Kvarcit tmavě-šedý, venkovní obkladový kámen

Kód: GR01_1-3_TM-SE
Výprodej
4 hodnocení
649 Kč / m2 649 Kč / 1 m2

Zvolte variantu

Dlažby a obklady z kvarcitů v přírodních tmavě šedých odstínech se zastoupením rzi, jsou vynikajícím příkladem pestrobarevného a přirozeného vzhledu, který dokonale oživí vaše interiéry a exteriéry. Jejich rovinnost a velmi příznivá poréznost spolu s odolnými vlastnostmi činí z kvarcitu oblíbený materiál pro obklady a dlažby. Bez ohledu na to, zda budujete moderní nebo klasickou stavbu, vzhled kvarcitových dlažeb a obkladů bude vynikat v jakémkoliv prostředí. Pokud se snažíte vnést do svého domova část přírody, pak jsou dlažby a obklady z tohoto kamene ideální volbou pro vás.

To ale není vše......

Detailní informace

tloušťka: 1-3 cm
Skladem | GR01_1-3_TM-SE
649 Kč / m2

Detailní popis produktu

Tento kvarcit (křemenec), dovezený z řeckého kamenolomu, nabízíme jako nepravidelný kámen, kde se jednotlivé desky liší tloušťkami a velikostmi. Je to oblíbený materiál pro tvorbu kamenných dlažeb a obkladů, jako jsou stěny domů, obložení soklů, plochy teras, chodníků a schodů. Jeho tmavě šedá barva s prvky rzi dodává prostoru příjemný pestrobarevný vzhled, který zdůrazňují nepravidelné tvary kamenů různých velikostí, nabízející kreativní možnosti využití. Kvarcit je také velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, mrazuvzdorný a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, což jej dělá ideální volbou pro jakýkoliv projekt. Použitím tohoto lámaného kamene vnesete do svého domova přirozený vzhled, který se hodí jak k moderním, tak k tradičním stylům.

tloušťka
(cm)
využití
balení
(mj/pal)
hmotnost
(kg/mj)
mj
1-3 obklad, pochozí dlažba 35 46 m2
 
Pouze doprodej skladových zásob. Na skladovou dostupnost na jednotlivých prodejnách se informujte.
 
Při ruční manipulaci s břemeny je toto limitováno maximální hmotností břemene 50kg/osobu, (kameny těžší jak 50kg/ks nebudou ručně naloženy či jinak manipulovány jednou osobou).
 
Kámen je balen a dodáván s průměrnou šířkou spáry cca 5cm. Při realizaci dlažeb či obkladů se spárou cca 2-3cm doporučujeme nakoupit o cca 20% kamene navíc oproti naměřené ploše obkladů či dlažeb.
 
POPIS: Kvarcit (křemenec) je hornina vznikající přeměnou pískovce, tedy sedimentární horniny složené převážně z křemičitanů. Při přeměně pískovce se vlivem tlaku a teploty pískovec zpevní a zkrystalizuje, čímž vzniká kvarcit. Kvarcit je tedy metamorfní hornina, která má vysoký podíl křemene a je velmi tvrdá a odolná. Vyskytuje se v různých barevných odstínech a jemnostech zrna a má mnoho využití v oblasti stavebnictví.
 
Technická data:
  • Objemová hmotnost: 2680-2750 kg/m3
  • Nasákavost: 0,15-0,2 %
  • Mrazuvzdornost: 99,7 %
  • Tvrdost (podle Mohsovy stupnice): 7-8
  • Pevnost v tlaku: 117-140 MPa
  • Odolnost proti obrušování: 21,6-27,7 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Nepravidelná kamenná dlažba
Materiál: kvarcit, křemenec
Použití: dlažba, obklad

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: