můžete libovolně upravit do jakéhokoliv stylu.

Přírodní kámen dodá interiéru nádech luxusu

Kámen slouží jako nejpevnější a nejspolehlivější stavební prvek od pradávna a stejně tak dlouho osazuje interiéry a zdobí je nezaměnitelným kouzlem. Každý kousek kamene je originál a tak jako nabízí neuvěřitelně pestrou paletu barev, dovoluje různorodé zpracování od hrubého povrchu, přes jemný mat až po vysoký lesk. Chcete-li dodat vašemu bytu jedinečnou atmosféru, vsaďte na přírodní kámen. Nemůžete udělat chybu.

Odolný, pevný a stálý

Kámen si zaslouží pozornost i stranou mimořádně zajímavému vzhledu. Nabízí univerzální využití. Můžete s ním pracovat ve velké ploše a osadit jej jako pevnou podlahovou krytinu, můžete jím obložit stěny, díky vysoké odolnosti může být instalovaný i na náročná a namáhaná místa, jako je třeba obložení krbu nebo kamen. Kámen může v kontrastní barvě i struktuře zvýraznit lem oken, posloužit jako odolná deska stolu nebo kuchyňské linky. Možností je nepřeberně, za všech okolností se však můžete spolehnout na mimořádnou odolnost. Kámen se vyrovná s přímým kontaktem s vodou i vzdušnou vlhkostí, pokud jej umístíte ve vnějším prostředí, nepoškodí jej výkyvy teplot ani přímé UV záření. Případné mechanické zatížení zanechá sotva znatelné stopy i po několika letech používání.

Kámen nemusíte oživovat ani dbát na pravidelnou údržbu. Podlahy stačí zběžně setřít a zbavit nečistot. Oproti třeba dřevěnému obložení získáte naprosto stálý a spolehlivý základ. 

Moderní i rustikální interiér – kámen sluší každému domu

Paleta barev dovoluje dokonale využít daný interiér. Světlé tóny opticky prostor zvětší a projasní. Tmavé dodají dramatický akcent. Vybírat můžete hladké jednotné plochy, ale pohrát si i s nepravidelnými tvary.

Porfyr si zaslouží pozornost krásnými tóny šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Působí důstojně a reprezentativně ve velkých plochách. Kvarcit naopak zaujme v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru, sluší kuchyním, díky vysoké odolnosti se skvěle hodí třeba i pro koupelny. Řecký kvarcit si kromě žluté může půjčit i odstíny růžové nebo zeleno šedé. V interiéru zapůsobí tyto barvy společně i s příjemnou strukturou kamenných desek. 

Nechte se inspirovat, a projděte si některé realizované návrhy třeba na internetu. Prodejce kamene vás seznámí a provede nejzajímavějšími druhy kamene a přiblíží vám možné využití. Váš interiér se promění v originální místo a přinese vám příjemné pohodlí ve stále krásném základu.

Kámen v zahradě využijte s fantazií

Kámen patří mezi nejdéle používané stavební i okrasné materiály a bez jakýchkoli pochyb patří i do moderní zahrady. Přírodní materiály nabízí pestrou škálu barev, různé velikosti i formy zpracování. Kámen můžete využít jako pevný a solidní základ pro pochozí plochy chodníků, příjezdových cest, ale i nášlapů v zeleném trávníku. Kamenem můžete olemovat záhony, zkrášlit přírodní jezírko nebo jej začlenit do originální kompozice. Nebojte se vrátit ke kořenům, zasazení kamene do prostoru se vždy odmění originálním vzhledem.

Luxusní a stálý 

Přírodní kámen se vyrovná s působením vody, vlhkosti, přímým UV zářením a zastane své pevné místo s minimální stopou stárnutí. Je dostatečně pevný a odolný i vůči mechanickému zatížení. Kameny vložené do betonového základu nebo v podobě tenkých obkládacích pásků vytvoří dokonalou plochu.

Obklady můžete vést po obvodu domu do konkrétní výšky, olemovat vstup a okna, ale nemusíte se bát ani pokrýt celou plochu zdiva. Stejným nebo zajímavě kontrastním odlišením můžete řešit také obvodovou zídku nebo spodní část plotu. Obkladový kámen nabízí barvy od jemných světlých, které rozjasní prostor a opticky jej zvětší. Zaujme i tmavými odstíny nebo atraktivní červenou, žlutou nebo zelenou. 

Pevný podklad

S oblibou se kámen používá pro příjezdové cesty a chodníky. I zde máte mnoho variant na výběr. Pravidelná dlažba vytvoří zajímavý základ, ten můžete oživit kombinací barev. Pohrát si můžete i s nepravidelnými tvary poskládanými do pevného rámce. 

Zahrádkou vás provedou velké nášlapné plochy, které dokonale vyplní bezpečnou pochozí plochu a přitom nepřidělají práci při sekání trávy a ani další údržbě. Přírodní kámen vytvoří luxusní prostředí v pokládce podlahy ve venkovním sezení nebo na terase. 

Valouny – užitečné a originální

Speciální úpravy vám dovolí valouny. Obroušené hrany a krásné jemné barvy oživí záhony, lemy jezírek. Volně ložené valouny perfektně doplní listnaté rostliny. Inspirovat se můžete v krásných japonských zahradách, které umí dokonale snoubit živoucí zelenou se stálostí a krásou kamene. Velké solitéry vyjádří a podtrhnou styl zahrady a vykouzlí krásné meditační místo.

Další z možných variant je práce s barevnými štěrky. Valouny mohou tvořit pevnou linii, která povede cestičku nebo lem okrasného místa. Vnitřní prostor pak originálně zaplní drobnější štěrk. Vytvoří nové barevné kontrasty a tóny oživí.

Zapomenout nemůžeme ani na skalky. Kameny můžete poskládat do určené plochy v různém sklonu. Třeba i hluchý kout nebo nerovný terén proměníte v krásné místo zaplněné kvetoucími a stále zelenými rostlinami. Snadno a s minimální údržbou navodíte dojem horské krajiny.

Nebojte se experimentovat a projděte si realizované zahrady a domy pro inspiraci. Kámen je jedinečným materiálem a rozhodně si zaslouží vaši plnou pozornost.

Čím obložit venkovní stěny?

Rekonstrukce domu nebo realizace nového projektu počítá s poměrně velkou investicí. Na základních úpravách a materiálu se však nevyplatí šetřit, volbou kvalitních materiálů můžete zvýšit komfort bydlení, ale také přispět ochraně stavebních prvků a prodloužit jejich životnost. Venkovní stěny jsou vystavené prudkým změnám teplot, přímému UV záření i spádové vodě. Povrch může rychle ztrácet původní vzhled také vlivem rušného provozu v bezprostředním okolí. Optimální řešení nabízí třeba obklady z přírodního kamene, které exponovaná místa dokonale ochrání a navíc jim přidají mimořádně krásný a trvalý vzhled.

Originální a působivý výsledek

Obkladový kámen nabízí široké spektrum možností. Vybírat můžete tenké proužky, které bez problémů přizpůsobíte dané ploše, vybírat můžete pravidelné i nepravidelné štípané kameny a sestavit plochu v různé kompozici. Obložit můžete plnou plochu domu, obklady můžete vést v souvislém pruhu jen do určité výšky, další variantou je estetické lemování, kdy základní plochu obkladů doplňuje linka kolem oken nebo dveří. Nejčastější volba padá na porfyr, kvarcit, travertin nebo břidlici. Kámen nevyžaduje zvláštní pozornost, udrží si krásný vzhled po dlouhé desítky let. Stinná nebo vlhká místa, která podporují rozvoj mechů nebo lišejníků, je možné ošetřit speciálními preparáty. Porfyr je mimořádně odolný vůči mechanickému zatížení, často se využívá i jako materiál pro chodníky a pochozí plochy. Kvarcit navíc nekumuluje teplo, okrasné a ochranné funkci přidá i skvělé izolační vlastnosti.

Barvy v širokém spektru odstínů

Kámen patří mezi základní přírodní materiály. Dokonale se přizpůsobí vašim představám i v odstínech, které nabízí. S kamenem můžete efektně pracovat, domu a jeho okolí přidáte stálou eleganci, podtrhnete zajímavě řešené dispozice nebo objekt opticky projasníte a zvětšíte. Ideální základnou jsou nerušivé jemné tóny, ale využít můžete i zajímavé kontrasty. Například porfyr můžete kombinovat ve variantách šedo-hnědé, červeno-rezavé, šedo-červené (do vínova) nebo rezavé. Kvarcit bývá nejčastěji světle šedý, nabízí však také záblesky béžové nebo zelené. Brazilský kvarcit umí podtrhnout také žlutou, růžovou nebo zeleno šedou. Travertin představuje především jemné krémové odstíny.

Přírodní kámen vynikne na pozadí upravené zelené zahrady a bude krásným základem pro další úpravy. Elegantní obklady otevírají možnosti pro volbu detailů a dovolují snadno proměňovat celkové ladění domu i jeho okolí. Inspiraci můžete najít ve specializovaném obchodě, Biro-D vám ochotně představí a nabídne možnosti využití přírodního kamene v interiéru i venkovním prostředí.

Vraťte starému kameni mladistvý vzhled

Přírodní kámen je skvělou volbou v interiéru i venkovním prostředí. Představuje mimořádně odolný a stálý materiál, vyrovná se s přímým UV zářením, vodou, vlhkostí, skvěle se vyrovná s mechanickým zatížením. Nabízí využití pro pochůzku, jako podlaha i pevný chodník, nebo dokonce jako povrch příjezdové cesty. Vynikne také jako obkladový materiál, elegantně řeší i stavební prvky, kterými jsou schody nebo parapety. Své místo má i v řešení detailů, ozdobných nádob, desek stolů.

Zastavte přirozené stárnutí 

I přes vysokou odolnost a stálost se na kameni časem projeví drobné změny. Stárnutí probíhá pozvolna, nemusíte se bát, že nově vybrané obklady budete muset složitě udržovat. Renovace nebo čištění stop stárnutí přichází v úvahu až třeba po desítkách let. Pokud máte ve správě starší objekt, pak se nabízí obecně několik metod pro obnovu vzhledu kamene. Mechanické, chemické nebo kombinace obou variant dokáže zahladit i výrazné kazy a vrátí plochám původní živý vzhled. Vždy je důležité vyhodnotit míru znečištění, druh kamene a také místo, kde se prvek nachází. Jinou péči budou vyžadovat rovné velké plochy podlahy, jinak musíte zacházet se zdobnými prvky v obkladech oken.

Mechanické čištění

Čištění kamene můžeme dál rozdělit na mokrou a suchou cestu. V obou případech dochází k fyzickému obroušení povrchu. Jedná se o odstranění cca 1 mm vrstvy. Povrchu se vrátí rovnost, znovu se zvýrazní barva i vzhled. Pro suchou metodu můžete využít kartáče a brusky, mokré čištění probíhá pomocí silného proudu vody a za pomoci přidaného abraziva. Mokrá metoda není vhodná pro jemné detaily nebo čištění interiéru, protože abrazivo a vlhkost mohou narušit i okolní materiály a přidávají práci s následným úklidem. 

Jednoduché a efektní

Pokud řešíte nevzhledné skvrny, mechy, lišejníky nebo stopy po graffiti, pak je vhodnější a šetrnější volbou čištění chemické. Speciální prostředky kombinují účinné složky, které si poradí s biologickými skvrnami i nánosy laku. Konkrétní použití doporučuje výrobce, po čištění je třeba plochu dostatečně opláchnout a zbavit zbytků čističe.

Závěrem čištění se doporučuje ošetřit nebo dokonce impregnovat povrch dalšími prostředky, které brání opětovnému rozvoji hub a mechů, snižují možnost ušpinění a také odpuzují vodu. Do otevřených pórů se rychle znovu dostanou malé i větší nečistoty a namáhavá práce by přišla vniveč. Kámen si impregnací udrží žádaný vzhled delší dobu a vám do budoucna ušetří práci s opětovnou renovací.

Přírodní kámen a jeho výhody

K základním stavebním materiálům odjakživa patří dřevo a kámen. Nabízí široké spektrum možností ve zpracování základních prvků v interiéru i venkovním prostředí. Jsou skvělou volbou i pro dekorace nebo zdobné prvky. Zatímco dřevo je nutné ošetřit vůči menší odolnosti vůči vlhkosti a vodě, kámen nabízí mimořádnou pevnost a stálost. Vyrovná se bez problémů s extrémními teplotami, vlivem spádové vody, přímým UV zářením. 

Stálý a pevný základ

Mimořádná pevnost je žádaným parametrem při realizaci cest, chodníků, ale i tvrdých podlah. Kámen můžete zasadit do venkovního prostředí v podobě pravidelných kostek, oblázků nebo valounů, můžete využít i originální skladbu nepravidelných ploch. 

Kámen se vyrovná s vysokou zátěží, jednotně můžete vyřešit nejen pochozí plochy v zahradě a kolem domu, ale i příjezdovou cestu pro váš vůz.

Dokonalá zahrada i její okolí

Přírodní kámen nabízí i pečlivě zpracované plochy pro pokládku podlah. Podlahy ve venkovním sezení, pergole nebo terase můžete vybírat s jistotou stálosti. Kámen je příjemný i pro pochůzku bosou nohou. Podle zvoleného typu vykazuje i praktickou vlastnost minimální kumulace tepla, v horkém létě se nerozehřívá a je vhodný i pro řešení obkladu bazénů. 

S investicí do kamene získáte jistotu trvale krásné podlahy, aniž byste museli časem řešit impregnaci nebo složitější obnovu povrchu. Kromě skvělých vlastností nabízí kámen i pestrou škálu barev. Odstín můžete vybrat od jemných neutrálních béžové, šedé, bílé, přes pastelové s příměsí růžové, zelené, žluté až po kontrastní tmavé tóny.

Originální interiérový prvek

Kámen můžete bez obav využít i jako pokládku v interiéru. Vybrat můžete stejný typ nebo odstín, kterým sjednotíte podlahy i obklady. Koupelny i kuchyně získají originální luxusní podobu. Kámen navíc může zajímavě odlišit i interiér obýváku. Svou pevností nabízí i možnost začlenit se jako obkladový materiál kolem kamen nebo krbu.

Velké plochy kamene upoutají pozornost i v doplňkových prvcích. Nechte se inspirovat a vyberte si kámen i jako parapety nebo desky pracovní linky. Atraktivně působí také prvky v koupelně jako deska pro umyvadlo nebo kompletně upravené sanitární prvky. 

Kámen si zaslouží pozornost i při návrhu zahrady. Velké valouny můžou vytvořit krásné zátiší. V pozadí se vzrostlou zelení a dřevěnými prvky působí harmonicky. Drobnější kameny mohou lemovat záhony, suché zídky efektně oddělí užitnou a okrasnou část. Projděte si realizovaná díla i aktuální nabídku. Kamen patří do každého domu i zahrady, je krásným a mimořádně stálým řešením.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.