Obkladový kámen Rula žlutá

Kód: BG02RU_DOZLUTA
6 hodnocení
od 319 Kč / m2 od 319 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Žlutá rula je skvělým obkladovým kamenem, který dokáže do vašeho interiéru i exteriéru vnést letní atmosféru a slunečné světlo. Tento kámen je ideální pro obklady stěn a soklů a díky svému svěžímu a světlému vzhledu působí velmi osvěžujícím dojmem. Žlutou rulu můžete použít jak v interiéru, tak v exteriéru a dokáže skvěle doplnit váš zahradní design. S jeho pomocí můžete vytvořit elegantní a moderní vzhled nebo využít jeho rustikální vlastnosti pro vytvoření příjemného venkovského stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, tento žlutý kámen vám určitě dodá svěžest a pohodu.

Detailní informace

Formát: tl. 1-3 cm, drobný obklad
Na dotaz | BG02RU_DOZLUTA
319 Kč / m2
Formát: tl. 1-3 cm, obklad, dlažba
Skladem | BG02RU_OB-DLZLUTA
489 Kč / m2

Detailní popis produktu

Tato žlutá rula je zajímavým kamenem s příjemným světlým odstínem, který evokuje letní atmosféru a slunce. Je však důležité si uvědomit, že ne každá rula má stejné vlastnosti. Některé jsou tvrdé a odolné, zatímco jiné jsou měkčí a méně odolné vůči opotřebení. Proto právě tento žlutý odstín nedoporučujeme pro použití jako kamenná dlažba, která by byla vystavena velkému namáhání. Na druhé straně, jako kámen pro obklady, je tato  vynikající volbou. Její světlý odstín dodá místnosti svěžest a příjemnou atmosféru. Stejně tak se tento kámen hodí i pro exteriérové obklady stěn či soklů, kde bude vynikat svým dekorativním vzhledem. Pokud se rozhodnete pro použití tohoto obkladu, tak určitě nešlápnete vedle.

 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 drobný obklad 25 40 m2
1-3 obklad 25 40 m2
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 

POPIS PRODUKTU:

Rula je magmatická hornina, která vzniká hluboko v zemské kůře z krystalických hornin, zejména z různých druhů žuly. Jedná se o metamorfovanou horninu, která vzniká za vysokých teplot a tlaků během geologického procesu známého jako regionální metamorfóza. Ruly mají obvykle charakteristickou zrnitou texturu a jsou tvořeny minerály jako jsou křemen, živec a slída. Vzhledem k tomu, že ruly vznikají za extrémních podmínek, mají obvykle vysokou tvrdost, pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

ZAJÍMAVOSTI:

Ruly jsou přirozeně tvrdé a odolné horniny, ale ne všechny druhy rul mají mrazuvzdorné vlastnosti. Mrazuvzdornost horniny závisí na její mineralogické a texturální charakteristice. Některé druhy rul mohou být méně mrazuvzdorné a mohou se rychleji rozpadat v důsledku zmrazování a rozmrazování vody v pórech a trhlinách v hornině. Proto je důležité provést testy mrazuvzdornosti pro konkrétní druh ruly, pokud má být použit v exteriéru nebo v oblastech s vysokými změnami teplot.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelný kamenný obklad
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: rula, gneiss
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: