Kvarcit tmavě-šedý, venkovní obkladový kámen

Kód: GR01_1-3_TM-SE
Výprodej
5 hodnocení
649 Kč / m2 649 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Dlažby a obklady z kvarcitů v přírodních tmavě šedých odstínech se zastoupením rzi, jsou vynikajícím příkladem pestrobarevného a přirozeného vzhledu, který dokonale oživí vaše interiéry a exteriéry. Jejich rovinnost a velmi příznivá poréznost spolu s odolnými vlastnostmi činí z kvarcitu oblíbený materiál pro obklady a dlažby. Bez ohledu na to, zda budujete moderní nebo klasickou stavbu, vzhled kvarcitových dlažeb a obkladů bude vynikat v jakémkoliv prostředí. Pokud se snažíte vnést do svého domova část přírody, pak jsou dlažby a obklady z tohoto kamene ideální volbou pro vás.

To ale není vše......

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Skladem | GR01_1-3_TM-SE
649 Kč / m2

Detailní popis produktu

Tento kvarcit (křemenec), dovezený z řeckého kamenolomu, nabízíme jako nepravidelný kámen, kde se jednotlivé desky liší tloušťkami a velikostmi. Je to oblíbený materiál pro tvorbu kamenných dlažeb a obkladů, jako jsou stěny domů, obložení soklů, plochy teras, chodníků a schodů. Jeho tmavě šedá barva s prvky rzi dodává prostoru příjemný pestrobarevný vzhled, který zdůrazňují nepravidelné tvary kamenů různých velikostí, nabízející kreativní možnosti využití. Kvarcit je také velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, mrazuvzdorný a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, což jej dělá ideální volbou pro jakýkoliv projekt. Použitím tohoto lámaného kamene vnesete do svého domova přirozený vzhled, který se hodí jak k moderním, tak k tradičním stylům.

Co potřebuji pro pokládku kamenné dlažby: Pro pokládku kamene, při olepování betonových ploch, doporučujeme maltu NVL 300. Dále je potřeba kámen zaspárovat. Osvědčenou volbou je léty prověřená spárovací hmota PFN nebo spárovací hmota PFH, která je navíc odolná posypovým solím.

Co potřebuji pro nalepení kamenného obkladu: Základem je penetrace UG na savé podkladové povrchy. Na přilepení kamene doporučujeme flexibilní lepidlo RKS s vysokou únosností. Pro následné spárování nabízíme spárovací hmotu FM-X v kombinaci se spárovacím pytlem.

tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 obklad, pochozí dlažba 35 46 m2
 
Pouze doprodej skladových zásob. Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Kvarcit (křemenec) je hornina vznikající přeměnou pískovce, tedy sedimentární horniny složené převážně z křemičitanů. Při přeměně pískovce se vlivem tlaku a teploty pískovec zpevní a zkrystalizuje, čímž vzniká kvarcit. Kvarcit je tedy metamorfní hornina, která má vysoký podíl křemene a je velmi tvrdá a odolná. Vyskytuje se v různých barevných odstínech a jemnostech zrna a má mnoho využití v oblasti stavebnictví.
 
Technická data:
  • Objemová hmotnost: 2680-2750 kg/m3
  • Nasákavost: 0,15-0,2 %
  • Mrazuvzdornost: 99,7 %
  • Tvrdost (podle Mohsovy stupnice): 7-8
  • Pevnost v tlaku: 117-140 MPa
  • Odolnost proti obrušování: 21,6-27,7 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: