Kámen Porfyr - antico

Kód: IT03_P2-4M_ANTICO
9 hodnocení
890 Kč / m2 890 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Velmi žádaná povrchová úprava Antico dodává porfyrové kamenné dlažbě výjimečně působivý vzhled, což zvýrazňují i pestrobarevné a líbivé přírodní odstíny. Povrch těchto kamenných desek je omletím upraven do hladkého a příjemného povrchu, který je ideální pro chůzi bosýma nohama, což velmi oceňují rodiče s malými dětmi. Tento povrch ocení i majitelé domácích mazlíčků, kteří rádi hrabou, jelikož ostré a porézní povrchy by mohly poškodit jejich tlapky. Každá deska je unikátní svým tvarem a barvou, což zajistí neopakovatelný vzhled každého projektu. Tyto kameny jsou vhodné pro venkovní kamenné dlažby teras, chodníků a různé obklady stěn. Jeho přirozený vzhled vytváří příjemnou a harmonickou atmosféru, která dokáže zvýraznit krásu vašeho domova, a to platí dvojnásob pro tento povrch.

To ale není zdaleka vše...

Detailní informace

tloušťka: 2-4 cm
Skladem | IT03_P2-4M_ANTICO
890 Kč / m2
tloušťka: 4-6 cm
Na objednávku | IT03_P4-6M_ANTICO
890 Kč / m2

Detailní popis produktu

Tato porfyrová dlažba z přírodního kamene s dodatečnou povrchovou úpravou Antico dodává každé ploše výjimečný vzhled, což zvýrazňuje i vícebarevný přírodní odstín. Povrch těchto desek je omíláním upraven do hladkého a příjemného povrchu s oblou hranou. Tyto kameny jsou vhodné pro venkovní kamennou dlažbu teras, jakýkoliv chodník z kamenů a kamenný obklad stěn. Je vhodné zdůraznit, že takovou dlažbu v pergole, můžete instalovat i bez použití lepidla, díky tzv. dláždění kamenem na sucho, což je praktická a ekologická alternativa.  Tento povrch se může pochlubit přirozeným vzhledem, který navozuje prostředí, které zanechává pocit pohody a uvolnění.

Kámen porfyr je vulkanická hornina, která se vyznačuje vysokou odolností a pevností, což z něj činí ideální materiál pro venkovní použití. Mrazuvzdornost a minimální nasákavost umožňují jeho použití v extrémních podmínkách, jako jsou hory apod..

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

Kámen pro dlažby i obklady Porfyr úprava-antico.
 
tloušťka
(cm)
využití
mj
hmotnost
(kg/mj)
balení
(mj/pal)
2-4 obklad, pochozí dlažba m2 cca 63 20
4-6 pojezdová dlažba m2 cca 100 12,5
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu.
 
Technická data:
  • Objemová hmotnost: 2,7-2,8 g/cm3
  • Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK

  • Pevnost v tlaku: > 200 MPa

  • Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50

  • Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45

  • Nasákavost (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelná kamenná dlažba
Formát: nepravidelný tvar, antico
Materiál: porfyr
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: