Nášlapné kameny porfyr šedo-hnědý

Kód: IT01_P4-7V2_NASL
21 hodnocení
od 9 Kč / kg od 9 Kč / 1 kg

Zvolte variantu

Pokud toužíte po vytvoření krásného a bezúdržbového prostoru kolem vašeho domu, jsou tyto nepravidelné kamenné nášlapy z porfyru s přírodním šedohnědým zabarvením a harmonickým nepravidelným tvarem skvělou volbou. Vytvořený kamenný chodník, či jakákoliv venkovní dlažba z těchto velkoformátových desek se stane dominantním prvkem vaší zahrady a přinese do ní příjemnou atmosféru a harmonii s okolní přírodou. 

Ale to není zdaleka vše... 

Detailní informace

tloušťka: 4-7 cm
Nákup pouze na prodejně | IT01_P4-7V2_NASL
9 Kč / kg
tloušťka: 2-5 cm
Nákup pouze na prodejně | IT01_P2-5V2_NASL
11 Kč / kg

Detailní popis produktu

Kamenné nášlapy z porfyru, těchto velkých rozměrů a tloušťky 4-7 cm, se hodí jako chodník do zahrady, kde je potřeba široké plochy, která přináší pohodlnou a přirozenou chůzi. V praxi nachází využití jako odolná pojezdová plocha, parkovací stání, schody do zahrad, nebo jakákoliv venkovní kamenná dlažba. Díky silné tloušťce jsou vhodné na dláždění kamenem na sucho, kde není potřeba žádných lepících ani spojovacích hmot, což značně snižuje i pořizovací cenu dlažby. Další výhodou je, že není zapotřebí ani žádných obrubníků, protože kámen této váhy a velikosti je stabilní (kam ho položíte, tam zůstane).

Tato velkoformátová kamenná dlažba se svou velikostí hodí k realizaci větších ploch. Použití kombinace těchto velkých desek porfyru tloušťky 4-7 cm a desek standardních rozměrů porfyru tloušťky 3-6 cm vytváří krásnou a vyváženou dlažbu. Při použití pouze desek standardních rozměrů může kámen při větších plochách působit drobně, ale s kombinací obou těchto velikostí desek se toto riziko minimalizuje a výsledná dlažba působí skvěle. 

Šlapáky  jsou z odolného porfyru, což zajišťuje neomezenou životnost díky vlastnostem, jako je tvrdost, rovinnost, protikluzovost a mrazuvzdornost. Jejich nepravidelný tvar a přírodní šedohnědé zabarvení přináší do prostoru příjemnou atmosféru a harmonii s okolní přírodou. Kamenný chodník, vytvořený z těchto velkoformátových kamenů, se tak stane dominantním prvkem vaší zahrady.

 
tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/m2)
mj
2-5 nášlapy cca 1300 cca 80 kg
4-7 nášlapy cca 1500 cca 130 kg
 
Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 

POPIS:

Zmíněný porfyr  je vysoce krystalická hornina, která se skládá převážně z křemene a alkalických živců, jako jsou draselný a sodný živec. Obsahuje také malé množství tmavých minerálů, jako je biotit nebo amfibol, které jsou zodpovědné za jeho charakteristickou barvu.

Průměrná hustota: 2,7-2,8 g/cm3

Tepelná vodivost: 3,5-4,5 W/mK

Odolnost proti tlaku: > 200 MPa

Mrazuvzdornost: cykly mrazu/rozmrazování (EN 12371): > 50

Odolnost proti skluzu: skluznost (EN 14231): > 35-45

Absorpce vody (EN 13755): < 0,5%

Doplňkové parametry

Kategorie: KÁMEN DO ZAHRADY
Formát: nepravidelný tvar
Materiál: porfyr
Použití: dlažba, nášlapy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: