Obkladový kámen Kvarcit šedý

Kód: GR01_2-3_SE_OB
Neohodnoceno
469 Kč / m2 469 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Šedý kvarcit pocházející z Řecka je vynikající materiál pro dlažby a obklady venkovních prostor. Jeho odolnost proti povětrnostním vlivům a nepravidelná textura dodávají prostoru přirozený vzhled. Tento materiál lze použít jako dlažbu pro terasy, chodníky, okolí bazénů a jiné venkovní prostory. Kromě toho, může být využit jako obklad pro zdi, sloupky a sokl domů. Jeho šedá barva se hodí do moderních a minimalistických designů, ale také do klasických stylů. Díky svému pevnému a trvanlivému povrchu je to skvělá volba pro ty, kteří hledají kvalitní a estetický materiál pro své venkovní prostory.

To ale není zdaleka vše...

Detailní informace

tloušťka: 2-3 cm
Skladem | GR01_2-3_SE_OB
469 Kč / m2

Detailní popis produktu

Přírodní kámen nepravidelných tvarů kvarcit, neboli křemenec, je vynikající volbou pro kamenné dlažby i obklady hlavně v exteriérech. Jeho odolnost proti poškození způsobenému mechanickým namáháním ho činí ideálním pro použití na terasách, chodnících a vstupních cestách. Díky svému přirozenému vzhledu a jedinečné textuře vytváří elegantní a moderní atmosféru. Jeho odstín se dobře hodí do různých stylů exteriérů a lze ho snadno kombinovat s dalšími materiály, jako jsou dřevo nebo kov. Pro Vaše projekty je tento materiál skvělou volbou pro vytvoření krásného venkovního prostoru.

Výběrová kvalita - tvrdší materiál, jednotného odstínu! 

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
2-3 obklad, pochozí dlažba 30 49 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Kvarcit (křemenec) je hornina vznikající přeměnou pískovce, tedy sedimentární horniny složené převážně z křemičitanů. Při přeměně pískovce se vlivem tlaku a teploty pískovec zpevní a zkrystalizuje, čímž vzniká kvarcit. Kvarcit je tedy metamorfní hornina, která má vysoký podíl křemene a je velmi tvrdá a odolná. Vyskytuje se v různých barevných odstínech a jemnostech zrna a má mnoho využití v oblasti stavebnictví.
 
Technická data:
  • Objemová hmotnost: 2680-2750 kg/m3
  • Nasákavost: 0,15-0,2 %
  • Mrazuvzdornost: 99,7 %
  • Tvrdost (podle Mohsovy stupnice): 7-8
  • Pevnost v tlaku: 117-140 MPa
  • Odolnost proti obrušování: 21,6-27,7 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: šedá
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: kvarcit, křemenec
Použití: obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: