Zdící kámen, lámaná skála

Přírodní kámen se právem těší trvalé přízni. Dokonale pevný materiál vyniká dlouhou životností, nevyžaduje složitou údržbu, bez problémů a barevných nebo tvarových změn odolává i náročným podmínkám přímého UV záření, spádové vodě, mrazu i vysokým teplotám. Svým vzhledem pak dodává okolnímu prostředí nenapodobitelnou atmosféru. Příjemné barvy, unikátní kresba i struktura povznese úroveň interiéru i venkovních staveb.

Perfektní obkladový materiál

Lámaná skála představuje formát kamene upravený do hranolů. Nabízíme nepravidelné velikosti a tvary jednotlivých dílů, což dodává obkladům jedinečnost. Štípané skalní úlomky mají všestranné využití v řešení obkladů v interiéru i ve venkovních prostorech. Krásně působí v kombinaci se dřevem, oblíbené jsou kombinace několika barevných variant, které spolu vytváří jemné obrazce. 

Obklady můžou vytvářet krásnou kulisu v obývacích pokojích, stálost kamene předurčujte tento materiál pro obložení krbů nebo kamen. Zajímavé jsou obklady instalované do kuchyní nebo koupelen. Kámen je vodě odolný, většina hornin nenasakuje vodou, v namáhaném prostředí obstojí bez nutné impregnace nebo další úpravy.

V prostorách zahrady je lámaná skála krásnou dekorací zasazenou do podezdívky domu, může lemovat dveře a okna nebo venkovní schodiště. Často se využívá i pro obklady plotů, sloupků nebo bran.

Rula - odolná pevná a krásná

V řešení obkladů lámanou skálou je skvělou variantou rula. Nabízí odstíny v béžové nebo šedo-modré, které ve venkovním prostředí krásně korespondují se zelení. Přizpůsobí se vzhledu domu v moderním i rustikálním stylu, vytvoří jemný základ, který se dobře kombinuje s klidnými barvami i výraznými doplňky. Ruly mají rovnoběžnou stavbu, která dovoluje snadné štípání i tvarování. Vnější vzhled se pohybuje v širokém spektru od zrnitého povrchu s jemnou i hrubou strukturou, přes plástve nebo slídové pásky, nebo stopy oček. Rula má dostatečnou pevnost a odolnost, ve venkovním prostředí vyhoví běžnému zatížení a vytvoří jednotný obklad s garancí dlouhé životnosti a nadčasového vzhledu.

Lámaná skála vytvoří elegantní kulisu domu i zahradě. Dokonale zachová přírodní rysy, pohodovou atmosféru a podtrhne váš smysl pro detail. V obložení můžete střídat různé velikosti kamene, jeho odstíny i struktury. Pohrát si můžete s pravidelnými tvary a souměrností. Lámaná skála představuje bohatý materiál pro tvorbu obkladů a vyhoví i velmi náročným představám. 

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Vápenec z Německa. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.