fbpx

Obkladové pásky

Přírodní kámen si zaslouží pozornost při řešení úprav interiéru i venkovních prostor. Vybírat můžete z pestré palety barev. Kámen si půjčuje neutrální šedou, béžovou, bílou, vykreslit dokáže i jemné pastelové odstíny, zajít může dokonce až k výrazným kontrastům. Volit můžete hladce opracovaný povrch i plochy s výrazným zrnitým vzhledem. Strukturu i barvu kamene dokonale přizpůsobíte stylu domu i jeho okolí. Bezkonkurenční pevnost a odolnost materiálu vám pak navíc dá jistotu v dlouhé životnosti. Přírodní kámen vytvoří pevný základ při řešení chodníků, podlah, parapetů, desek stolů nebo obkladů.

Minimální údržba a stálý dokonalý vzhled

Pevný materiál využívá vysokou odolnost vůči mechanickému poškození, přímému UV záření i vodě. Kamen nesákne vodu, je tvarově i barevně stálý. Bez jakékoli změny nebo potřebné údržby si zachová původní vzhled po mnoho let. Obklady můžete řešit nepravidelnými plochami, které vytvoří zajímavou mozaiku. Oblíbená je i varianta pásků. Tenké, přesně opracované horniny na sebe dobře navazují. Hrou barev vytváří originální souvislou vrstvu. Obkladové pásky můžete vést po obvodu domu do jakékoli výšky. Ve stejném stylu můžete dekorovat lemy oken a dveří nebo schodiště. Stejného efektu docílíte i při realizaci obkladů v interiéru. Instalace je jednoduchá a výsledný efekt předčí očekávání. 

Kvarcit

Mezi nejčastěji využívané druhy kamene patří kvarcit. Rozpoznáte jej jemnou až střední zrnitostí a nápadnou podobností s mramorem. Typické barvy se pohybují od světlé bílé po šedivou nebo žlutou. Působí elegantně a nerušivě.

Břidlice

Břidlice využívají dokonalou rovinnou štěpnost. Skvěle se opracovávají a formátují i do tenkých desek. Nabízí zbarvení v šedé až černé, nevšední vzhled může dodat příměs oxidů železa, kdy se na povrchu protínají narezlé žilky nebo plochy. Kontrastní barvou oživí okolí a podtrhne stavební linie.

Rula

Ruly umí využít velký podíl slídy. Zrnité uskupení, plástevné souvislé pásky nebo očka světlých nerostů vytvoří krásnou hru na povrchu, který se proměnnou denního světla pohybuje v širokém spektru odstínů. Rula se může jemně lesknout i třpytit. Nejoblíbenější je rula v barvě světle šedé, žlutavé, hnědé nebo červené. 

Travertin

V nabídce kamenných obkladů je často zastoupený i travertin, přestože jde o imitaci přírodního materiálu. Na pohled se dokáže pohybovat od výrazného černé žilkování a tmavě šedého podkladu až po elegantní béžové i krémové. Výborně kombinuje vysokou odolnost a snadné opracování.

Při výběru obkladového kamene si dopřejte čas. Nestačí si projít nabídku na internetu. Kámen je proměnlivý, dokáže využít sluneční světlo i stín. Perfektně podtrhne elegantní vzhled zahrady a domu dodá nezaměnitelnou atmosféru. Projděte si nabídku na živo, vyzkoušejte různé kombinace a zkuste i varianty, které by vás od stolu nebo katalogu nezaujaly.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.