Obkladový kámen Rula žlutá

Kód: BG03_RU_2-3_ZLUTA
11 hodnocení
499 Kč / m2 499 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Žlutá rula je skvělým obkladovým kamenem, který dokáže do vašeho interiéru i exteriéru vnést letní atmosféru a slunečné světlo. Tento kámen je ideální pro obklady stěn a soklů a díky svému svěžímu a světlému vzhledu působí velmi osvěžujícím dojmem. Žlutou rulu můžete použít jak v interiéru, tak v exteriéru a dokáže skvěle doplnit váš zahradní design. S jeho pomocí můžete vytvořit elegantní a moderní vzhled nebo využít jeho rustikální vlastnosti pro vytvoření příjemného venkovského stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, tento žlutý kámen vám určitě dodá svěžest a pohodu.

Detailní informace

Formát: tl. 1-3 cm, obklad, dlažba
Skladem | BG03_RU_2-3_ZLUTA
499 Kč / m2

Detailní popis produktu

Tato žlutá rula je zajímavým kamenem s příjemným světlým odstínem, který evokuje letní atmosféru a slunce. Je však důležité si uvědomit, že ne každá rula má stejné vlastnosti. Některé jsou tvrdé a odolné, zatímco jiné jsou měkčí a méně odolné vůči opotřebení. Proto právě tento žlutý odstín nedoporučujeme pro použití jako kamenná dlažba, která by byla vystavena velkému namáhání. Na druhé straně, jako kámen pro obklady, je tato  vynikající volbou. Její světlý odstín dodá místnosti svěžest a příjemnou atmosféru. Stejně tak se tento kámen hodí i pro exteriérové obklady stěn či soklů, kde bude vynikat svým dekorativním vzhledem. Pokud se rozhodnete pro použití tohoto obkladu, tak určitě nešlápnete vedle.

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
2-3 obklad 25 40 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 

POPIS PRODUKTU:

Rula je magmatická hornina, která vzniká hluboko v zemské kůře z krystalických hornin, zejména z různých druhů žuly. Jedná se o metamorfovanou horninu, která vzniká za vysokých teplot a tlaků během geologického procesu známého jako regionální metamorfóza. Ruly mají obvykle charakteristickou zrnitou texturu a jsou tvořeny minerály jako jsou křemen, živec a slída. Vzhledem k tomu, že ruly vznikají za extrémních podmínek, mají obvykle vysokou tvrdost, pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

ZAJÍMAVOSTI:

Ruly jsou přirozeně tvrdé a odolné horniny, ale ne všechny druhy rul mají mrazuvzdorné vlastnosti. Mrazuvzdornost horniny závisí na její mineralogické a texturální charakteristice. Některé druhy rul mohou být méně mrazuvzdorné a mohou se rychleji rozpadat v důsledku zmrazování a rozmrazování vody v pórech a trhlinách v hornině. Proto je důležité provést testy mrazuvzdornosti pro konkrétní druh ruly, pokud má být použit v exteriéru nebo v oblastech s vysokými změnami teplot.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelné kamenné obklady
Barva: žlutá
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: rula, gneis
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: