Kámen Porfyr - antico

Kód: IT03_P2-4M_ANTICO
5 hodnocení
890 Kč / m2 890 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Velmi žádaná povrchová úprava Antico dodává porfyrové kamenné dlažbě výjimečně působivý vzhled, což zvýrazňují i pestrobarevné a líbivé přírodní odstíny. Povrch těchto kamenných desek je omletím upraven do hladkého a příjemného povrchu, který je ideální pro chůzi bosýma nohama, což velmi oceňují rodiče s malými dětmi. Tento povrch ocení i majitelé domácích mazlíčků, kteří rádi hrabou, jelikož ostré a porézní povrchy by mohly poškodit jejich tlapky. Každá deska je unikátní svým tvarem a barvou, což zajistí neopakovatelný vzhled každého projektu. Tyto kameny jsou vhodné pro venkovní kamenné dlažby teras, chodníků a různé obklady stěn. Jeho přirozený vzhled vytváří příjemnou a harmonickou atmosféru, která dokáže zvýraznit krásu vašeho domova, a to platí dvojnásob pro tento povrch.

To ale není zdaleka vše...

Detailní informace

tloušťka: 2-4 cm
Skladem | IT03_P2-4M_ANTICO
890 Kč / m2
tloušťka: 4-6 cm
Na objednávku | IT03_P4-6M_ANTICO
890 Kč / m2

Detailní popis produktu

Tato porfyrová dlažba z přírodního kamene s dodatečnou povrchovou úpravou Antico dodává každé ploše výjimečný vzhled, což zvýrazňuje i vícebarevný přírodní odstín. Povrch těchto desek je omíláním upraven do hladkého a příjemného povrchu s oblou hranou. Tyto kameny jsou vhodné pro venkovní kamennou dlažbu teras, jakýkoliv chodník z kamenů a kamenný obklad stěn. Je vhodné zdůraznit, že takovou dlažbu v pergole, můžete instalovat i bez použití lepidla, díky tzv. dláždění kamenem na sucho, což je praktická a ekologická alternativa.  Tento povrch se může pochlubit přirozeným vzhledem, který navozuje prostředí, které zanechává pocit pohody a uvolnění.

Kámen porfyr je vulkanická hornina, která se vyznačuje vysokou odolností a pevností, což z něj činí ideální materiál pro venkovní použití. Mrazuvzdornost a minimální nasákavost umožňují jeho použití v extrémních podmínkách, jako jsou hory apod..

Kámen pro dlažby i obklady Porfyr úprava-antico.
 
tloušťka
(cm)
využití
mj
hmotnost
(kg/mj)
balení
(mj/pal)
2-4 obklad, pochozí dlažba m2 cca 63 20
4-6 pojezdová dlažba m2 cca 100 12,5
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu.
 
Technická data:
  • Objemová hmotnost: 2,7-2,8 g/cm3
  • Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK

  • Pevnost v tlaku: > 200 MPa

  • Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50

  • Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45

  • Nasákavost (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelná kamenná dlažba
Formát: nepravidelný tvar, antico
Materiál: porfyr
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: