fbpx

Přírodní kámen působí jako krásný stavební prvek, který elegantní vzhled provází i vysokou pevností, odolností a dlouhou životností. Kámen je možné využít v tenkých plochách nebo páskách jako obklady, skvěle poslouží i jako pokládka. Mimořádná kvalita umožňuje využít kámen pro řešení interiéru i venkovních prostor.

Dokonalá elegance

Kvarcit se vyznačuje jemnou zrnitostí, která může v zajímavých kresbách přecházet až k hrubší struktuře. Vzhledově se blíží k mramoru, jeho cena je však výrazně nižší. Dovoluje vytvářet krásné elegantní obklady i podlahy s menší investicí. Přesto garantuje dostatečnou pevnost a stálost.

Řecký kvarcit

Kámen zapůsobí elegantními odstíny šedé. Světlé plochy dokážou opticky zvětšit prostor. Projasní i malé interiéry, ve venkovním prostředí skvěle ladí se zelenou plochou zahrad. Jednotlivé kousky si zachovávají originální kresbu i jemné rozdíly v intenzitě odstínu. Nepůsobí jako strohá jednolitá vrstva. Kamenné desky vyniknou v ploše tvořené nepravidelnými dílky. Jsou vhodné jak na obklad (zde je postačující tloušťka 1-2 cm), tak na dlažbu. Pro dostatečnou odolnost při zatížení je vhodné volit tloušťku 1,5 –3 cm. 

Zajímavou obměnou jsou desky v barvě šedo-béžové i šedo-zelené. Tento přírodní kámen se vyjímá jak v interiéru, tak v exteriéru. Při instalaci není třeba zajistit náročný podklad. Kvarcit můžete uložit do zásypu nebo do trávy. V zahradách krásně působí samostatné nášlapné plochy, které naznačí průchozí cestu. Řecký kvarcit není třeba ošetřovat impregnací.

Brazilský kvarcit

Výraznější odstíny i syté žilky nabízí brazilský kvarcit. Je výjimečný svou barvou v paletě žluté, růžové nebo zeleno šedé. V interiéru i exteriéru podtrhne tyto barvy i příjemná struktura kamenných desek. Brazilský kvarcit je velmi oblíbený jako dlažba kolem venkovních bazénů. Kamenné desky totiž zůstávají na dotek příjemně vlažné, i když se do nich po celý den opírají horké sluneční paprsky. Kamenné desky je však nutné ošetřit impregnací. 

Nechte se okouzlit krásnou kresbou i měnícími se odstíny v závislosti na denní době nebo podle dopadajícího světla. Kvarcit povýší styl každého interiéru a v prostorách kolem domu zapůsobí vysoce luxusním dojmem. Návrat k přírodním materiálům je zároveň investicí do stálého a kvalitního prostředí. Kvarcit není třeba složitě udržovat, svou pevností a stálostí je zárukou krásného trvalého vzhledu.

Joomla SEF URLs by Artio

O nás


Nabízíme přírodní kámen pro dlažby, obklady v interiérech i exteriérech, kámen pro suché zídky nebo zdění, kamenné schody, parapety, záklopové desky pro studny, sloupky, valounky atd.  V sortimentu máme štípaný přírodní kámen Porfyr z Itálie, Andezit ze Slovenska, Rulu (Gneis) z Bulharska, Křemenec (Kvarcit) z Brazílie a Řecka, Pískovec z Maďarska a Travertin z Turecka. Kámen je dodáván v nepravidelných i pravidelných tvarech, štípaný i řezaný např. kamenné obkladové pásky. Dále nabízíme malty pro pokládku, lepidla a spárovací hmoty firmy quick-mix, přípravky pro čištění, impregnaci a údržbu přírodního kamene firmy Moeler Chemie z Německa. 

Návštěvníkům a zákazníkům našich prodejen v Českých Budějovicích, Brně, Táboře, Strakonicích a Praze poskytujeme služby od návrhu a užití přírodního kamene, přes poradenství a jeho prodej až po konečnou údržbu.

Prodej je možný již od 1m2, 1kg nebo 1 kusu dle druhu zboží.

Webové stránky využívají k co nejlepšímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.